Sajonara icuka

• Japonsko サヨナライツカ (viac)

Higashigaito Yutaka se kvůli práci pro Eastern Airlines stěhuje do Bangkoku. Je zasnouben s Michiko, která je dcerou zakladetele letecké společnosti, a přestože k ní nechová hlubší city, doufá, že mu sňatek pomůže k vysokému postavení. Tři měsíce před svatbou se Yutaka v jednom baru seznámí s Touko, do níž se zamiluje. Se stále blížící se svatbou se však jejich vztah ochlazuje a nakonec Yutaka Touko nadobro opustí a ožení se s Michiko. Zlomená Touko odlétá do New Yorku. Po pětadvaceti letech šťastného manželství, jež mu přineslo dva syny, se Yutaka opět vydává do Bangkoku, kde se náhodně setká s Touko. Ta nyní pracuje v hotelu, kde se spolu kdysi vídali. Jejich dlouho přetrvávající city znovu vyplavou na povrch, avšak osud jim znovu nepřeje. (VittaBella)

ainny

Je vidět, že Lee svoje filmy pečlivě připravuje, je propracovaný každý detail. Tady se k tomu přidává kamerou skvěle "rozdělená" minulost a přítomnost a přesně zapadající soundtrack. Příběh je silný, ale ... mám problém s Yutakou, on je tak strašně japonsky chladný, že to je přesně to, co mi brání dát pátou hvězdu. Že by Sayonara itsuka překonal Moment s tím jsem nepočítala, ale že zůstane až tak za ním a nechá mě v podstatě chladnou to mě hodně překvapilo. ()

Folpa

Tak vůbec nevím co napsat. Popravdě jsem od tohoto filmu čekal hodně, už kvůli tomu, že režisérem je můj oblíbený John H. Lee, jehož předchozí oba filmy byli perfektní a konkrétně A Moment to Remember je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. No a co říct k tomuto filmu... nejenže má očekávání naplnil ale on je i překonal! Takhle něco krásného tu už dlouho nebylo a vůbec si netroufám tvrdit, kdy se zase něco takového objeví. Film nikam nespěchá, pomalu se seznamujeme s ústřední dvojicí, užíváme si jejich společné chvilky tak, jak si je užívají oni a stejně jako oni (hlavně pak Yutaka) víme, že se Yutaka bude muset rozhodnout, jestli dodrží svůj slib k sňatku, který dal dceři šéfa, nebo jestli zůstane s krásnou Tokou, kterou narozdíl od Mitsuki miluje... Film má několik krásných momentů ať už je to třeba točivá kamera při scéně na letišti, která tím zároveň popisuje Yutakovu situaci ve které je nebo jízdy ve starém mercedesu podél pobřeží řeky... Nebudu se už více rozepisovat, jenom ještě řeknu, že jsem bohužel viděl pouze 133 minutovou verzi a klidně bych se narozdíl od Sesshoumarua podíval i na tu delší, 170 minutovou verzi. "A young man dreams of the future, while the old man reminisces his past... I have benn dreaming and he told me to wake up from my dreams..." ()

MontyBrogan

Výborná kamera, masky, aj celá tá retro atmosféra. Technicky dokonalý film, ktorý má ale veľmi obyčajný príbeh o láske. Ten by sa dal zhrnúť jednou vetou. Čo viac, v polovici filmu prakticky končí, kým posledná hodina je len neustále opakovaný pokus o katarziu, za pomoci spomienok sprevádzaných dojemnou hudbou a spomalenými zábermi. ()

gibbon

TI, kdo jste jako já čekali šest let, jestli režisér A Moment to Remember, mimochodem zde na ČSFD nejlépe hodnoceného korejského filmu, po své celovečerní prvotině ještě vůbec něco natočí, NEČTĚTE VÝŠE UVEDENÝ OBSAH ALIAS MEGASPOILER!!!! Ač děj v tomto filmu zdaleka není tím nejdůležitějším a Lee prokázal svůj talent, díky kterému jsou i scény zobrazující ty nejfádnější situace schopny v divákovi instantně vyvolat emoce, odvyprávět 3/4 filmu jako synopsi mi opravdu nepřijde jako dobrý nápad, VittaBello. :/ ()

Lacike

Bohuzial patrim k skupine ludi, podla ktorych je tento film strasne nezazivny a mal som velky problem ho dopozerat. Nezaujali ma vobec postavy ani pribeh, proste vobec nic. A stale intenzivnejsie si zacinam mysliet, ze A moment to remember bola vo filmografii rezisera Johna H. Lee jedna velka nahoda. ()