Melodrama zkušeného W. S. Van Dyka má v sobě vážné, válečné i krimi prvky. Začínáme v první světové válce u amerických jednotek v Evropě, kam narukoval tichý úředník Jimmy (Franchot Tone). V bojích se z něj ale stane hrdina, když postřílí celou obsluhu kulometného hnízda, je ale vážně zraněn a v nemocnici se zamiluje do zdravotní sestry Rose (Gladys George). Ta ale miluje Jimmyho spolubojovníka a přátele z jednotky Freda (Spencer Tracy), který je v civilu cirkusový vyvolávač. Když se ale Fred nevrátí z boje, Rose si myslí, že zahynul (ve skutečnosti byl jen zajat) a provdá se za Jimmyho. Po válce se oba muži sejdou a ukáže se, že Jimmy se – i  proto, že nemohl najít dobrou práci a taky mu nevadí zabít člověka – živí jako vyděrač a dokonce má na krku vraždy. Rose, která netušila, co její manžel dělá, váhá, zda to poctivě ohlásit policii, nebo ho zkusit napravit jinak. Jimmy se dostane do vězení, ale uprchne a znovu se vydá za Rose, která se mezitím vrátila k Fredovi a pracuje s ním v cirkusu. (Peabody)

liquido26

Nedotažený film s pětihvězdičkovým potenciálem. Rok 1917 - Fred a Jimmy se setkávají ve výcvikovém táboře, spřátelí se a později odlétají do Evropy, kde se zapojí do bojů první světové války. Oba se zamilují do zdravotní sestry Rose, která poté, co se Fred nevrátí z válečné akce a je považován za mrtvého, dá přednost Jimmymu. Fred se vrátí ze zajetí a aby nekazil kamarádovo štěstí, tak namluví Rose, že už je ženatý a stáhne se zpátky. Po válce v USA se z Freda stane úspěšný cirkusák, zatímco z Jimmyho, kterého válka poznamenala a změnila se stane gangster. ___ Zajímavý a docela silný námět, zajímavé postavy, ale z celého snímku mám pocit nevyváženosti a nedotaženosti. Přišlo mi, že výcvikový tábor a válka zabírají zbytečně moc prostoru a ta gangsterská a podle mého podstatná část pak byla vzata celkem hopem. Na druhou stranu je tam dost málo prostoru věnováno romantice a já těžko věřím tomu, že po jedné schůzce vznikne mezi Fredem a Rose taková láska na život a na smrt, která je hlavním motivem toho všeho :-) ()