Kateikjó Hitman Reborn!

• Japonsko 家庭教師ヒットマンREBORN! (viac)
Japonsko, (2006–2010), 81 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Akira Amano (komiks)

Kamera:

Júki Hama

Hidekazu Ičinose, Kendžiró Cuda, Daisuke Namikawa, Ken Narita, Tošijuki Tojonaga, Čieko Honda, Jumiko Kobajaši, Džunko Takeuči, Masami Iwasaki, Satoši Hino (viac)

Cunajoši Sawada, ve škole mu neřeknou jinak než „K ničemu Cuna“, je hlavní postavou tohoto anime a, jak už napovídá přezdívka, je naprosto neschopný – jak v učení, tak i ve sportu. Jenomže jednoho dne se objeví učitel zabijáků Reborn a oznámí mu, že ho vycvičí na Desátého vůdce mafiánské rodiny Vongolla, se kterou je, ač to nevěděl, Cuna krevně spřízněn. Jenomže Cuna je opravdová nula, která kolem sebe stále jen křičí „Zachraňte mě!“, „To nezvládnu!“ a k ničemu se nemá. Dokáže z něj přesto Reborn vychovat schopného mafiána, který ochrání svou novou rodinu? Možná že s kulkou Posledního přání, střelenou přímo doprostřed Cunova čela, se to podaří, pokud to tedy Cuna přežije… (Zíza)

Zíza

Měla jsem za sebou prvních cca. 13 dílů a říkala jsem si, co je to sakra? Vždyť to má slibovat akci a ne ubrečeného, ufňukaného hlavního hrdinu, kterej mě svým "Tasukete!" vážně vytáčel, měla jsem chuť popadnout obrazovku a vyhodit ji z okna. Bohužel, po dalších 13. dílech se má nechuť k němu nezměnila, ale vydržela jsem se dívat dál. Proč? 19. díl začal slibovat akci, začalo se něco dít, kluci se i porvali a s protivníkem, který zrovna nebyl slabá liga, jenomže to trvalo všeho všudy 4 díly a zase nastoupila ta děsivá už nuda, prostě přilezly díly pomalu horší než filleru u Shippuudena. Ale pak mi někdo slíbil, že příjde akce, že po tom zdlouhavém a leckdy opravdu otravném představování postav příjde nářez, tak jsem vytrvala. Vypadá to, že jsem udělala dobře. Po 30. díle se začíná se zajímavým tréninkem, který se rozhodně vyplatí, protože příjdou velmi zajímavé souboje, prostě konečně akce a Cuna, zaplaťpánbůh, přestane tolik křičet "Zachraňte mě", nebude se krčet, už nebudete tolik brečet a fňukat a vypiluje si tu svou techniku, tu svou schopnost a stane se z něj docela cool týpek. No, zatím jsem u 54. dílu - budu se hlásit dál :-) ~~~ jsem zase o 20 dílů dál a musím říct, že po souboji o 7 volgolských prstenů opět přichází útlum, opět takové docela už nudné a okoukané díly, které chcete mít rychle za sebou, jenomže ty jsou z ničeho nic přerušeny - BUM! A přichází další akce a to docela nadupaná. Hoši se nám přenesou do budoucnosti! A tam... hele, mrkněte se -_^ ~~~ Zjistila jsem, že vlastně všechny postavy jsou fajn a lze si je oblíbit, teda až na tu pětiletou krávu, fakt kdyby tam nebyl, dejchalo by se mi líp... Ale jinak - v té budoucnosti - docela nářez a dospělý Hibari je prostě božský :-) ()

Hitman_47

Tak tohle se se mnou táhlo celkem dlouhou dobu. Těch 203 dílů vážně není taková prdel, jak se na začátku mohlo zdát. Ono příběh je to určitě zajímavý, co ho ovšem mírně sráží k zemi je převážná fillerovitost, která tíhne ke komedii... ovšem k takové té těžce nevtipné slapstick komedii, kde polovinu dílu sežerou záběry na obličeje všech postav, které musí oslovit hlavního hrdinu (já vim, že tohle je obvyklé v těhle shonen záležitostech, ale tady je těch postav fakt moc, tak to bilo do očí). Navíc postava Reborna mi byla nesmírně nesympatická od začátku do konce, a jelikož se jedná vlastně o druhou hlavní postavu, tak je to celkem velký problém. Ale abych jen neposíral, tak musim říct, že pokud došlo na jakýkoliv bojový arc, tak tady seriál jednoznačně vytahuje svá esa z rukávu a válí (dokonce i nepředvídatelně, za což velké plus) ... proto mne tak mrzí problém, který jsem již popsal výše. Navíc je taky škoda, že anime rozhodně mířilo na mladší diváky, než manga ... poznáte to hlavně na absenci krve. Animace je průměrná a kresba jednoduchá, leč sympatická. Nevim, zda je z mého komentu jasné, jestli doporučuju nebo ne ... stačí se podívat, že na csfd se pohybujeme v červenych číslech, takže je to asi o vkusu, no. ()

Hromino

Japonci jsou opravdu pozoruhodní. Mívají na naše evropské poměry strašně zajímavé, divné nápady, které někomu přijdou šíleně geniální, někomu prostě jen šílené. Tohle ale není ani šíleně geniální, ani šílené. Tohle je průzračně čistá, neředěná a neskutečně pitomá blbost. Když jsem si přečetl zdejší obsah Reborna, myslel jsem, že zažiju lehce praštěnou mafiánskou jízdu se slušnou akcí a povedenými komediálními prvky, ale nemohl jsem se mýlit více. Tento seriál s mafií – pod tím pojmem si například představuji rodinu dona Corleona z Kmotra od Maria Puza – nemá vůbec nic společného a autorka mangy je nejspíš silná vyznavačka tvrdojaderného surrealismu. Jak jinak si mám vysvětlit třeba už jen samotný nápad, že hlavního hrdinu vycvičuje mafiánské mimino, které má ještěrku, jež je schopna přeměnit se na pistoli, jejíž kulky dodávají hlavnímu hrdinovi odhodlání dělat übercool věci, dále čínské mimino, které když se stydí, tak vybuchuje, případně mimino, jež vlastní bazuku času a je suverénně nejotravnější postavou, jakou jsem kdy v anime viděl? V seriálu používá jen minimum postav mozek. Opravdu. V každé druhé (no, možná i míň než to) postavě je idiocie jak když nahrabe a rozšlape. Nejhůř je na tom asi matka Cuny, u níž mám pocit, že je autobiografickou postavou autorky předlohy; přijde jí totiž vše výše zmiňované (a mnohem více) naprosto normální. Ano, vím, mé hodnocení je tentokrát setsakramentsky subjektivní a původně jsem myslel, že budu míň kritický a dám aspoň dvě hvězdy, ale má to dva háčky. Jednak opravdu nesnáším, když ze mě někdo dělá idiota (což mám pocit, že je primárním účelem autorky a tvůrců tohoto anime), a druhým háčkem je to, že ať nad tím přemýšlím jak chci, tady je k pochvale prostě zoufale málo věcí. Možná první ending a postava Hibariho a Dina, kteří jako jediní měli aspoň trochu charismatu, ale zbytek je naprostá tragédie. Neřekl bych ani bů, kdyby tohle byla úmyslná recese nebo nějaká parodie, ale předstírat, že je všechno úplně normální a že jim to mám zbaštit i s navijákem, nedejbože se u toho bavit? Oh god... Můj pohár trpělivosti naplno přetekl po 24. díle. ()

SonGokussj

Ahoj! jsem Reborn. Nájemný zabiják a vycvičím tě jako budoucího vůdce - 10. bosse v pořadí mafie rodiny Vongolla. Oki... Hlavní hrdina, Sawada Tsunayoshi je typický náctiletý nevinný depresivní ne-příliš-pohledný / to samé oblíbený / hloupý a ubrečený kluk. Ideální zboží pro vůdce největší mafiánské rodiny na světě. Ale máme tu přeci učitele. Malé "mimino" Reborn. On a jeho ještěrka Leon, který se může transformovat na jakýkoli předmět, který v minulosti viděl, produkují díl-co-díl problémy, který musí Tsuna řešit, a to za pomocí kulky střelené do jeho čela "Last Will Bullet", která všechno jeho litování (Kterého je stále víc a víc :-D) přemění na neuvěřitelnou energii. Nu, zkrátím to. Vcelku mě překvapil rozdíl mezi začátkem, kdy to opravdu vypadalo, že se tam bude jednat o nějaké mafiány a koncem, který mi připadal spíš jako Naruto / Bleach / Dragon Ball Z a další Shounen žánry. Když sem viděl na začátku Gokuderu, který má "neomezený přísun dynamitu kdykoli při ruce", tak jsem si říkal, že to trochu přehání. Ale když vidíte na konci Malou mořskou vraždící vílu, chlápka, který ze sebe udělá hada, dalšího, který je přeměněn na dinosaura a kápo těchhle všech vražedných strojů je "člověk", který... ehm... spoilerovat nebudu... Tak už je to na mě moc. zlaté začáteční díly. Klady: Výrazné postavy. Hibari Kyoa, Dino, Reborn a další Arcobaleno, Spanner a některé další vedlejší charaktery. Semtam povedená komedie. Arcobaleno děj. Takový celkový klid. Zápory: Sawada Tsunayoshi, Gokudera Hayato, Malá OTRAVNÁ kráva (ta sráží celkové hodnocení o min 20%...), dále opakující se vtipy. Nerozhodný hlavní hrdina. Haru a její výlevy. Kyoko a její stupidita. Její bratr... Celkově si myslím, že manga by špatná být nemusela, ale převedení do anime se jim nepovedlo. Hlavně ufňrkaný hlas Lamba a Tsuny... Tento incident už se jednou stal a to u anime Claymore, kde ten kluk byl v manze sice ubrečený, ale v klidu týpek. V anime to byl však posera všech poserů... Celkový pocit Prvních pár dílů - nuda... Dá se to však přetrpět. Poznáváme hlavní postavy - klad. Pak je tam cosi jako konečně vážnější děj. Tsuna, slabej, jde po jednom z nejsilnějších postav z celého anime a ... porazí ho :-D Rokudo Mukuro. Poté je tu boj o Vongolla prsteny. Vcelku povedené a vcelku logické. Dost se mi líbilo. Pár nudných dějů a když jsme u nějakého 80-90. dílu, tak nastane zvrat. Děj se totiž přesouvá do budoucnosti, kde je vše řešeno pomocí krabiček a prstenů. A řeknu vám narovinu, do této doby bylo hodnocení tak 85%. Po shlédnutí ultra dlouhého 110 dílného aktu, jsem to srazil na 60%, protože to prostě bylo MOC... Tohle anime má být o vůdci mafie. Ne vůdci POWER RANGERS, kteří lítají ve vzduchu jako triskáče a povolávající si na pomoc zvířátka, které se mění ve zbraně... WTF? Reborne... Už chápu tvůj nechápavý výraz po celých 110 dílů... Taky sis říkal "sakra, kam se poděla ta mafie"... Nechám vás ostatní, ať si uděláte obrázek. Dle mého anime za shlédnutí stojí. Ale vyčlenil bych tam 2 poloviny. Povedených 90 dílů a poté moc přehnaných dílů ostatních až do konce konečného... Nejstupidnější bylo, když tam přišli postavy z rodiny Vongolla od 1. bosse... To už jsem fakt nestíhal :-D suma sumárum Není to špatné, mohlo by to být lepší, manga stále pokračuje, doporučuji mangu. Bude o dost lepší. A to jsem jí ještě nečetl. 65% () (menej) (viac)

Chinese Ashio

5-ročné decko, ktoré učí 13-ročné decko ako bojovať... velice originálne. Nezachránil to ani fakt-super-provokatícny-nútiaci-pozrieť-si-ten-seriál plagát. A takisto ani bishík Hibari či Dino. ()

kirmakX6on

Tohle anime dokáže oddělit fanoušky od pozérů. Kdo se bude chtít koukat, bude muset přetrpět mnohé. V prvé řadě trenéra zabijáků v podobě jakéhosi pidimužíka s chameleonem, kterej se v případě potřeby změní na bouchačku (nebo i cokoliv jiného, třeba autíčko), která střílí kouzelný kulky -- po jedné člověk dokáže skákat ix metrů vysoko, po druhé zas má ocelové pěsti... Jindy zas z nebe padají medvědi dělající piruety... Hlavního hrdiny, který - oči dokořán - bez jakékoliv vůle či názoru infantilně přijímá cokoliv a kohokoliv. "Sofistikovaný" "trénink", který má vždy stejné fáze: 1. Reborn do Tsuny střelí kulku posledního přání, 2. Tsuna začne řvát, běhat a supersilou vyhazovat věci do vzduchu. Nuda. Všechny počáteční díly jsou jak přes kopírák. V dílech 20-26 dochází k střetnutí s prvními silnými "padouchy" a poprvé se anime stává napínavé, nicméně bez jakéhokoliv reálného nárůstu schopností kohokoliv a bez jakékoliv změny co do infantility děje. První dlouhodobější akce, kdy anime alespoň částečně funguje tak, jak by divák chtěl, aby fungovalo od začátku ...je až mezi díly 34 a 65 (boj o Vongolské prsteny mezi dvěma nástupnickými skupinami na vůdce). Díly 66-73 jsou ale opět příšerné a prokousával jsem se jimi hodně dlouho, s přestávkami přes několik týdnů. Zaujme až 74. díl, kdy se dostanou do budoucnosti a atmosféra zhoustne a anime dostane spád - a člověk se na díly začne těšit. Od té doby ...lze anime považovat za nově započaté, protože jede bez hluchých míst, bez výplňáků ...přes 136 totálně twistový díl (nikoliv nelogický) až ...vlastně do konce, byť posledních pár desítek dílů anime zase zvolní, ale ne moc, rozhodně je koukatelné. Pokud jde o postavy, tak nechápu, proč všichni nadávají na tu krávu, resp. spíše křížence brokolice a dalmatina... tady toto děcko mě bavilo téměř od začátku. Druhá postava, která mě od začátku bavila, je tajemný, hrozivý a boje chtivý Hibari - škoda, že má hlavně na začátku v anime naprosté minimum prostoru. Na Reborna jsem si zvykal (>10 dílů), ale nakonec mi nepřišel jako špatná postava, ten zbytek ale (včetně vůbec nejhlavnější postavy, Tsuny), to je bohužel šeď až hrůza ..minimálně 100 dílů, pak ale asi člověk otupí už ke všemu. A celkové hodnocení? Anime nelze doporučit, protože po běžném člověku nelze požadovat, aby čekal 74. dílů. A i pak ...bych anime hodnotil jako dobré tři hvězdičky, ale nikoliv více. Pokud ale někdo chce v rámci kinematografického sebepoznávání pozorovat, čeho je vlastně schopen a jakým stylem si (ne)dokáže zvykat -- nebo v tom najde nějaký jiný důvod, pak směle do toho a přeji hodně štěstí. 35% ()

Leyla

Bez hodnocení, viděla jsem pět dílů...a větší zhovadilost jsem eště v manze snad neviděla...nevím, možná se to časem a zvykem zlepší, ale já na to nemám trpělivost, zvlášť když je spousta jiných anime, které bych ráda viděla. ()

H.T.

Jestli si můžu dovolit hodnotit po 113 epizodách, tak nemůžu hodnotit lépe než průměrně. Ano, kdybych skončil někde před 70. epizodou a nepočítal fillery, dalo by to na lepší ****, ale jelikož se tady fillerům opravdu blbě vyhýbá, musím je zahrnout do hodnocení. Ten arc, který přišel někdy po 70. epizodě byl zajímavý asi tak 5 dílů a pak se dalších 20 táhl tak hrozně až jsem si myslel že si producenti řekli něco ve smyslu:"Není kam spěchat, co takhle zkusit unudit diváka co nejvíc to půjde smíšenicí fillerů s těmi nudnějšími tréninkovými díly..." Teď se to naštěstí trochu rozjelo ale pořád nic moc, tak jen doufám že si mě druhou polovinou toto anime získá natolik, abych mu mohl o hvězdičku zlepšit hodnocení. Zatím lepší *** 65% ()