Vědec Pat Jamieson (Spencer Tracy) se náhodně dostane do domu ovdovělé Jamie Rowan (Katharine Hepburn). Protože její sklep vyhovuje jeho záměrům, vnutí se tam jako správce. Ve sklepě si vytvoří laboratoř, kde pracuje na vládní zakázce. Jamie to fascinuje a snaží se mu pomáhat. Pat je po zklamaném románku zapřísáhlý nepřítel žen a je proto v šoku, když mu Jamie, která prožila krátké manželské štěstí, navrhne formální manželství založené na společné spolupráci. Pod její argumentací nakonec souhlasí. Společným úsilím dokončí úkol pro vládu, ale jejich vztah na tom není moc dobře. Navíc Jamie zjistila, že se Patova láska Lily vrátila do Států, a tak začne jednat. (Jezinka)

Flego

Zrejme najslabší film legendárnej dvojice. Nikto nepochybuje o ich talente, ale tu nemali čo hrať. Príbeh je natočený podľa divadelnej hry a je to dosť poznať. Druhá recenzia. ()

Habanera

Rozhodla jsem se vidět všechny filmy, ve kterých tahle skvělá herecká dvojice hrála. Tento, pro mě první snímek je vlažný, i když hrají oba výborně, jakoby hráli každý pro sebe. Vlastně mě Katherine štvala, tím svým švitořivým optimismem. ()

Wiliem

Dosti průměrná romantická komedie často párované dvojice S.Tracy a K.Hepburn s velmi jemnou dávkou humoru. Film, celkem ukecaný, který neurazí ale ani ničím nepřekvapí. 60%. ()

• Film je natočený podľa broadwayskej divadelnej hry, v ktorej účinkovala Katharine Hepburn. Premiéru mala 10.11.1942 v New Yorku a celkovo mala 113 predstavení. (Dale)