V odľahlom kalifornskom púštnom mestečku chytí právnik Ralph Anderson (Richard Widmark) hľadaného mafiána Victora Massonettiho (Lee J. Cobb). Ralph sa ho chystá aj so svojou malou skupinou odviesť, a postaviť pred súd. Prefíkaný zločinec sa ich ale po celú dobu snaží zo všetkých síl cestou striasť... (westerns)

liquido26

Past je noirovým westernem odehrávajícím se v 50. letech. Představuje nám dysfunkční rodinu despotického šerifa Andersona. Jeden z jeho synů, Tippy, je alkoholik, který mu dělá zástupce a ten druhý, Ralph, kdysi odešel z domova a stal se nedobrovolným právníkem mafie. Nyní se vrací, aby otce poprosil o laskavost - jeho šéf se chce dostat ze země a k tomu potřebuje, aby šerif nehlídal letiště. ... Kromě toho je tu postava Lindy, která randila s Raplhem a pak se bez lásky provdala za Tippyho. Rozhodně se jedná o silné drama odehrávající se v krásných barevných kulisách pouštního maloměsta a vyprahlé pouště u hranic s Mexikem, kam se chce mafián v podání Lee J. Cobba dostat. Skvěle rozehraný film bez slabého místa, který i když obsahuje některá trochu odhadnutelná místa, tak umí taky docela překvapit. O hereckém ansámblu asi ani není třeba mluvit. ____ btw. Až do dneška, tedy do doby, kdy se spustily úvodní titulky k filmu, jsem žil v domnění, že představitel Ralpha se jmenuje Richard Wildmark, nikoliv Widmark :-) ()

Mol

ONE MORE DEAD! HOW MANY DO YOU HAVE TO KILL? HOW MANY DO YOU WANT? HOW MANY ARE THEY? Bohužel nudnější filmeček, i když pan Widmark byl úžasný, pan Massonetti v podání pana Cobba byl také úžasný a slečna Linda byla také úžasná. Moc dobře se na ní dívalo a klukům příliš nepřekážela. Začátek filmu je extrémní nuda, až do doby, kdy Raplh vyklopí o co jde. Přestřelka ve městě byla strhující, pak se ale děj vydává na cestu a to je opět nuda, až do závěrečného souboje startujícího letadla proti rozjetému automobilu. ()

ilclassico

Dobrý námět, slabý scénář, nevýrazní vedlejší herci, zoufalá režie. Snaha, co nejvíce toho natočit ve studiu, potopila nejeden film. A film-Noir? Žertujete? Jen z úcty k Widmarkovi za 3. ()

Martin741

Film Noir ukoncil kultovy reziser Orson Welles roku 1958 filmom Touch oif Evil. Toto nie je noir, je to skor slusna drama/kriminalka z kalifornskeho pustneho mestecka, kde iste veci riesi mniestny serif. Ake veci, to uz musi zistit divak sam, kazdopadne namakany film. Maketa mestecka na urovni, dialogy vyborne, Widmark to suverenne taha, vacsina filmu stoji na nom. Ostatne herci slapu slusne, takze nudza o herecke koncerty rozhodne nie je : 84 % ()

Flego

Málo známa záležitosť je postavená na pevných základoch ( rodinný konflikt ), šťastným výberom hercov a technickej brilantnosti. Tretí komentár. ()