Marilyn vs. Marilyn

(TV film)
  • Česko Marilyn Monroe: Poslední sezení (viac)
všetky plagáty
TV spot
Francúzsko, 2007, 91 min (Special Edition: 60 min)

Réžia:

Patrick Jeudy

Kamera:

Nathalie Durand

Marilyn Monroe (a.z.), Yves Montand (a.z.), Simone Signoret (a.z.)

Dokument Marilyn versus Marilyn nie je ďalšou rekonštrukciou kariéry Marilyn Monroe, ale zachytáva málo známu epizódu jej života, roky, ktoré strávila v New Yorku, kedy sa snažila stať serióznou herečkou a založila produkčnú spoločnosť s fotografom Miltonom Greenom. Dokument je založený na nezverejnených fotografiách Marilyn Monroe z Greenovho archívu. Na týchto fotografiách ničím nepripomína klišé, s akým sa neskôr spájala. Je to iná Marilyn. Žije v New Yorku bez milenca, berie hodiny v hereckom štúdiu a veľa číta. (oficiálny text distribútora)

TV spot

pankreminek odpad!

Největší fraška ze všech dokumentů, co jsem o MM viděl. Nepřesně podané informace (poupravené citace, špatně prezentovaný sled událostí), neúplné informace, nejstupidnější klepy (lehký pornofilm), prezntace Marilyn jako údajné nymfomanky a takhle bych mohl pokračovat ještě, tak na dalších 20 řádků. Pokus o jakýsi temný dokument, ale nutno podotknout, že silně nepovedený, hlavně kvůli absurdním, nesčetněkrát vyvráceným tvrzením. Alespoň, že se dokument ke konci sám přizná, že informace v něm jsou jen těžko věruhodné. Pokuď chcete opravdu seriózní informace a ne hodinu a půl okecávání absurdních klepů, bez jakýchkoliv výpovědí nebo důvěryhodných zdrojů, dejte přednost "Love, Marilyn". ()

Pavlínka9

Četla jsem mnoho kniho o MM, viděla jsem plno dokumentů a zjistila jsem si plno dalších informací, ale tento dokument mě dost ohromil svou autentičností, s jakou se nám MM v dokumentu "objevovala" na nahraných páskách. Bylo to jako když mluví ze záhrobí, jelikož k tomu nebyl videozáznam...Bylo to hodně depresivní, hluboké a dá se říct, že jsem se do jisté míry trochu děsila.. Líbilo se mi, že tam byly záběry, které se tak často v médiích neobjevují a to jak MM, tak i ostatních slavných osobností. Zajímavost pro mě ale největší byla, když jsem zjistila, že v období před svou smrtí bylo s MM vedeno řízení ohledně provozování sexuálních hrátek na veřejnost s cizími muži..to pro mě opravdu byla novinka :) Rozhodně doporučuji pro shlédnutí do sbírky informací o MM :) ()

Elis009

Vidím, že nejsem jediná, komu tenhle dokument nedal spát. A vidím, že nejsem jediná, komu tenhle dokument přijde neskutěčně temný a depresivní. Ale to je na tom to geniální, jelikož Marilyn taková asi byla. Nevím, co je na všech těch tvrzeních o ní pravda, ale jedno je jasné: všechny to bude zajímat dokud nepřijde pravda. Sice jsem podle článků čekala, že dokument objasní, kdo stojí za její smrtí a rozhdoně jsem nepočítala, že to bude o jejím životě, kariéře a depresích, ale přesto mě to velmi zaujalo. Z počátečních slibů, že dokument odhalí pravdu sice nic nebude, ale i tak mi to otevřelo o něco víc oči vůči Marilyn. Takže vy, co ji nosíte na tričkách, máte ji vytetovanou, visí vám její obrazy nad postelí, aniž by ste ji znali, pusťte si tento dokument ať je jakýkoliv, protože jen tak ji poznáte... 5 hvězd ()

pakobylka

Tohle není dokument, ale neseriózní dojmologie, navíc proložená zcela zbytečnými, účelovými, jednoznačně nedokumentárními záběry, které mají svou hranou stylovostí dokreslit jakousi temnou, až záhrobní atmosféru - a umocnit tak celkový dojem. Co se mě týká, podařilo se jim jen znásobit už tak silnou nevoli vůči autorům čehosi jednoznačně odpudivého - neurčitého, nezařaditelného útvaru s utrápenou tváří nepodařeného melodramatu, jaký si božská Marilyn rozhodně nezasloužila. Hodnotit ho nemůžu - cca po půl hodině jsem to oproti všem svým zvyklostem zabalila, neboť jsem si nechtěla pokazit sváteční večer. ()

MontyBrogan

Herečka, ktorá rozžiarila plátno aj keď prišla vždy neskoro. Manželka spisovateľa aj športovca. Milenka mafiánov aj prezidenta. Éterická bytosť, ktorá sa narodila len aby rozkvitla a zomrela len aby nestihla zvädnúť. O Marilyn Monroe sa dá povedať veľa a tu je táto femme fatale rozobraná dostatočne. Takmer ako pod mikroskopom. ()