Dvojitý čas

• Česko Dvojitá hodina (festivalový názov) (viac)

Vdovec Guido a osamělá Sonia se právě seznámili. Sonia je pokojskou v hotelu a Guido, bývalý policista, pracuje nyní jako hlídač luxusní vily. Vědí o sobě docela málo, ale je jasné, že jsou k sobě vzájemně přitahováni. Guido zve Soniu na návštěvu do vily, kde s ní chce strávit hezký večer. Náhle jsou však překvapeni zloději a Guido umírá. Sonia vyvázne se zraněním, ale z útoku si nic nepamatuje. Je opět sama, trápí se kvůli smrti muže, kterého téměř neznala a s nímž se stále, proti vší logice, vídá. Přišla snad o rozum? Nebo dostala druhou šanci? Temná hra s žánry umně kombinuje film noir, thriller, love story i psychologický horor. To důležité se ve filmu odehrává až po první půlhodině, kdy začne docházet k nepochopitelným událostem a nečekaným zvratům. (oficiálny text distribútora)

rowdys

Toto je veľmi pozerateľný hitchcockian thriller s chuťou Vertiga, Jakubovho rebríka ba i Diabolských žien, ktorý by ste mali púšťať každému pozabudnutému filmárikovi, čo ešte i dnes do sveta vykrikuje, že taliansky film upadá. Veľmi slušný mix mysteriozneho noiru, postfreudovského psychologického thrileru aj romantiky, v ktorom ani jedna zložka nie je navyše. Film pekne ubieha, nie je rozťahaný, práve naopak, ešte by som nejakých extra 20 minút uvítal. Rusalka Xenia Rappoport poteší oko každého chlapa, ja by som pre ňu veru i vraždil a aj hrať vie, ojoj! Ešteže v Benátkach si to tiež všimli. Nuž a mňa tu ešte poslal do kolien i bonus v podobe Godspeed You! Black Emperor, ktorých hudba je pre celuloid priam ušitá (a ktorých apokalyptický album F# A# Infinity je u mňa na čele s Dead Flag Blues top inštrumentálna nahrávka celých 90's). Dvojitú hodinu si určite pozrite. Samozrejme americký remake už hollywoodski majstri usilovne rysujú. ()

Cafú

Jasně. Neskutečně vykonstruovaná dramata s prvky mysteriózna (nebo jak to říct), kdy je divákem manipulováno a nehraje se s ním úplně fér hra, patřila spíše do devadesátých let, ale u tohoto precizně režisérsky propracovaného kousku jsem se fakt nenudil a nechal jsem se vodit za nos celkem rád. Potěší i zjištění, že postrockové legendy Godspeedyou!Black Emperor a Silver Mt. Zion se pomalu stávají profi-soundtrackovými kapelami... SPOILER Snové řešení je ale fakt již trošičku scénáristicky vyčpělou a lacinou fintou, na to přišli už v Dallase, takže příště zcela jistě netoleruju, ani kdyby sám mistr Troška přestal točit "filmy"! ()

DwayneJohnson

I přes drobné, či méně věrohodné dějové eskapády na mě tenhle film udělal veskrze pozitivní dojem. Určitě za to může, ústřední, moc sympatická dvojice, velmi zajímavý námět, který si, podobně jako například ve Vedlejších efektech hraje na něco, co nakonec vůbec není a také téma dvojího času, které pochopíte hlavně až v druhé polovině. Já osobně, jsem se celkem solidně pobavil, nad tímhle ne moc známým kouskem, který jen tak malinko klame tělem. Snad, aby se neřeklo. ()

Anderton

V čom sa tento triler líši od tuctovej hollywoodskej hororovej a mindfuckingovej tvorby? Prečo sa dostal na filmové festivaly? Je to priemerný komerčný triler, akých vidíme v multiplexoch a na dvd za rok niekoľko a to, že je taliansky, z neho nerobí festivalový art film. Capotondi má evidentne napozerané, od Hitchcocka, cez noir, až po súčasnú pásovú tvorbu. Dokáže udržiavať diváka v napätí, jeho film má zmysel, ale nie je strhujúci a neponúka vlastne vôbec nič nové. Poriadnu atmosféru režisér vykúzliť nedokáže a lacné lakačky ju nenahradia. Na druhej strane som rád, že nás nečakal žiaden záverečný twist, ktorý by tie viaceré predchádzajúce zbytočne zauzlil a tak posledné dejstvo je už len také dokomrdácanie sa do očakávaného, ale jediného logického cieľa. Stavím dvacku, že v remaku bude hrať hlavnú úlohu Jessica Alba. A desať na Javiera Bardema. ()

Sidonka

Ke konci už sice trochu překombinované, tvůrci si tak dlouho zahrávali s diváckými očekáváními až to skoro přepískli (nejprve s hrdiny prožíváme reálný milostný příběh, pak hrdinka oplakává údajně mrtvého přítele, pak je mrtvej najednou obživlej a ejhle stává se kriminálníkem, pak následuje několik dalších zvratů než zase vyjde najevo že je hrdinka vlastně v kómatu a vše byl jen sen), ale budiž, jako thriller dobrý, furt lepší než se dívat hodinu na nějakou tu přestřelku v autech. ()

• Herečka ruského původu Ksenia Rappoportová i představitel Guida Filippo Timi byli oceněni za svůj výkon na MFF v Benátkách, odkud si snímek odnesl i cenu za nejlepší italský film. [MFF Karlovy Vary] (POMO)