Pohled na život tří mladých kamarádů, dívek okolo nich a jejich rodičů v těžkých 50. letech minulého století. Milan, Václav a Jiří se kamarádí od dětství. Milan jde po maturitě na fakultu. Václav u maturity propadne a musí ke svému otci na statek. Jiří utíká za hranice do Západního Německa. Milan je ze školy vyhozen, protože chodil s Jiřího sestrou Sylvou. Kvůli opětovnému přijetí potřebuje dobrý kádrový profil, a proto začne na statku jezdit s traktorem. Jiří se vrací do republiky jako protistátní agent. Při jedné diverzní akci během dožínek, do které je zapleten i Václav a jeho otec jsou oba zatčeni. Jiří se po úspěšné akci vrací do Německa. Později však odmítá spolupracovat s cizí rozvědkou a je zlikvidován. Po deseti letech od maturity se abiturienti scházejí a bilancují své dosavadní životy. (TV JOJ)

sportovec

V době tuhé normalizace byl tento poněkud nevyrovnaný seriál vysílán nikoliv náhodou v pozdních nočních hodinách. Jako jeden z vůbec prvých si po temnu sedmdesátých let dovolil poukázat na to, že léta budování nebyla jen léty úspěchů a boje o nového člověka. Že naopak měla i svoji odvrácenou tvář. Říci, že to byl čin, by bylo obtížně obhajitelnou nadsázkou; konstatovat, že se jednalo o tehdy nevšední zážitek, platí v pamětnické rovině i dnes. Repríza s nezbytným komentářem by zřejmě byla vhodným obohacením také současného televizního programu či nabídky. ()

sator

V současné době není repríza seriálu "Konec velkých lásek" plánována. Váš námět na jeho zařazení do vysílání předáváme tvůrcům programové skladby.Scénarista Jiří Blažek. ()

PatoP

Presne to isté, čo užívateľovi sator mi odpísali z dogmatickej ČT. Už toľko námetov bolo predaných tvorcom programovej skladby, až to nie je pekné. A tí amatéri tam stále sedia ako žaby na prameni. ()