Joy Millerová (Fran Drescherová) je pôvabná, šikovná a vtipná mladá dáma, ktorá sníva o tom, že si svojimi schopnosťami podmaní jedného dňa celý New York. V skrášľovacích procedúrach a tajomstvách sa vyzná ako žiadna iná. Miesto slávy sa jej však lepí  smola na päty a vrcholom všetkého je požiar vo večernej škole „krásy“, kde Joy vyučuje. Ale kým mohlo byť dielo skazy dokonané, Joy sa stihne ukázať svetu ako neohrozená záchrankyňa  všetkého živého, obzvlášť laboratórnych zvierat z kabinetu. To natoľko zaujme vyslanca diktátora z istého východného totalitného štátu, že práve túto mladú dámu najme ako učiteľku k diktátorovým deťom. Joy vycíti, že je to možno životná šanca a vydá sa smerom na východ. Boris Pochenko (Timotky Dalton) pôsobí ako neotesanec s obrovskými fúzmi a ráznym krokom, bez zmyslu pre humor a moderný svet vôbec. Profesia Joy je teda zbytočná, ale bystrá žena sa skoro naučí „byť“ dobrou učiteľkou. Diktátorove tri deti rozkvitnú a neotesaný panovník dostáva prvú rafinovanú ženskú lekciu... (TV Markíza)

Žižina

Jestli je neco, co opravdu nesnasim, tak to, kdyz z Evropy delaji Americani misto, kde zijeme vsichni pod vladou novodobych Stalinu a mame tu vsude komunismus. Tendle stat, kde hraje internacionala, dokumenty se pisi v cestine a jinak to tam vypada jako na Ukrajine, me opravdu nenadchl. Naopak me to spise urazi. ()

Andrea_Amaya

K tomuto filmu mne přilákalo už jen obsazení herečky Fran Drescher do hlavní role, tedy do role Joy Millerové. Neuvěřitelně mne nadchly scény s kuřetem, šermem a záchranou v kosmetické škole. Pohotové hlášky a charaktery celé Pochenkovic rodiny mne nepřestávaly překvapovat ani na konci. Jedinou vadou, za kterou jsem ohodnotila čtyřmi místo pěti hvězdiček jsou scény z underground klubu a ještě pár dalších, které se mi nezdály tak moc propracované. Ale jinak jsem si většinu filmu skutečně užila. ()

slunicko2 odpad!

Anna a král v lidovější verzi. 1) Na severozápadní hranici Rumunska leží malá země, Slovecie. Vládne tam milovaný diktátor Počenko s vizáží a chováním Stalina. Sídlí na zámku Sychrov, čte si české noviny, jí českou majolku, ba dokonce vyhotovuje dekrety v českém jazyce. Blízkost Slovenska se projevuje ve slovenských nápisech v továrně. Domácí atmosféru doplňují portréty československých presidentů od Gottwalda po Husáka. 2) Do této idyly přijíždí nositelka "amerického kulturního imperialismu", která utekla z estrádního sitcomu Chůva k pohledání zřejmě proto, aby zažila nějaké dobrodružství. Na konec se ani neptejte, je ještě blbější, než by vás napadlo. ()

gogo76

Natrafil som na to jedno predvianočné ráno a zaujala ma mapa , kde medzi Slovenskom a Ukrajinou tvorcovia vymysleli pomyselnú krajinu Sloveciu. Písmo používané v tejto krajine bolo blízke Slovenčine, takže bol aspoň malý dôvod dať komédii šancu. Je to naivné, predvídateľné, treba to brať s rezervou, ale postava živelnej kozmetičky mi bola natoľko sympatická, že ma to celkom zaujalo. Často z nej v rýchlosti vyšla podarená hláška ako napr. - "Ja vyškriabem jedlo aj v Gándhiho dome". Pre väčšinu užívateľov skôr priemer, no kozmetičky a "Barbiny" si môžu dve hviezdy pokojne pridať. 50%. ()

JosefTomas

Docela OK film, který nikoho neurazí. Pro Čechy (a Slováky) je nicméně zajímavější víc, než pro jiné národy. Když vidíte v titulkách jméno Lisa JAKUB, vykouzlí to jemný úsměv na tváři, ale české texty, které Timothy Dalton podepisuje, to už se culí i ten zbytek. (Nehledě na pár českých lokací). Jinak to je ničím nevyčnívající film, který si pustíte po náročném dni, když nemáte chuť na nic, co by mozek musel důkladněji analyzovat. ()

• Ve dvou záběrech, kdy Timothy Dalton podepisuje předložené dokumenty, lze rozeznat, že ony dokumenty jsou psány českým jazykem. Uvnitř zámku můžeme na zdech spatřit portréty našich bývalých prezidentů. (Pepinec)
  • Scény, ve kterých kosmetička jede v limuzíně za prezidentem, byly natáčeny v Chrastavě, městě, které bylo v roce 2010 postižené záplavami. Z českých lokací se dále filmovalo na zámku Sychrov v Českém ráji. Ve filmu je tak možné spatřit celou řadu českých nápisů a titulků. (je-za)