Poznejte Irabu Ichira, bizarního psychiatra. Ať už na sebe bere formu zeleného medvěda, mladého muže či malého dítěte, tento podivný psychiatr a jeho sadistická sestřička Mayumi se musí vypořádat se všemi typy pacientů. K uspokojení jeho úchylky na injekce musí všichni jednu dostat a je úplně jedno, jestli to bylo nebo nebylo potřeba. Od akrobata trpícího nespavostí k úředníkovi, který má neustálou erekci... Nikdo si nemůže být jistý, jakým způsobem ho doktor Irabu vyléčí. (Jigvell)

Subjektiv

Irabu Ičiró provozuje svou psychiatrickou praxi sice tak, že si myslíme, že on sám i jeho sestřička jsou sami případem pro psychiatra, přesto slaví úspěchy, neboť každého pacienta vyléčí do konce epizody. Jste-li obsesivně-kompulzivní nebo závislí na mobilu, měli byste jej navštívit. Pozorovat jej - to je o něco, byť jen o málo horší. Trapeze totiž až příliš trvá na svém nápadu předvést ke každé poruše psyché náležité symptomy a různé přístupy léčby. Tento čtvrtdokumentaristický přístup podtrhují vložky s názorem experta, které nejsou samy součástí dění, ale představují odborný komentář. Já tyhle aniryborakové fúze moc nemusím. Pravda, seriál sděluje psychiatrické poznatky mnohdy humornou formou, Irabu Ičiró je sympaticky střelený a jeho sestra samice k pohledání, přesto ale zůstává pouhou dramatizovanou diagnózou, anamnézou, terapií... Pokud jde o animaci, těším se z faktu, že se autoři nechopili standardizovaného přístupu. Překvapili občasným rozanimováním (doufám, že se nemýlím) živých herců, ovšem až po patřičném přebarvení. Trapeze patří k obstojným anime seriálům a ve své sezóně zřejmě i k vrcholu. Silné ***. ()

Drolin

Kūchū buranko je tím vším, co očekávám od kratšího anime (pod 12 dílů). Zábavné, značně promyšlené a hlavně plné nápadů a malých detailů, které díly propojují. Dokoukáno během jednoho dne, což se mě u seriálu nestalu již velmi dlouhou dobu. ()

Dharmma

Ta animace je skvělá. Co se týče samotného anime, tak je skvělé také. Úžasné propojení všech epizod a odkaz anime, že každý jsme tak trochu blázen, ale měli by jsme si uvědomovat svoje hranice se mi také velice líbil. ()