Lež a nenávist dostane od pravdy a lásky tak strašně do držky, že se z toho posere! (Váš F. Ringo Čech) Vlastenecká komedie se zpěvy a tanci o statečném boji Čechů proti bruselské tyranii. Tato komedie je velmi tvrdou politickou satirou na současné poměry a situaci na české politické scéně. Nemíří nalevo ani napravo a ukazuje idioty, se kterými se v životě divák střetává na každém kroku. Vystupují v ní blbci z celého širokého politického spektra. Pavel Dostál svého času o hře prohlásil, že je nejvydařenější svého druhu u nás. Není tu nic podobného, co by potěšilo diváka vtipnou komedií o blbcích kolem nás a našem společném soužití s nimi. Spokojený divák si ze hry odnáší naději, že Češi a Moraváci šťastně přečkají čas prvobytně pospolné tržní ekonomiky, za okny zuřící demokracie a bruselského útisku úřednickou tyranií! (oficiálny text distribútora)

Šimon odpad!

Zoufale strašné a strašně zoufalé, tohle že stvořil božský Ringo? Je znát že bez herců jako je Navrátil či Maděrič je Ringo v koncích. Blbové jako je Sypal ho spíše pohřbí. Vtipy jako z druhé pomocné a na to, že je hra z roku 2009 je zoufale neaktuální. Ringo si navíc ještě nasere do huby hned na začátky kdy tvrdí jak kvalitní hru bude uvádět. ()

Olík

Vlastenecká komedie, politické satira, dobře mířený políček...........ne, jenom uslintaná promenáda Čechova panoptika exotů. A co ti diváci........autobus dělající si zastávku cestou na prodejní akci Horsta Fuchse? Připadal jsem si jako bych koukal na scénku jedné z "nezapomenutelných" estrád TV Nova". Sypal a Martinák......existence o kterých se snad ani nemá cenu zmiňovat. Jančařík byl blahých let fajn v Magionu, ale pro podobnou "lidovou zábavu" se hodí asi jako Halina Pawlowská na promenádu plavek. Olšrová......nevím, neznám, ale herečka z tebe holka asi nebude! Mladej Novotnej pouze prochází. Jediným kdo nakonec snese přísnější kritiku je Bára Štěpánová a ačkoliv její charisma není daleko k tomu jenž "zdobí" například Jiřího Paroubka, pro podobné role se narodila a svým bizardním způsobem jí i sluší. A co sám kontroverzní český bubeník, zpěvák, textař, herec, politik, publicista, scénárista, divadelník, naivní malíř a spisovatel......Ringo ty víš, že tě mám rád, ale tvé aktivity jsou jedna velká horská dráha......jednou nahoře, jednou dole! ()

DJ_bart odpad!

"Vlastenecká komedie se zpěvy a tanci o statečném boji Čechů proti bruselské tyranii." - v týhle větě je doslova všechno. ()

NinadeL

Inu Ringo, je to on, náš stále nejdrsnější rocker, velkohubý vypravěč a všeuměl, zejména naivního malířství, a kdo nestíhá jeho styl, není mu holt shůry dáno. Jako předehru doporučuji jeho slovo k DVD Jiří Schelinger a posléze jeho výstup ve Všechnopárty. Po té už Brusel nebude tak šokujícím, ale krystalickým extraktem z Ringa v jeho nekonečném rozkvětu bujarosti a satiry. Samozřejmě, necháme-li stranou, že za herce se v jeho souboru dá považovat maximálně Bára. ()

rt12 odpad!

Bylo to jako, když si pustíš NOVU se ,,zábavným programem" pro široké vrstvy. Otřesné, jak může někdo pustit Jančaříka, Novotného a spol ,,,hrát divadlo". Amatérskému divadlu to nesahalo ani po kotníky. Styl humoru, když nemáš starou tak hupni na kozu si nezaslouží nic jiného než ODPAD. Jediné co se Ringovi opravdu povedlo je Dívčí válka, ostatní stojí za ,,en ono". ()

• Bývalý ministr kultury Pavel Dostál o hře prohlásil, že je nejvydařenější svého druhu u nás. (Olík)