Tento přelomový dokument přistupuje k odkazu Brucea Leeho zcela novým způsobem. Nejedná se pouze o životopis, ale o snímek, který zkoumá Leeho celosvětový dopad, aby zjistil, jak ovlivnil veškeré oblasti populární kultury, včetně fitness, kinematografie, hudby, sportu, tance, videoher a filosofie. Tato filmová cesta natočená ve vysokém rozlišení vedoucí přes Spojené státy do Asie a Evropy bere Shannon Leeovou zpět ke kořenům jejího otce do Hongkongu a Číny. Tvůrci získali unikátní přístup k rodinnému archivu fotografií, domácím videím a veškerým materiálům vlastněným Nadací Brucea Leeho. Hvězdné obsazení přispěvatelů zahrnuje taková jména jako Jackie Chan, LL Cool J, hudebníci Damon Albarn a Lalo Schifrin, režiséři John Woo a Brett Ratner a mnoho dalších. (oficiálny text distribútora)

Flipnic

Absolutně nejlepší dokument o Bruce Leem. Viděl jsem jich již řadu a dost se opakují, tento je nový, maximálně aktuální a perfektně sestavený. Existuje verze v naprosto geniální "full" grafice, pastva pro oči ... Ale důležité je prostě hlavně sestavení filmu v tom, jak Bruce ovlivnil za 32 let svého života celý svět v mnoha oblastech od životní filosofie až po videohry a módu a jeho "sláva" vlastně stále stoupá... Nebudu více rozebírat, nemá to smysl. Prostě pro milovníky Bruce Leeho NAPROSTÁ povinnost, podobně jako pro "martial arts nadšence". Vystupuje zde řada různorodých známých a slavných postav se svými názory na něj a jak jejich život ovlivnil. A jak říká v podstatě jedna z největších a nejstálejších ikon "martial arts filmů" Jackie Chan: "Bruce Lee is best!! Absolutly the best!!" ... I když Chanovu tvorbu moc nemusím, v tomto s ním nemohu než jen souhlasit ... :-)) ()

schizmo

Pěknej dokument o tom, jak Bruce Lee dramaticky změnil svět. Ať už šlo o akční filmy, bojové umění, bojové sporty, kulturistiku - zkrátka sport všeobecně, nebo o hudbu, vnímání světa a inovativní pohled na spoustu tehdy tabuizovaných věcí. Nadšené výpovědi všech těch sportovců, herců, režisérů nebo i samotné rodiny jsou prostě neuvěřitelné a každý z nich jen dokazuje, jaký to byl vyjímečný člověk a jak spoustu lidí a věcí ovlivnil. Škoda, že tento talentovaný velilán zemřel tak maldý a nemohl toho zde zanechat více, byly by to jistě monumentální věci! ()

pakobylka

Přehnaná ikonizace ... ale to mně až tak zásadně nevadí, neboť Bruce Lee je legenda, která tyhle obvyklé výstřelky dokumentaristů ustojí. Nicméně použitá - poněkud dryáčnická forma trochu sráží obsah. Kromě toho je mi silně proti mysli, jestliže je JEHO život bez špetky studu účelově rozpitván, aby mohlo být následně použito jen to, co se zrovna komu hodí do krámu. Vliv Bruceho Lee v mnoha směrech nelze popřít, leč přesto kupodivu není - a nikdy nebyl středem světa, neboť zmiňovaný svět tady existoval už pěknou řádku let před jeho narozením - a vystačil si sám, v dobrém i ve zlém ovlivňován armádou jiných, z nichž naprostá většina těch méně významných dodnes zůstává v anonymitě. Tohle není dokument o tom, jak Bruce Lee změnil svět, ale spíš názorná ukázka toho, jak svět umí naložit s jeho odkazem - což může v některých ohledech představovat podstatný rozdíl. Mám sice velice slabý, přesto jednoznačně odtažitý a nepříjemný pocit. Něco podobného jsem v DALEKO intenzivnější míře zažívala u akčních snímků "Hra smrti" (1978) a "Hra smrti 2" (1981), které vznikly po jeho smrti a nanejvýš nechutným způsobem parazitovaly na jeho jménu, když bez špetky invence neváhaly použít nejenom autentické scény z jeho rozpracovaného projektu, ale i z předchozích filmů - v případě vzpomínané první "Hry smrti" dokonce i z jeho pohřbu ! A tak se zrodily dosti ostudné hybridy, které s původním záměrem mají jen pramálo společného, zato leccos vypovídají o svých autorech. ()

Lacike

Prva tretina dokumentu v ktorej si zopar známych ksichtov spomína na to, kedy videli prvykrat film s Brucom a ako ich ovplyvnil ma vôbec nebavila. Rovnako ma nenadchla ani posledná tretina, v ktorej sledujeme rôzne videohry a reklamy, ktore sa prizivuju na Brucovej slave. To najslepsie sa odohrava v prostrednej tretine, ktora konecne trochu podrobnejsie rozobera, preco prave Bruce Lee ovplyvnil tolkych ludi. Neda sa povedat, ze by zavery ku ktorym dospeju boli niecim prevratne, ale su dostatocne zaujimave na to, aby som tento dokument odporucil ostatným. A to aj napriek niekolkym nie uplne pravdivym faktom typu, ze Bruce nikdy nepouzival kaskadera. Ale ano mile deti. Pouzival. ()

LakiyL

Kliky na nie jednej ruke ale na dvoch prstoch? Úder z diaľky jedného palca, ktorý súpera doslova posadí na zadok? Toto je len kúsok z umenia, ktoré Bruce Lee dokonale ovládal. Ovplyvnil nespočetné množstvo ľudí, či už hudobníkov, komediantov, hercov, režisérov, umelcov, freerunnerov alebo profesionálych športovcov. Mal svoju do detailov vycibrenú filozofiu, v ktorej šlo najmä o to, že bojové umenie je sled pohybov ako voda, ktorá sa vyformuje vždy do tej podoby, do čoho ju nalejete. Predtým sa v amerických filmov objavovali čínsky herci (aziati) len sporadicky a aj to väčšinou hrali zlomyseľné postavy. Bruce tento stereotyp zlomil a dokázal, že hlavným hrdinom západného filmu môže byť aj človek z určitej rasovej menšiny. Takisto aj dnes už každým známe nunčaky preslávil práve Lee. Jeho bojový štýl tvorí základ bojov v klietkach UFC. Bol cieľavedomým človekom, vymyslel si svoje vlastné proteínové nápoje, čo je dnes bežný doplnok výživy a dával si elektrické šoky na regeneráciu svalstva. Výhradne natáčal bojové scény bez použitia lán a iných trikov, pretože jeho cieľom bolo, aby boj vyzeral realisticky. Bruce Lee je proste fenomém, a je ním zaslúžene! ()