Záhadná mizení obyvatel indické osady spravované Britským Commonwealth neuniknou pozornosti tamní vojenské posádky. Šetřením případu je pověřen ambiciózní kapitán Harry Lewis, který poměrně brzy odhaluje, kdo ve skutečnosti za únosy stojí a co se s jejich oběťmi stalo. Tak kruté pravdě ale zpočátku nechce nikdo věřit...

Mysteriózní horor z produkce Hammer Film režíroval Terence Fisher, známý především díky dnes již legendárnímu zpracování Doylova Psa Baskervillského. (dopitak)

kaylin

Já mám hodně rád snímky od studia Hammer, ale tenhle, i přes režii Terence Fishera, je jeden z těch, které mě po dlouhé době zklamaly. Částečně je to kvalitou obrazu, ale spíše je to příběhem, který mě nijak nenadchnul a nechal mě chladný. V Indii by šel udělat ještě větší bordel, ale na svou dobu je to asi pořád silné. Třeba scéna s mangustou je skvělá. Jako celek ale prostě nic... ()

darkrobyk

Nenasytná Kálí si žádá oběti a její synové dělají vše proto, aby její krvavé choutky ukojili. Napínavý dobrodružný snímek není hororem, jak by se ze zdejšího zařazení zdálo. Škoda, že zkušený Fischer nevyužil potenciálu zvrhlé bohyně, a tak si s tématem poradil lépe mnohem později Indiana Jones a chrám zkázy. Z dnešního pohledu spíše průměrné dílo, které nenadchne, ale také neurazí. Obchodní společnost, tajemný kult, ztrácející se lidé, kopice mrtvol, padouch, kam se podíváš a promyka mungo v roli psa zachránce. Vhodné na deštivé odpoledne k chutnému anglickému čaji. ()

Astaroth12

Horor som zas nedostal zo stajne Hammeru, ale sympatický dobrodružný film určite áno. Tvorcovia Indiana Jonesa a Chrámu skazy sa týmto filmom mohli inspirovať, zopár scén a aj obsahovo sú si podobne. Guy Rolfeho poznám zo starších filmov a to hlavne ako bábkara Toulona, ale tam už mal požehnaný vek a tu bol ešte pri sile a neviem si predstaviť v tejto roli niekoho iného, bol vynikajúci. Film ako celok je dramatický, má v sebe zákernosť , krutosť a niekedy aj beštialitu. No, ale preto je celkom autentický a aj výprava bola na urovni aj keď asi na veľkolepejšiu karavanu už nezostali prostriedky. Najlepšou scénou pre mna je rozhodne boj Kobry s Mangustou, to bolo výživné a obdivuhodne spracované. Kratšia stopáž je super a tak nezáživne sceny tu nie sú a tá koncova vybíjaná na obidvoch stranách bola veľmi efektná aj keď viacej krvi by tu neuškodilo, ale nemôžem chcieť všetko. Takéhoto Terence Fishera až tak nepoznám, ale aj tu použil svoju pedantnosť a zmysel pre detail. Slabé 4*. ()

Oktavianus

Hammer. O horor nejde ani náznakem, od začátku je zřejmé, kdo a jak za vším stojí, proto chybí i jenom mysteriózní prvek, natož prvek strašidelný. Ale film to špatný není: jasně, mohl bych kritizovat celkem vachrlatý scénář (k doupěti vyznavačů Kálí se dá dostat naprosto snadno, nikdo ho nehlídá; když už padouši hrdinu chytí a chtějí ho obětovat, zase ho po varovných znameních pustí, aby v následující scéně tvrdili, že musí zemřít...), dost otravné je i to, jak vlastně celou stopáž hrdinovi nevěří, a on tak musí jednat na vlastní pěst. Na druhou stranu - je to klasický studiový Hammer. A exotika se jim buď nepovede (Mummy, Legend of the Seven Golden Vampires), nebo je naopak okouzlující (Abominable Snowman a právě tohle). Kulisová džungle vytváří neopakovatelnou atmosféru, v závěru se k ději přidá i napětí a je z toho slušný dobrodružný film. Působivých scén taky není málo, sice kvůli financím ta "velká karavana" je směšně malá, přesto útok na ni a její postupné vyvraždění je asi vrcholem filmu. Velmi příjemný film na jedno zábavné použití. ()

liquido26

Těšil jsem se na další Fisherův klasický Hammer horor, tentokrát s nádechem indické exotiky, ale bohužel se tento film příliš nevydařil. Na rozdíl od ostatních filmů, které Terry v této době natočil, je černobílý a tím ztrácí hodně atmosféry. Fungovalo by to v případě Drákuly nebo Frankensteina, ale zrovna tomuto snímku by barva jedině prospěla. Tématika krvavého kultu škrtičů sloužícího bohyni Kalí je hodně slibná, ale příběh byl pro mě příliš nudný, málo (myšleno skoro vůbec) napínavý a postavy nezajímavé. Hlavní představitel trochu připomínal Fisherova dvorního herce Petera Cushinga. ()

• Scénář byl napsán za dva týdny. (hladass)
  • Někteří autoři tvrdili, že role kapitána Harry Lewise byla původně rezervována pro Petera Cushinga. (hladass)