Komisař Adamsberg - Muž s modrými kruhy

(TV film)
  • Česko Muž s modrými kruhy (viac)

Již čtyři měsíce kreslí tajemný muž na ulice a chodníky Paříže modré kruhy. Objevují se nečekaně a uprostřed bývá vždy nějaký předmět a říkanka: "Viktor, ten netvor, našel si ven otvor!". Kruhů už je víc než šedesát a předměty, zajatci modrých čar, se zvětšují. Komisař Adamsberg má nepříjemné tušení, že věci jednou nabydou velikosti lidského těla. Na komisařství se nečekaně objeví slavná fotografka, která z povzdálí neznámého sleduje. Sice mu neviděla do obličeje, ale dokáže ho zcela podrobně popsat, i vůni, která ho vždy doprovází. Avšak fotografie neexistuje, protože umělkyně přestala jednoho dne dávat do aparátu film. Pro noviny je to senzace a vyrojí se řada spekulací, zda jde o maniaka či vtipálka. Komisař Adamsberg však bezstarostnost, s jakou se o neznámém píše, nesdílí. Jeho obavy se začínají naplňovat. Komisař Adamsberg je ve Francii slavnou literární postavou. Stvořila jej francouzská spisovatelka, který píše pod pseudonymem Fred Vargas, jejíž knihy vycházejí i u nás. (oficiálny text distribútora)

Tiiso

Francouzská televizní produkce splnila to co si vytýčila a to co diváci od večerní televizní detektivky očekávají. Epizoda patří do volného cyklu kriminálních případů s jedním komisařem v hlavní roli a svým stálým pomocníkem. Zápletka s modrými kruhy sama o sobě není hlupá ani směšná. Má hlavu a patu a dokáže zaujmout. Vyšetřování samotné pak obsahuje dobré situace a kvalitní dialogy, které v tomto případě nejsou špatně předabovány. Snímek nikde nevybočuje z průměrné tv produkce, disponuje dobrou kamerou a hudbou odpovídající tomuto ztvárnění. Celkově film zapadá mezi dvěmi až třemi hvězdami hlavně díky příjemným hereckým výkonům. ()

Radek99

Ryze televizní detektivka, která jakoby vypadla z nějakého krimi seriálu, respektive je součástí volného detektivního cyklu, který spojuje charismatický pařížský komisař Adamsberg a jeho usedlý asistent s vynikající knihovnou a nadanými potomky, povedený a příjemný mix humoru, napětí a detektivní záhady, asi tak, jak to má v rámci tohoto televizního žánru vypadat. Není to sice žádná filmová událost, spíše režisérská rutina (režisérka Josée Dayanová si ale pro titulní roli vybrala Jeana-Huguese Anglada, který už si ve francouzských detektivkách uhrál své), ale pro zpříjemnění pozdního nedělního večera je to přesně to pravé ... mluvíme-li o televizních zpříjemněních...:-) ()

biletarka

Kvalitní televizní detektivka s Jean-Huguesem Angladem v roli komisaře Adamsberga. V daším obsazení mě potěšila účast Charlotte Ramplingové a svým současným zjevem zaskočil Truffautův dvorní herec Jean-Pierre Léaud (neviděla jsem ho snad od Americké noci nebo nějakého jiného filmu z té doby) v klíčové úloze rafinovaného vraha. Skvělým osvěžením filmu je partička malých detektivů, synů Adamsbergova asistenta Danglarda - výborný scénáristův nápad. Hodnocení: mezi 3 - 4 hvězdičkami, zaokrouhluji nahoru na 4 hvězdičky. ()

hans500

Po nepříliš povedeném "Muži naruby" je "Muž s modrými kruhy" naopak velkým překvapením. Nejlepší část trilogie, výborný scénář a dialogy, kromě opět skvělého Angladeho v roli Adamsberga tentokrát zaujme i Danglard v podání Jacquese Spiessera, který také dostane hodně prostoru. Ideální stopáž, ne tak zamotaný děj jako v předchozích částech, větří důraz na hlavní postavy a nechybí ani trocha humoru. Tentokrát za silné 4*. ()

vesper001

Šel tudy, měl kruhy, ani nezapískal. Naneštěstí komisař Adamsberg není zrovna fanda street artu. Zvlášť pro kreativce, kteří kroužkují věci, co se válejí na chodníku. Smetí, odpadky, mrtvoly a tak. Miluju knihy Freda Vargase, a proto jsem v hodnocení adaptací dost přísná. Tahle se mi ale líbila. Na Angladea-Adamsberga jsem si už docela zvykla a Charlotte Rampling v roli Královny Mathilde a matky královny Jean-Baptistova srdce potěšila. ()