Rovnaký, rovnaký, ale iný

• Slovensko Všetko je inak (viac)

Nemecký tínedžer Ben (David Kross) a jeho priateľ Ed (Stefan Konarske) v lete po maturite vycestujú do Kambodže na turistický výlet. V nočnom klube na diskotéke v Phnompenhe sa Ben zoznámi s 21-ročnou barovou spoločníčkou Sreykeo (Apinya Sakuljaroensuková). Zamiluje sa do nej a Sreyoko mu ukáže skutočnú tvár tajomnej Kambodže. Ich stretnutie sa neskončí len ako bežný turistický románik, na ktorý obaja aktéri po Benovom odchode zabudnú. Medzi Benom a Sreykeo sa vyvinie nečakané puto a neistá láska, ktorú napriek vzájomným citom nahlodávajú predsudky Benovho okolia. Po návrate do Nemecka Ben naďalej podporuje krehké dievča a jej chudobnú rodinu na druhom konci sveta. Zásadný zlom nastane, keď Sreykeo oznámi Benovi, že bola u lekára a zistila, že je HIV pozitívna. Ben stojí pred životným rozhodnutím. Dá urobiť testy, ale sú negatívne. Ostane v Nemecku budovať svoju kariéru, alebo pomôže chorej dievčine v juhovýchodnej Ázii? Nemecký mladík Ben si vyberie život s HIV pozitívnou bývalou prostitútkou Sreykeo na opačnej strane sveta a odcestuje do Kambodže. Ako sa ukáže, aj iracionálne rozhodnutia môžu doviesť zamilovaného muža k vysnívanému cieľu. (TV JOJ)

eLeR

Až na konci filmu som si prečítala, že je to podľa skutočnej udalosti a ako to celé dopadlo. A aj na základe toho, mi vo filme chýbalo viac emócií, viac citov, viac lásky ... aby som pochopila Benjamina a jeho činy a rozhodnutia. Nebolo to zlé, ale išlo to len po povrchu ... a zase raz Kross potvrdil, že je veľmi talentovaný. ()

italka63

Oba představitelé jsou sympatičtí, jen to mi přijde asi tak všechno. Z mého pohledu, nikdo normální na pomaturitní výlet nejede do země, kde je totální semeniště snad všech nemocí na světě a špíny všeho druhu, pokud nechce udělat tah po velmi rizikových bordelech a jen občas hodí očko na krásy přírody. Děj tak nějak klouzavě plynul, jakoby od deseti k pěti, zkrátka, jednou to stačilo a nikdy více. Škoda. ()

Autogram

Nemecko-kambodžská love-story. So všetkým, čo k tomu patrí, čo sa nám páčiť bude a čo nemusí. Pekná aziatka a zábavychtivý dovolenkár je očividne krátka známosť, ale film to zvláštnym spôsobom naťahuje a naťahuje, no originálna Pretty Woman je len jedna. Až problematika HIV film odlíši od podobných, ale je tu braná akosi na ľahkú váhu, asi ako berie Trump naľahko Covid-19. Aj by som dal štyri hviezdy, ale na tú štvrtú mi chýbalo nejaké lepšie ucelenie príbehu, menej odbočiek a menej trápny záver. –––– Chybíš mi, moje srdce na tebe stále čeká. Nezapomeň, mám jenom tebe! –––– Teď jsme v jeskyni. Kolik si s sebou vezmeš svíček? ()

Martin741

Udalosti vo filmovej Kambodzi ma bavili viac. Ryzove polia, velka laska on a+ona, snaha Kambodzanov sa nie vzdy stretla s pochopenim. Akonahle sa film preklopil smer Nemecko, tak to ma uz bavilo menej, nemecka kinematografia ... je taka aka je, a je to tam bieda. Reziser Detlev Buck sa ovsem ukazal ako talentovany filmar . 77 % ()

Malarkey

Po delší době jsem se na Cinemaxu dočkal nějakého vysloveně dobrého evropského filmu, tentokrát z Německa, ze země, na kterou ještě bůhví kolik let na zpět každý akorát jenom uměl nadávat. Kamkoli půjdeš je nádherný životní příběh o lásce. O tom, že existují lidé, kteří si nejsou lhostejní. Opravdu moc hezký film. Kambodža je v něm nádherná a když se film stočí více do Německa, trošku nudí. Ale ke konci má sílu a to je podstatné. ()

• Film bol ocenený na festivale v Locarne cenou Variety Piazza Grande. [Zdroj: Artfilm] (imro)
  • Scény odehrávající se u rodiny Sreykeo byly natočeny ve stejné budově, kde skutečná Sreykeo žila se svou rodinou. Benjamin v této budově v chudé čtvrti Phnom Penhu pobýval měsíc, odstěhoval se sem krátce po setkání se Sreykeo. Celá rodina se tísnila v jedné místnosti a sdílela jeden zubní kartáček. (tompaulman)
  • Písnička, která hraje v klubu, je „Amour“ od skupiny Rammstein. (Skarface)