Tento deň nebol pre Portera (Mel Gibson)  veľmi šťastný. Najprv sa mu síce podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by vystačil na doživotnú dovolenku na pláži s vínom a ženami. Potom sa mu však situácia vymkla z rúk. Po šialenej naháňačke s políciou si zničil auto, tesne za mexickou hranicou ho zadržali úrady a nakoniec sa ocitol v drsnom a nebezpečnom mexickom väzení El Pueblito. Vo svete extrémneho násilia, korupcie a promiskuity však stretne malého chlapca (Kevin Hernandez), ktorý ho naučí, ako tu môže prežiť. A vďaka nemu nielen prežije, ale sa zoznámi aj s jeho krásnou mamou. Chvíle pokoja však definitívne ukončí nebezpečný zločinecký gang. Prišiel si totiž po peniaze, ktoré mu Porter ukradol... (TV JOJ)

Madsbender

Mel Gibson dokázal, že ešte nepatrí do starého železa... Scenár možno kopíruje od všetkého možného aj nemožného, ale nedá sa ani omylom tvrdiť, že by bol nudný a neoriginálny. Výborne zvolená vizuálna konštrukcia nám reálnejšie približuje zábery z El Pueblita, najneobyčajnejšej väznici Mexika, ktorú v 20.8.2002 skutočne prepadli dve tisícky federálnych policajných jednotiek. Špinavé a drsné prostredie tohoto "väzenského hotela" dáva filmu výnimočnú osobitosť a rozhodne si pri ňom nebudete v duchu vravieť "kde som to už len videl...". Všetkému nasadzuje korunu Gibsonov nekompromisný humor a ešte nekompromisnejšia akcia s jednou parádnou tarantinovskou prestrelkou v centre väzenia. Herci sú skrz naskrz dobý, ale Gibson nad všetkými vyniká a ten jeho chmaták Porter výborný. Rozhodne jeden z lepších filmov roku. ()

Xmilden

Troufnu si říct že se nám Mel vrátil tak jak jej máme rádi. Že to ale trvalo ty jeden roštáku. Chápu, měl si své drobné problémy. Nechal si nás čekat, ale vše je odpuštěno. Mexický Payback zpočátku hodně pozvolna stupňuje tempo, až jsem začínal být trošku netrpělivý. Nakonec se ale přecejen tempo vystupňuje a dostane se ke slovu tolik očekávaná akce. Už těď se upřímně těším na Machete Kills. 65% ()

3DD!3

Gibson je zpátky! Zvláštní kombinace takové té veselé taškažice a drsného vězeňského dramatu. Fakt je že MOJE LETNÍ PRÁZDNINY stojí na Melově rošťáckém kukuči, schopnosti poradit si stylově s každým problémem a vyvážení legrační i temné stránky filmu. Akce je tu nekompromisní krvavá cákanice, s několika moc pěknými nápady. Tenhle netradiční náhled do mexického vězeňského systému by byla škoda minout a pro fandy Melova hraní je to balzám na duši. Teď to chce vytáhnout scénář k páté ZBRANI... režie Shane Black a bude zase dobře. Není nic horšího než smutný klaun... tedy pokud to není smutný klaun s vnitřním krvácením, co kašle krev na vaše peníze. ()

StarsFan

Jsem jediná, kdo považuje Moje letní prázdniny za neoficiální pokračování Odplaty? Ačkoliv zahraniční filmoví kritici často hledají paralely s jinými Melovými filmy (Lethal Weapon my ass!) a ani tady na ČSFD mezi těmi prvními patnácti komentáři jméno Odplaty nezaznělo, společných znaků je až moc na to, aby se daly přehlédnout. Oba dva filmy mají stejný styl a snaží se smíchat brutální prostředí s docela vtipným, drsným hlavním hrdinou, který probíhající události komentuje. V obou případech je tento muž zločinec s tváří Mela Gibsona, kterému nekdo ukradl peníze a on je ochotný udělat cokoliv, aby je dostal zpět. A konečně stejně tak v Odplatě jako i Mých letních prázdninách se tento muž jmenuje Porter (minimálně podle české distribuce) a je to bývalý zaměstnanec americké armády. (Jediný rozdíl oproti dříve zmíněnému filmu je snad jen fakt, že Porterovi tentokrát záleží i na jednom klukovi a že se většina děje neodehrává v americkém velkoměstě, ale v jedné malé mexické vesničce plné dealerů drog nesoucí honosný název vězení.) A upřímně možná to není nejlepší, ani nejzapamatovatelnější film, co Mel Gibson kdy natočil, možná to není ani tak vtipné a cool jako Odplata a možná (respektive určitě) tomu chybí i ta krásná modrošedá vizuální stránka. Nicméně podobně korupcí prolezlých a brutálních filmů, které si přitom nehrají na vážné drama, se moc netočí. A ještě méně je těch, které i přes svůj jasný cíl nabízejí velmi hezky vypointovaný scénář, ve kterém všechny vedlejší zápletky nedokážete odhadovat s deseti minutovým předstihem. ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Je to celkom dobrý film, ale niečo mu chýba - no je ťažké presne identifikovať čo. Mám zmiešané pocity z rôznorodej kombinácie Mela ako tvrdého týpka, ktorý si razí svoju cestu a dobrého náhradného otca ... akosi to na mňa pôsobilo rušivo. Čo však rušivé určite nie je, je Mel ako borec stavajúci sa doprostred krížovej paľby idúci napred podľa svojho nekompromisného plánu. Mám pocit, že snaha obohatiť tento film aj o citovú rovinu bol vzhľadom k prostrediu a nádychu celého filmu zbytočný ťah, ktorý nesplnil očakávanú úlohu. And stop bleeding on my money. ()

• Po filmu Spiknutí (1997) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Mel Gibson a Tom Schanley. (mzss1)
  • Filmové El Pueblito vzniklo podle skutečné předlohy v podobě el Centro de Readaptacion Social de la Mesa, které vzniklo v roce 1956 v Tijuaně jako experiment, kde 2000 vězňům bylo dovoleno vzít se s sebou do vězení své ženy, děti, přítelkyně a celé své rodiny a integrovat je do prostor věznice, čímž vzniklo tzv. vězeňské ghetto. [Zdroj: Bontonfilm] (Krouťák)
  • Většina záběrů byla pořízena ve věznici Ignacio Allende ve městě Veracruz v Mexiku. (ssfan)

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (viac)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (viac)