Sora vyrůstá pouze se svou matkou Ko Woon, designérkou svatebních šatů, protože její otec je mrtvý. Je to spíše samotářka, která nemá téměř žádné přátele. A k tomu se dozví, že její maminka je vážně nemocná. Ko Woon má rakovinu a umírá. (andiek05)

muti

Korean drama prvej triedy kde ani jedno oko neostane suche. vo filme mi chybala v prvej casti exposition kde som chvilku tapal kto je kto a co tam vlastne robi.tak to vyzera ked niektora z postav len tak pomimo nepovie "a teraz pojdeme navstivit rodinu tvojho otecka". prva polka bola priemerna ale zacalo to gradovat pri zisteni klasickej zapletky... no ano, vsetci okolo uz vedia ze maminka ma rakovinu, az na malu dcerenku. ta sa po zisteni strasnej pravdy chce stat lepsou dcerou a sprijemnit matke posledne dni zivota. vo filme si postavy aj ukazuju ako sa spravali sebecky a snazia sa o zmenu. Mala Hyang-gi Kim je uzasne decko, uz vidim aka bude z nej modelka ked vyrastie, urcite ju caka kariera. suhlas s: sniper18 ()

imaginer21

Obsah: Ovdovělá maminka, návrhářka svatebních šatů a baletka, věnuje celý svůj čas desetileté dceři Soře. Ta má problémy začlenit se do kolektivu ve škole a svým extrémně samostatným životem ve své mamince vyvolává neblahé obavy. Vše se ale změní ve chvíli, kdy žena zkolabuje a doktoři jí sdělí strašlivou diagnózu: rakovina v pokročilém a neléčitelném stádiu. Zbývá několik měsíců, možná rok. Zatímco Sora dál žije svůj osamělý život, její maminka bojuje nejen s nemocí, ale i s vědomím, že společný čas se svou dcerou se krátí. Navíc co s ní vlastně bude, až žena zemře? Zpočátku se maminka snaží před Sorou svou nemoc tajit, ale Sora velmi rychle zjistí krutou realitu. Prosí maminku, aby neodcházela. Že nikoho jiného nemá. Nikoho dalšího, kdo by jí otevřel deštník nad hlavou, když začne pršet. Nikoho, kdo by ji dokázal rozesmát. Jenže takové přání se dost těžko plní... Komentář: Doposud jsem viděl několik korejských filmů a nic mi to neříkalo. Jenže pak jsem shlédl tenhle příběh a poprvé v žovotě se mi chtělo u filmu fakt nezadržitelně brečet. Emoce srší z obou hereček; těžko říct, jestli je lepší výkon od malé dívky či její maminky. Ale jestli si představuji nositele Oscara pro herečku v cizojazyčném filmu, pak je to právě bez rozdílu ústřední dvojice filmu. (viděno během letu s Korean Airlines z Nového Zélandu do Soulu 14. července 2010) ()

Al44...

Pěkný, ale zároveň velmi smutný korejský film. Jasně, hraje dosti okatě na city, opět zobrazuje snad největší klišé korejských romantických nebo rodinných filmů (nenadálá nemoc). Na druhou stranu je to velmi kvalitně zpracované a některé momenty jsou opravdu dost pěkné a srdcerivné. Vyzdvihl bych výkon malé herečky Hyang-gi Kim (poprvé na sebe upozornila již ve filmu Heart is...). Ona je tím, kdo tento snímek posouvá kvalitativně výše. Jinak jde po celý film hlavně o vztah matky a její malé dcery - mužský element je tu úplně minimální a do děje prakticky nezasahuje. Opravdu stojí za shlédnutí. ()

Lacike

Tradicne pojaty film. Od zaciatku vieme, co sa ma stat a presne jak podla sablony sa to stane. Niekomu to asi bude stacit, ale mne nie. Chybalo mi tam nejake ozvlastnenie pribehu. Ci uz stipka nadeje, ze sa to skonci inak ako predpokladame, alebo aspon nejaky problem, ktory by musela ustredna dvojka vyriesit, kym dojde k nevyhnutelnemu. Proste cokolvek. Kedze nic take film neobsahuje, tak na mna vysledok pôsobi monotonne a aj ked mi ustredna dvojka pripadala sympaticka, tak sa ma to vôbec emocionalne nedotklo. 5/10. ()

haffen

Už som nejak odchovaný na Kórejských drámach a teoreticky by ma už nemalo nič prekvapiť. Aj som sa na to pripravoval, vedel do čoho idem a ako to skončí. A aj tak nepomohlo... posledná polhodina bola fakt silná. Veľmi smutný film. Hyang-gi Kim v tej dobe mala len 10 rokov, ale kompletne vytrela rybník svojím výkonom dospelým ostrieľaným herečkám. 90% ()