Phobia

Tehdy v dobách prohibice * chlastalo se mnohem více. * Palírny smrděly z každého křoví, * dělaly vrásky policajtovi. * Kdo se chtěl bránit střízlivosti * přes tlamu dostal pendrekem dosti. * Notorici z prostého lidu * přesto mohli býti v klidu, * protože ti drsňáci paliči, * nenechali si dát po piči. * Ano, ano, máme tady další gangsterku z dob, kdy se Amerika rozdělila na ožralce a abstinenty. Zápletka standardní jak čaj z pytlíku, herecké obsazení příjemné (až na jednu výjimku), dobová atmosféra ucházející, přestože ji chvilkami mrvila divná (moderní) hudba. K záporům je nutno započítat komiksově zlého padoucha, který byl směšný jak Satanova karikatura... a pak toho Bohem Darovaného Vola. Pokud nevíte, na co narážím, jukněte do biografie Šiji La Blabla. Sice mu role nafoukaného uplakánka pasovala, ale i tak jsem si nejvíc užila scénu, kdy mu Guy Pearce dával pořádnou držkovou. Kdyby toho nesympatického frikulína kopal Gáj od začátku až do závěrečných titulků, nadšeně bych tleskala ručkama. Čest filmu naštěstí zachránily jiné postavy (třeba tradičně chlapsky tuhý Tom Hardy, ten klučina v roli Cvrčka a vyloženě zamrzí minimální využití Garyho Oldmana). Žádný zázrak, ale čekala jsem míň, tedy jsem spokojená. 70% ()

Malarkey

Na to, jak je tenhle film neuvěřitelně poctivý, jsem postrádal nějaké lepší vtažení do příběhu, které by mě dokázalo sejmout každou další scénou. Herci jsou super, záběry jsou boží, atmosféra první poloviny 20. století je skvělá, ale celý film blázní na drobných detailech. Třeba ten závěr, ten mi přišel jako neuvěřitelná fraška. Celá ta přestřelka byla, jak kdyby se děti sešli na pískovišti a začli po sobě střílet kamínky z praku. Nikdo neví, koho trefil, někdo na zemi leží, někdo na zemi neleží, někdo finguje zranění. Zvláštní. Na to, že tenhle film je tak neuvěřitelně opravdový, tak v něm postrádám důraznější cit pro scény, které měly být klíčové a vůbec se nepovedli. Škoda. ()

TeeAge

|| Scenár: Nick Cave / Predloha: The Wettest Country in the World by Matt Bondurant | Hudba: Nick Cave, Warren Ellis | Produkcia: Lucy Fisher, Douglas Wick, Megan Ellison, Michael Benaroya | Distribúcia: The Weinstein Company | Štúdio: Filmnation Entertainment | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 53,676,580 $ || Oprávnenosť brutality je otázna. Keď sa na to ale človek pozerá bez pochybností o tom, že je to samoúčelnosť, trhá to za dušu a upevňuje divákov súcit alebo nenávisť k postavám. Mne sa našťastie podarilo padnúť do druhej kategórie, a užil som si tak prohibičnú drámu s western nábojom, natuningovaný LaBeoufovskou eleganciou a Hardyovskou tvrdosťou. ()

castor

Čtyři hvězdy, ale musím přiznat, že váhám.. herci ne vždy mají co hrát, scénář ne vždy ví, co chce vyprávět!! Syrový gangsterský biják, který bez okolků fandí těm, kteří jsou na špatné straně zákona, který tu ale představuje jen nějaký umolousaný kus papíru. Tři bratři tu bez větších obtíží bohatnou z ilegální palírny, kterou si zřídili kdesi v lesích jižanské Virginie. Jsou to až moc samozřejmí sympaťáci, kterým staví tvůrci do cesty jen beztvaré mouly, takže jejich případné trable jsou uhlazeně neškodné a i poměrně nevzrušivé. Tedy až do té doby, než se na scéně objeví Guy Pearce s až klaunským rozměrem. Nějaké vzrušení může divák očekávat i od příběhu Shii LaBeoufa, jenž se snaží své tvrďácké bratry přesvědčit, že i on na kšeft už má koule, nebo linie tichého Toma Hardyho, jehož postava se alespoň „někam“ posouvá. Škoda, že v tom nakonec zůstane sám, protože LaBeouf coby vnitřně nezralé ucho začne velmi brzy prudit. Žádný přesah nebo ambice tahle Země bez zákona s neobjevným vyzněním jednoduše nemá, přesto se na ní dobře dívá a u mixážního pultu nestál úplný nováček!! Prostě tři až čtyři, stačí si vybrat!! ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Kvalitná poctivá filmarina výsledkom ktorej je tvrdý autentický western, ktorý má všetko čo potrebuje k tomu, aby sa stal jedným z najlepších filmov roka. Hardy, Pearce, Oldman ... čo meno to výkon hodný Oskara. Odporný zaporák, puto rodiny, whisky, krv a brutalita, strach a krása v dokonalo vyváženom mixe s kľudným pomalým tempom, ktoré nie je vôbec na škodu. Výborná a netradičná gangsterka. [4 a pol *] I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody. ()

• Shia LaBeouf (Jack Bondurant) pil během natáčení kvůli autentičnosti své postavy velké množství pálenky. Mia Wasikowska, představitelka Berthy Minnix, chtěla kvůli jeho pití a občasné agresivitě opustit natáčení. (Dr Lizal)
  • Než se film dostal do kin jako Lawless, chvíli měl název knižní předlohy „The Wettest Country in the World“, poté „The Promised Land“ a pak ještě došlo ke zkrácení původního názvu na „Wettest Country“. (movieband)
  • Tom Hardy (Forrest Bondurant) a Shia LaBeouf (Jack Bondurant) si během natáčení příliš nesedli. Hardy přiznal, že jejich svár skončil fyzickou potyčkou, kterou nenesl moc dobře. LaBeouf tento konflikt označil za „projev bratrské lásky“. (Duoscop)

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)