Wakfu

• Francúzsko Wakfu
Francúzsko, (2008–2024), 28 h 34 min (Minutáž: 21–23 min)

Fanny Bloc, Adeline Chetail, Patrick Béthune, Geneviève Doang, Thomas Guitard, Dorothée Pousséo, Gérard Surugue, Philippe Dumond, Benjamin Pascal (viac)

Pouť malého sirotka, nadaného kouzelnými schopnostmi, za jeho rodinou se díky družině hrdinných, bodrých i směšných dobrodruhů mění v epickou výpravu za záchranou světa... Hrdinský fantasy seriál Wakfu vypráví o malém sirotkovi Yugovi, který pátrá po svém původu a pravé rodině. Na jeho pouti ho vedle věrného Aze, ptáčka z druhu tofu, doprovází družina různorodých hrdinů – bodrý starý hledač pokladů a lovec odměn Ruel Stroud, zvídavá princezna Amálie Sharam Sharam, její udatná ochránkyně Evangelyna a fanfarónský nemotorný rytíř sir Tristapán z Percevalova. Yugův osud je ale současně svázaný s prastarým rodem eliatropů, draky a především wakfu, tvořivou energií, jejíž rovnováhu ohrožuje vyšinutý vládce času Nox.

Produkce francouzského studia Ankama Animation vychází ze světa stejnojmenné taktické MMORPG videohry, ale má vlastní příběh a hrdiny. Plynulá animace vznikala v programu Adobe Flash a design postav i konkrétní výrazové prostředky přiznávají inspiraci ve stylu japonských animovaných seriálů a filmů. S předními anime navíc Wakfu sdílí snahu provázat dramatický příběh s výraznou ekologickou rovinou. Originální svět seriálu v sobě spojuje prvky západní tradice fantasy s východními motivy duality pozitivní a negativní energie či ovládání elementů. (Česká televize)

Mini_X

Tohle francouzské anime, bylo velkou součástí mého dětství. Anime Wakfu nabízí dost zajímaví world building s docela zajímavými postavami, které nabízí hodně do sebe. První sezóna má bohužel první 12 epizod, které jsou úplně zbytečný a působí to jako, že seriál nevěděl čím má vůbec být. Ale druhá sezóna to celé zachránila a bez debat je to ta nejlepší. No a třetí sezóna je bohužel nudná s hloupými nápady, které bortí pravidla předešlých sezón. Je to fajn seriál, ale aby jste měli nejlepší zážitek, tak je nejlepší když jste tohle dílo viděli od svého dětství. 7/10 ()

HiccupIII

Právě tohle anime mě přivedlo i ke hře která mě nakonec omrzela. Je to opravdu pěkné anime jedno z mála na které jsem zhlédnul i když sem nikdy nenašel českou verzi ani titulky což je škoda kdyby někdo narazil na český překlad určitě dejte vědět. Nedělalo mi problém porozumět příběhu ani se do něj vžít, postavy jsou sympatické a docela roztomilé. Nejvíc jsem si oblíbil yuga, mít jeho schopnosti by mi opravdu nevadilo hned by se autobus doháněl líp a z ženských asi Amaliu stejnou postavu jsem hrál i vě hře a celkově se mi líbí její tmavá pleť se zelenými vlasy. ()

Elerrina

1.série 60%: Je to originální, zábavné a správně našlapané hned od samého začátku. Autoři zasvěceně míchají popkulturní odkazy asijské i západní, k tomu nám servírují výrazný vizuál, který dost přesně odráží ulítlý styl téhle dobrodružné jízdy. Cílí se na diváka mezi deseti a patnácti, ale vzhledem k neustálé kadenci vtípků a gagů a výše zmíněným promyšleným nakládáním s různými citacemi a odkazy se nijak nenudí ani ti odrostlejší. Tenhle svět je prostě úžasně pestrý a barvitý, a přestože herní předlohu neznám, užila jsem si ho dostatečně, i když samozřejmě ne všechny epizody jsou stejně zábavné. Poměrně zásadní výhradu mám tedy jenom k ne moc povedenému závěru, kdy je nám najednou místo rozjuchaných srandiček předloženo vážně míněné totální vyhlazení jednoho lesního království, ve kterém se dokonce i umírá. Navíc je hlavní padouch fakt divnej týpek, jeho motivace překombinované a ve finále tím pádem divák dostane něco trochu jiného, než očekával. 2.série 90%: V podstatě stále totéž, ale promyšlenější a stylově vyrovnanější. Je příjemné sledovat, jak se autoři dokázali poučit z minula. Takže napřed nám vrací do děje postrádaného hrdinu, bez kterého by to nebylo ono, a pak tu máme další výpravu za dračím vejcem, se spoustou nových postav, nových zápletek a barvitých lokací. A když už se v druhé polovině zdá, že nápady docházejí, dostaneme parádní plot twist a nového záporáka, a jedeme bez dechu až k finální bitvě, která je brutálně rozmáchlá, ale zároveň dostatečně odlehčená zábavnými vtípky a mile vyšperkovaná různými osobními souboji. ()

Rangifer

Moc hezké zpracování, animace a všichni hrdinové jsou mi sympatičtí. Malý Yugo, hloupoučký ale statečný Tristapán, držgrešle Ruel Stroud, princezna Amálie a její krásná bodyguardka Evangelina. Jediný kdo mi moc není sympatický, tak je ten drak Adamai, je fakt ošklivý. Ale jinak je to hezký seriál pro děti s dobrým smyslem pro humor, u kterého se zasměje i dospělí. ()

evilmind

Francouzské "anime" z světa MMORPG her Dofus a Wakfu. Pro jejich hráče skoro povinnost, v leckteré postavě jistě poznáte svoje herní kamarády. U diváků "zvenčí" si ale nejsem příliš jist, jestli naprostá absence znalostí o postavách, monstrech a fungování unikátního herního světa Ankamy nezmění seriál na nesrozumitelný blábol. Ač primárně určeno dětem, obsahuje množství dospěláckých narážek a vtípků, ostatně stejně jako hry. ()

Galéria (5 597)

• Šálek prince Adale (z epizod 23 až 26, 2. série) má na sobě vyobrazenou kocouří hlavu s flíčkem přes levé oko, což je šikovně zakomponovaným odkazem na (v době premiérového odvysílání těchto epizod) teprve chystaný seriál Dofus: Kerubovy poklady (od r. 2013). Právě ve zmíněném seriálu je tento kocour ecaflip (konkrétně Kerub Crepin) hlavním představitelem. (P. J. D.)
  • Anglické předabování z původního francouzského originálu vzniklo díky zafinancování prostřednictvím kampaně na serveru kickstarter. (P. J. D.)
  • Děj třetí série se odehrává po příběhu trojdílného speciálu Wakfu: The Quest for the Six Eliatrope Dofus, na který rovněž navazuje. (P. J. D.)