Snímka je zasadená do starovekej Číny. V rukách skúseného zabijaka Zeng Jing (žena) sa ocitnú pozostatky mystického budhistického mnícha.
Tak sa začína výprava a ona ich musí preniesť na to pravé miesto odpočinku. Putovanie však nebude jednoduché, pretože na ceste jej hrozí smrteľné nebezpečenstvo v podobe tímu zabijakov. Tí prahnú po získaní pozostatkov, keďže v sebe ukrývajú staroveké tajomstvo získania obrovskej moci. (Ba-nny)

ainny

Hlavní zápletka byla nečekaná a pobavila. Hudební podkreslení bylo dokonalé a po počátečním zmatení, kdy jsem nevěděla, která bije, jsem se ponořila do děje a nechala se jím unášet. Bylo jasné, že manžel není tím čím je, takže se posléze přidaly konspirace, co a jak. Film, ale nezačne nudit, ani když už divák ví. Odhalování děje pomocí návratu o chvilku zpátky dalo dílu taky něco navíc. Jako baba jsem byla zvědavá víc na Woo-sunga než na Michelle. A byla jsem spokojená, moc se mi ve své roli líbil. Jediná věc, která mě tak trochu rušila byl věkový rozdíl mezi oběma hlavními hrdiny. Yeoh je krásná baba, ale těch jedenáct let, které mezi ní a Woo-sungem jsou se ani maskérům nepodařilo zakrýt. ()

MaedhRos

Kvalitní wuxia komornějšího ražení, na níž je rukopis Johna Woo znát - a je to jedině dobře. Skvělá choreografie, dynamicky snímané souboje, výrazné či alespoň zajímavě načrtnuté postavy... A zápletka, která v ledasčem připomíná ducha a humor některých mých velmi oblíbených wuxia příběhů ze staré školy. ()

rikitiki

Udivilo mě, jak vysokou úrovní plastické chirurgie disponovala stará Čína. Neméně tak mě udivilo, na jak ubohé úrovni bylo mečířství. Můžou si tomu říkat „technika tekoucí vody“, ale pokud se ostří meče ohýbá jak krejčovský metr, tak to je diletantství. To i snad Kopčem s Veverčákem by ukuli lepší meč. Z pazourku. _____ Nejsem cílovka. Děj mi připadal chaotický – až na základní linku – a souboje nepřehledné. Nicméně Michelle i ten chlapík, co hrál jejího manžela, byli hezcí na pohled a jejich namlouvání za pomoci vstřícného deště mělo roztomilý půvab. SHRNUTÍ: Ve staré Číně byl nejlepší učitel bojových umění 300 let po smrti…. No, ve školství tedy taky měli velké mezery. ()

italka63

Jak já byla šťastná jako blecha, že v tomhle historickém akčním filmu hraje Woo - sung Jung s tím svým věčným náznakem chlapeckého úsměvu....závěr filmu na hřbitově při vyřizování starých sporů byl velmi dobrý a tak si fanoušci kung-fu určitě zas trošku přišli na své...a jinak, mějte na paměti, jaká může být láska - proměním se v most a přetrpím pětset let větru a deště, slunečního svitu a deště...jen aby tys po něm přešla -.....Buddha byl kdysi u toho.... ()

Flipnic

Parádní skloubení romance s wuxia akcí!! Téměř dokonalé, snad jen trochu přemrštěná stopáž, ve které se v první polovině nic moc zásadního neděje (což je ale jen zdání). Nakonec do sebe vše skvěle zaklapne, jako meč do pochvy. A že si mečů divák užije!! Sice jsou zde delší promlky (právě kvůli té delší stopáži), ale akce je excelentně vyvedená a není jí co vyčíst. Pokoukání úžasné, techniky a vychytávky excelentní a nápadité, zvraty mírně klapačku otvírající ... Nechci prozrazovat děj, takže beru tento svůj komentář jako nutně dostačující. Tohle skutečně není bezmyšlenkovitá rubárna, ale technicky, herecky a dějově vypilovaný skvost (4,5*)... ()

• Natáčení snímku, jehož schválený rozpočet přesahoval částku 14 mil. amerických dolarů, odstartovalo 4. 10. 2009 v Songjiang Town, dříve Sungkiang. To je hlavním městem správního západo čínského okresu Songjiang. Následně se natáčení přesunulo do šanghajského filmového studia Song Jiang Shen Qiang Studio a k natočení majoritní části snímku do vůbec největšího světového filmařského studia, Hengdian World Studios. Vyjma těchto primárních filmových lokací se ale filmaři nechali zlákat chvatně schváleným povolením jinak striktních šanghajských městských představitelů a 30. 10. 2013 natáčeli i přímo v samotných šanghajských ulicích. Část snímku byla natáčena i na specifických místech ostrova v jihozápadní Asii, Tchaj-wanu. Samotný proces natáčení byl filmaři ukončen na přelomu měsíce ledna a února následujícího roku, 2010. (Conspi)
  • Bojovou scénu, v níž Eater Bear (Angeles Woo) vzdoruje prohnanému vrahovi, režíroval John Woo (Red Clif 2 (2009)), otec čínské herečky Angeles Woo, takřka po celý jeden týden. I přes fakt, že režii snímku obstaral Su Chao-pin, John Woo, uchvácen, jak sám pronesl později na adresu snímku, výslednou podobou scénáře, se během celého natáčení objevoval po boku Chao-pin s mnoha cennými radami. Originální verze snímku jej oproti anglickému vydání jako druhého režiséra neuvádí. (Conspi)
  • Čínský název snímku 'Jianyu Jianghu' lze přeložit doslova jako 'meče a déšť, řeky a jezera'. Slovní výraz 'jianghu' (江湖) pak přímo odkazuje k imaginárnímu světu paralelního vesmíru čínských bojových umění. Jakkoliv se daný výraz může zdát nevýznamný, tvoří důležitou složku v mnoha wuxia, tzv. čínských hrdinsko-romantických, novoromantických, chcete-li, příbězích wuxia autorů minulých i současných. Mezi ty spadají například i taková jména, jako jsou Liang Yusheng ("Saiwai Qixia Zhuan" (1957)) či Jin Yong ("The Deer And The Cauldron" (1969)). (Conspi)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)