Andrea Bocelli: Mé Vánoce

(koncert)
  • USA Andrea Bocelli & David Foster: My Christmas

Uznávaný italský tenorista Andrea Bocelli a oceňovaný skladatel a producent David Foster spojili své síly a připravili divákům dokonalý sváteční hudební zážitek. Ty nejznámější vánoční písně – "White Christmas", "Santa Claus Is Coming to Town", "Jingle Bells", "Silent Night" a další – si zpěvák v nových aranžích opravdu užíval. Navíc si k některým z nich pozval opravdu vzácné hosty. Úžasný zážitek tak společně se slavným tenorem připravili třeba Natalie Cole, Mary J. Blige nebo Reba McEntire. (Česká televize)

otík

Moc hezký vánoční koncert, kterému nesluší pouze zkrácená verze, kterou odvysílala ČT Art. Jinak ale krásné písně, hezké vánoční aranžmá, výborný Bocelli i hosté. Prostě extra třída, na jakou jsme u Bocelliho zvyklí. ()

Big Bear

Živý koncert z The Kodak Theatre v USA. Nadpozemská záležitost u níž vám bude běhat mráz po zádech. Kandský klavírista, varhanista a kdo ví co ještě :-) David Foster se krom hraní ujal i role moderátora večera a celý večer doprovázel A. Bocelliho. Někomu to možná může připadat jako vánoční kýč, ale já jsem se tím neuvěřitelným aranžmá nechal rád až dojmout. Vánoční písničky ať už se jedná o církevní nebo světské, které většinou slýcháme jen jednou za rok, jsou už jen tím neustálým opakováním v podstatě odrhovačky. Třeba takové Jingle bells nebo Santa Claus is Coming to Town... Záleží jen na interpretovi, zda to bude po sté na jedno brdo odzpívaná píseň byť originálním hlasem, nebo zda jí dodá nový šmrnc. Musím říci, že tady se to všem dokonale povedlo a duo s Natalie Cole mi fakt až vyrazilo dech. Elitní záležitost ! To je něco neuvěřitelného. Tyto písně, um lidí, hudebníků, vokálních souborů, oslava vánoc v našem pojetí, to je prostě jedna z věcí, která naši křesťanskou západní civilizaci zásadně odlišuje od muslimského barbarství, které se jí snaží už i přímo na území Evropy potlačit. Nenechme si toto vzít. Nesmíme ! * * * * * ()

filmmovier

Skvostné a nezapomenutelné (a hlavně originální!) aranže písní, které zná opravdu každý. O genialitě Andrey Boccelliho není potřeba se příliš rozepisovat, zpracování koncertu ovšem překvapilo, protože navodil opravdu neskutečnou vánoční atmosféru ve velmi příjemně vyzdobeném prostředí a hosté jako Reba McEntire či Muppeti rozhodně nezklamou. Nuda tady rozhodně nehrozí. Nádherná záležitost. Za spojení všech vizuálních prvků, lidí, úctě k Boccellimu a výběru písní rozhodně plný počet. Zasloužených 100%. ()