Jednou v létě, když byla Jessica ještě malé děvčátko, přožila dětskou lásku ... Léto skončilo a oni se již nikdy neviděli. O mnoho let později se její rodiče rozhodli, že dům, kde vyrůstala prodají a přestěhují se. Jessica se rozhodne je překvapit a barák koupit... Nicméně, její plán skončí neúspěchem, když zjistí, že její rodiče už dům prodali, bez jejího vědomí. Jessica se přesto vrátí o se svým synem do rodného města a začne nový život... a možná se i zamiluje. (oficiálny text distribútora)

freddy

Zlaté Vánoce, to je film, který kromě trošky té romantiky a kromě oslav tradičních rodinných Vánoc nabízí i trochu toho mysteriózna v podání sympatické fenky zlatého retrívra, která jakoby byla jakýmsi strážným andělem hlavních hrdinů, kteří se jako děti rozdělili a nyní v dospělosti by k sobě měli najít cestu, ale nějak se jim to nedaří. Jedná se o tak trochu netypický vánoční film, ale právě díky té nevšednosti a originálnosti mi zřejmě ještě dlouho zůstane v hlavě, protože během letošních Vánoc patří jednoznačně k těm lepším vánočním filmům, které jsem měl možnost vidět, ale nutno také dodat, že letos to s těmi vánočními filmy na českých a slovenských televizních stanicích nebylo kdovíjak slavné, každopádně tenhle film nabídl zase něco trochu nového a zkusil se od podobných filmů v rámci žánru odlišit, a tak si tvůrci filmu za snahu o originálnost určitě zaslouží obrovskou pochvalu, ta fenka totiž byla příjemným zpestřením filmu a rozhodně se jedná o výborný nápad. A když na závěr porodí kupu krásných malých zlatých štěňátek, tak je to nádherný a optimistický konec vcelku vydařeného filmu, který bych označil v celkovém hodnocení jako mírně nadprůměrný, a jako takovému mu po zásluze uděluji tři hvězdy. ()

Jirkacek

Kdo by nechtěl mít zlaté vánoce čili mít spoustu dárků pod stromečkem, být se svou rodinou, navštívit milující příbuzné, venku blbnout na sněhu, ale hlavně neřešit žádné problémy a nechodit do práce. Asi každý by přivítal prožití takových svátků na konce kalendářního roku, ale moc lidem není přáno, včetně nás. A tak si ve volných chvílích pustíme nějaký oddychový film a tentokrát přišla na ten s názvem Zlaté vánoce. Jeho hrdinka Jessica rovněž takové štěstí rozhodně nemá, neboť je už tři roky vdovou. Proto se rozhodla se svým synem po třech letech navštívit rodiče a překvapit je tím, že koupí jejich dům. Před domem v autě synovi vypráví, že když jí bylo devět, potkala skvělého kluka se kterým prožila jedno nádherné léto, ale od té doby ho už neviděla. Prý tehdy dům ještě nestál, na jeho místě bylo pouze tábořiště, které jí připomíná památku na toho kluka. Potěšilo nás, že hned od onoho příjezdu k rodičům se dal do pohybu řetězec událostí, takže na dlouhé úvody nebyl čas. Jessica se totiž ihned dozvěděla, že rodiče již dům téměř prodali člověku z města jménem Michael, což ji naštvalo. Později Jessica zjistí, že ve smlouvě o prodeji domu rodičů je klauzule, že Michael dům koupí pouze tehdy, pokud do Vánoc prodá svůj současný dům. Nepřekvapilo nás, že se od té chvíle snažila překazit prodej Michaelova domu, čímž došlo k několika vtipným i romantickým scénám. Vůbec nám nevadilo, že ten příběh je celkově těžko uvěřitelný, že se vlastně nemůže stát souhra tolika událostí a že se děj dal snadno předvídat. Nám šlo hlavně o to, pořádně si oddychnout u nenáročného filmu s vánoční tématikou, hlavním hrdinům držet palce a nic neřešit. A to nám Zlaté vánoce splnily bohatě - tedy jen jednu připomínku bych měl - chtělo to hodně sněhu, ten mi ve filmu chyběl. Zlaté vánoce ode mne tedy dostávají romanticky vánoční tři hvězdy ***. ()

MickeyStuma

Rodinný televizní film s vánoční tématikou, jehož příběh by se mohl odehrávat v kteroukoliv roční dobu. A jak už to povětšinou bývá, i zde jsou použity mnohé motivy z různých snímků, čímž asi nejzákladnější je touha po domě a dělání naschválů. Znalým filmovým divákům tohle připomene vynikající snímek režiséra Vadima Perelmana ´Dům z písku a mlhy.´ Tento televizní film vypadá jak vypadá. V mnohém křečovitý, kdy jeden kýč střídá druhý a kde o nějakých hereckých výkonech nemůže být ani řeč. K nenáročnému odpočinku u televize může postačit leda tak dámskému diváctvu, zvyklé z televizní tvorby na ledasco, ale jinak, bohužel. Z tohohle pšenka nepokvete. ()

Skuby47

Mám ráda vánoční filmy, ale tento mne moc nezaujal. Velmi jednoduchá zápletka s předvídatelným průběhem i zakončením by ani tak nevadila, stejně jako skutečnost, že k vánoční atmosféře chyběla sněhová nadílka. Spíš mi vadila nesympatická hlavní představitelka a vlažné herecké výkony ostatních méně známých umělců, i když za to ani nemohli, nebylo co hrát. Často opakované a stále stejné vzpomínkové záběry z minulosti a nikam nevedoucí dialogy, mne mírně nudily. Bylo to takové vlažné, žádné velké emoce, žádná velká romantika. Marně pátrám, co tam bylo zlatého. Asi jen ten retrívr. Možná filmu křivdím, protože byl jiný, než jsem očekávala. Prostě mě nevzal za srdce. U akčního filmu bych řekla slušné béčko. ()

chrispe

Ten film vůbec nemusel být tak blbej. I přes záhadnýho retvírva, i bez sněhu ;) (tu trapnost na závěr nepočítám), přes děsně nesympatickou hlavní hrdinku, atd. Ale bylo to děsně blbě napsaný a protože ten příběh měl nějaký potenciál (ale no taaaak, u filmu o vánocích si nějaký to mystično a přehnaný sentiment můžeme dovolit), tak ta blbost bila přímo do očí. ()