Očima desetileté hlavní postavy se v této částečně autobiografické exkurzi podíváme na začátek 70. let do amsterdamské komuny. Malá Karo (Anna Franziska Jägerová), jež se zoufale snaží pochopit, co to všichni ti dospělí kolem provádějí, zažívá velmi vzrušující, ale spletité období. Píše se rok 1974 a její otec Raven (Matthias Schoenaerts) a matka Dalia (Déborah Françoisová z filmu Dítě bratří Dardenneových) odjíždějí z Belgie do jakéhosi squatu v Amsterdamu, bývalém ráji hippies. Karo už je na výstřelky svých umělecky založených a vášnivých rodičů zvyklá, ale v komuně jdou věci na její vkus přece jen příliš rychle. Trápí se především tím, že neví, jak zůstat věrná revolučně naladěnému otci i o něco pragmatičtější matce. Ale děti jsou přizpůsobivé a režisérka Dorothée van den Bergheová si toho je vědoma. Věděla to tehdy a ví to i nyní. Co se stalo dál s Ravenem a Dalií, můžeme jen hádat. S Karo to určitě dopadlo dobře. (MFF Karlovy Vary)

eLeR

Ja toho Schoenaertsa skrátka môžem a tu ho bol plný film. Zase raz veľmi prirodzený. Zaujímavý život a prostredie komúny, mi niekedy veľmi pasovalo a páčilo sa mi s nimi, inokedy mi to ale prišlo až príliš. Malá Karo, akoby vedela, kde je tá hranica, kedy treba chytiť stranu matke a kedy treba objať otca. Odvážny počin, ale Dorothée predsa vedela o čom točí. ()

Hank

Příjemný film, který se sice nevyhne starým dobrým klišé (a přirozené lehké naivitě, které se filmy o této tématice asi těžko vyhnou), které se týkají hippie a squatování, ale je to zvládnuto se ctí v příjemné tempu, kdy se nezabíhá ke zbytečným moralitám, ale naopak v divákovi zůstává lechtavý pocit, že takhle to třeba mohlo být. ()

hygienik

Čo chýbalo originalite príbehu, kompenzovala nápaditá kamera. "I was baptised. -- If you want, you will it, when you get older. But I don t want you to grow up with feelings guilty.--" ()