Yu-Gi-Oh! 5D'S - Hra králů

• Japonsko Yū Gi Ō 5D's (viac)
Japonsko, (2008–2011), 64 h 10 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Kazuki Takahaši (komiks)

Júja Mijašita, Takanori Hošino, Šintaró Asanuma, Ajumi Kinošita, Čieko Higuči, Masaja Onosaka, Mika Itó, Mika Doi, Tošihiko Seki, Akemi Okamura, Aiko Aihaši (viac)

Sběratelská karetní hra s tématikou japonských anime a manga v dnešní době počtem hráčů a prodaných karet již překonala slavnou hru Magic. V nedávné době bylo Yu-Gi-Oh! dokonce zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů jakožto nejpopulárnější karetní hra všech dob. Vítejte v úplně jiném světě, než na jaký jste byli doposud zvyklí. Vítejte na pomezí karetní a společenské hry, která probouzí neuvěřitelné fantazie. Vítejte ve světě Yu-Gi-Oh!. Hlavním hrdinou je zde osmnáctiletý Yusei Fudo a celý děj se odehrává v nedaleké budoucnosti, která přináší zcela nové duely a dosud nespatřené karty. Nyní navíc o vítězích a poražených nerozhoduje pouze zručnost a síla, ale také rychlost. To vše v nejnovější sérii, která dosud běžela pouze v jejím rodném Japonsku. (oficiálny text distribútora)

Santa666

Po shlédnutí pár dílů první řady YGO jsem byl k 5d's poněkud skeptický. To ovšem zmizelo hned po prvním dílu, kde byl zobrazen perfektní závodní duel. Po dalších dílech jsem si byl jist, že se zrodil můj další oblíbený seriál. Líbí se mi gradace děje i pěkné vedlejší postavy se zajímavým příběhem. Možná jsem divný, ale i ten japonský pop má něco do sebe. 90% ()

HDeer

Pravdepodobne je potrebné byť fanúšikom a vyrastať s kartami "Hry Králú" pretože ma neoslovil ani jeden z videných dielov tohto Japonského seriálu. Príde mi kontraproduktívne ničiť súboje (vo všetkých videných epizódach bol iba jeden súboj každý diel) vysvetľovaním ako funguje každá karta ktorá sa použije, taktiež súboje počas pretekania sú rovnako nezmyselné. ()

Aurus

Tenhle seriál je prostě pecka. Animace je přímo boží, postavy jsou sympatycké a výborné. Příběh je fantastický a hudba je výborná. Za mě 11/10. ()

Zíza

Dokonce i ve snu jsem slyšela: "Ore no taa" a pak zvuk vydavající karty. X-D Není to špatné, hlavní hrdina má docela zajímavý charakter, nepřátelé nudní nejsou, přátelství je víc jak dost, temné/špatné minulosti taky, záchrana světa - o to běží všude, hlavní ale je, aby nevybouchli přátelé :-) Byla to celkem zábava na to koukat, je to vlastně můj první seriál s tématikou Yu-Gi-Oh! a zklamání nepřišlo, naopak to bylo docela příemné překvapení, myslela jsem si, že to bude na úrovni Beybladeu a ono ne. Předsudky suck ^^ Navíc to má výbornou grafiku, na kterou se neomrzí koukat, a souboje, který každý začíná skoro stejně, průběh se pak liší (občas diametrálně :D) a konec... téměř s jistotou víte, kdo vyhraje, nebo takhle: kdo si výhru momentálně může dovolit, aby se to tvůrcům hodilo do "karet" :-)) ()