The Continuing and Lamentable Saga of the Suicide Brothers

všetky plagáty
Krátkometrážny / Fantasy
Veľká Británia, 2009, 11 min

Dva bratři se snaží spáchat sebevraždu. K tomu jim má pomoci kouzelná víla. (xxvasa)

Ainy

Jožin z bažin na konci! tak tohle jsem nečekala hahaha. Jinak kraťásek vizuálně vymalovaný très beau! Při pohledu na vílu jsem zpočátku nedůvěřivě přimhouřila obočí, jsa si vědoma, že jedna taková špatně skončila, ale jo ... Keiře to jako lesní okřídlené žínce samozřejmě slušelo a dva bráchové co se rozhodli zasebevraždit vypadali sice divně, ale zároveň i fakt mile. Nic podobného jsem ještě neviděla. 3,5* ()

D.Moore

Stejně podivný jako nápaditý a stoprocentně stylový kraťas. Každá grimasa Keiry Knightley stojí za vidění... A k závěrečným titulkům není opravdu co dodat. ()

Carol Pifková

Komentár obsahuje spoiler... Mňa to moc nebavilo ale aspoň, že teda umreli. Ten s tým zrasteným obočím fuj by som ho strčila do vriacej vody a veľkou varechou by som ho zatláčala naspäť ak by chcel ujsť. A keď všetci tu teda spomínajú ten výber pesničky na konci, tak ja sa teda k nemu nevyjadrím. Lebo ma to ani netrápi. ()

PetrPan

Fantaskní "burtonovská" groteska o bratrech toužících po společné sebevraždě, které se zaujetím sleduje malinkatá Keira Knightley. Začalo mě vcelku bavit nacházet si informace o těchhle krátkých filmech, vězte tedy, že Pokračující a polítováníhodnou ságu o sebevražedných bratrech vytvořili dva bratři Arran a Corran Brownleeové ( The Brownlee Brothers) , do té doby známí jako koncepční návrháři. Sága jim vynesla na několika filmových festivalech několik cen a v současné době pracují na vlastním filmu o čarodějnici ( měla by se tam v hlavní roli objevit právě Keira). Nu a tohle je možná můj první komentář, který má jakous takous informační hodnotu a mám z něj patřičnou radost, a to i s vědomím, že tu nepíšu nic, co by si zvídavější člověk nemohl najít sám a de facto to ani není komentář. Končím tedy slovy Ivan Mládek forever ! ()

ScarPoul

Ťažko definovať. Vizuál je pekný a strašne podivný. A také ja môžem. Keira ale veľmi nevýrazná, rovnako ako ústredná myšlienka. Ivan Mládek v závečerných titulkoch ale pobavil. ()

Anchi

Keira s modrejma očima v roli víly a dva bizarně namaskovaní týpci s touhou umřít. Umě natočený i zanimovaný. A závěrečný titulky překvapí nejednoho čecháčka :-) ()

Moena

Ehm... takový dost kýčovitý art za každou cenu. Keira Knightley úplně zbytečná. Film napůl divná animace, napůl hraný. Taková groteska ani depresivní, ani veselá. A že bych se tu měl na hlavu stavět z Ivana Mládka? Nechápu proč. Dobře je to sice česká písnička v anglickém kraťasu, ale nepříliš vhodně použitá. Leckoho to možná překvapilo, já to věděl dopředu a tvrdím, že se tam nehodí. Jinak proč ty dva bráchové vypadají jako vystřižení z plakátu na Octoberfest mi asi taky nikdo neřekne, že? ()

easaque

+2* když se nedokážeš zabít sám, tak si zavolej vílu ... aspoň tak bych pochopil tento fantaskní kraťas. Sice vizuálně je zajímavý, ale obsahově hodně plochý až zbytečný. No prostě takové artové hrátky pro všechny, které někoho pobavit můžou, ale hned se na to zapomene. Zkuste sami třeba tady. Ale závěrečné titulky určitě každého Čecha překvapí, pokud si o tom nepřečte u ostatních komentářů ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

venalce

No to si děláte ...! Samotný film je takový nic neříkající, ale počkejte si na závěrečné titulky, to vám spadne čelist! ()

TheRoller

Keira je kúzelná!...a tu aj víla. Už si nikdy nedaj očká na modro (ani by som ju nespoznal), nejdú ti tak ako tie tvoje krasotinky, ale inak rozprávkovo nádherná. Asi najväčší úlet jej doterajšej kariéry, ale som rád, že sa nechá nahovoriť aj na niečo takto pošahané a bizarné. Vizuál, hudba zaklincovaná s "Jožin z bažin" a vlastne ako celok to dáva nový význam prídavnému menu "divný". Odteraz, vždy keď mi niečo bude pripadať "divné" alebo "čudné", spomeniem si na The Suicide Brothers a prehodnotím to. Najlepší moment: Obesenie a každý detailný záber na tú modrookú krásku. ()

ellegrey

Zajímavý krátkometrážní film s úžasnou Keirou Knightley. Myslím, že tato role se řadí mezi ty nejkurióznější snímky, ve kterých kdy hrála a bude hrát. ()