Jesus Children of America

Krátkometrážny / Dráma
USA, 2005, 20 min

Blanca (Hannah Hodson) se zdá být jako každý obyčejný teenager z Brooklynu. Její rodina se ale potýká s chudobou. Každodenní rutinu pak narušuje její špatný zdravotní stav. Po incidentu ve škole jí dojde, že dostala HIV od svých drogově závislých rodičů. Otázkou je, jak se s tím dokáže vypořádat. (Grimaldi)

Grimaldi

Jeden z příběhů, jenž je původně součástí filmu Neviditelní děti. Osobně jsem tvorbou Spikea Lee zatím nepolíben, ale z tohoto filmečku můžu říct, že se rozhodně jedná minimálně o řemeslně zručného režiséra. Chápu, že jeho primární zaměření je okolo černošské komunity a jejich problémů a stejné je tomu i zde. Příběh, který Blanka prožívá je smutný, a bylo mi jí jako nevinné postavy líto, vše ostatní ale bylo špatně. Hlavně její rodiče, mám je nesnášet anebo litovat? Je dost možné že to je záměr ale zkrátka jsem k nim za jejich činy, které si dobrovolně způsobily sami cítil takovou averzi, že když se objevil náznak ve prospěch odpuštění jejich hříchů, zkazilo mi to celý filmový zážitek. ()

Madsbender

Spikeova depresívna poviedka z Neviditeľných detí z prostredia černošských detí žijúcich na špinavých uliciach v zapadnutých štvrtiach, ovládaných drogami, alkoholom, násilím a spoločenským výsmechom... Asi tretia najlepšia poviedka z celého filmu, ktorá vo vás zanechá silný dojem. ()