Helloween: Keeper of the Seven Keys-Legacy World Tour

všetky plagáty
Hudobný
USA, 2007, 147 min

Andi Deris

DVD známé německé heavymetalové skupiny nese ještě podnázev Live on 3 Continents. Skupina natáčela v bulharské Sofii, japonském Tokiu a brazilském Sao Paulu. Snažila se řídit názvem, a proto fanoušci uslyšeli spoustu klenotů ze silného období 80. let. Namátkou zde nechybí např. Eagle Fly Free, Keeper of the Seven Keys, A Tale that Wasn‘t Right, Future World, I Want Out či Dr. Stein. (Danulinda)

Slarque

Helloween v omlazené sestavě rovnou nahráli pokračování legendárního dvojalba a vyrazili s ním na velké světové turné. Dává smysl, že oba nováčci tu mají svá sóla, aby se fanouškům pořádně představili. Kapela si zjevně vybrala dobře, protože v nezměněné sestavě už funguje přes deset let. Samotnému živáku ze Sao Paula není moc co vytknout, snad jen jsem čekal více nových písní. U pěti písní je tu i možnost přepnutí na alternativní verze ze Sofie a Tokia. Na druhém disku je i jedna píseň z Vizovic a navíc kompletní české titulky k dokumentu z koncertní šňůry i rozhovorům s kapelou (90%). ()

Andersis

O hodně monstrožnější a lepší než High Live. Takže popořadě. Zvukově je to našlapané, hlavně bubenické solo nemá chybu a duní jako svnině. Zpěvák i když od High Live viditelně zestárnul hlas má pořád silný a vysoký. Střih a kamery jsou na velmi vysoké úrovni. Největší nářez ovšem je když publikum začne zpívat s frontmanem to je lidičky opravdu nášup. Od high Live s změnilo jen pár věcí. Za bubeníka nastoupil mladý a velmi rychlí, taky obrovsky nadaný Dani Loble. A za kytaristu Rolanda Grapowa nastoupil mladý a skvělí Sasha Grester, který má též solo ovšem na kytaru. ()

ilemas

Sao Paulo. Koncert bez všelijakých efektů, nic moc scéna, dřevěná podlaha, není téměř na co dívat, ale atmosféra úžasná a hudba dokonalá. Na dvd se mi líbí pumpkin(dýně) na kterou když kliknete, přepne se to do jiného koncertu. Na druhém dvd dokument a pár klipů. Pěkně duní bubny. ()

Sancty

Na Legacy tour spomínam veľmi rád. V tejto dobe definitívne zahadzujem všetky predsudky voči formácii okolo Michaela Weikatha, ktorých silu naštrbil už album The Dark Ride a prekvapený kvalitou novinky nesúcej rovnaký názov ako tento živák, posilňujem šíky fanúšikov v meste zvanom Sillein (Žilina). A že to bol koncert ako sa patrí! Nová krv kapele dodala životodárnu silu rovnako ako dodáva vitalitu nočným tvorom s dvoma ostrými tesákmi. Helloween zásobuje dav jednou hymnou za druhou a ja nestíham vstrebať úžas, s akou ľahkosťou Andi Derris spieva fláky z čias, kedy na jeho poste ešte výskal Michael Kiske. Jasné, porovnávať ich hlasový rozsah je smiešne a nepodstatné, pretože každý kto počul týchto dvoch pánov hulákať za mikrofónom je okamžite v obraze. Ktorý blázon by tvrdil, že štvorkolesový tátoš je na tom lepšie ako nadzvuková stíhačka? Nie, Andi si skladby "upravil" pre svoje pevecké možnosti a tak sa neopakuje situácia z High Live (falošné jačanie trhajúce ušné bubienky). Čo mi vadí, ale to bude asi vekom, sú sólové výstupy jednotlivých členov (v tomto prípade nových). Ale túto výhradu mám aj voči ostatným kapelám. Ďalej by nezaškodilo viac pohybu na pódiu. Niekedy som mal dojem a na zázname to badať tiež, akoby tam miesto metalistov improvizovali znudení dôchodcovia. Všetko ostatné ma však strhlo so sebou. Veľká spokojnosť. ()

Heavyman

Na prvním DVD je sestříhaný koncertní playlist ze tří vystoupení(Japonsko, Bulharsko a Brazílie). Na druhém DVD je všemožný materiál, kterému věvodí hlavně hodinový dokumet o turné po celém světě, kde vidíme hudebníky na výletech, obchodech a oblečené ve vaně. Mám tohle DVD opravdu hrozně rád. ()

vitac.

Co říct, Helloween mám rád a tohle DVD je pěkné připomenutí turné k albu Keeper of the Seven Keys Part III, které začalo (místy technicky lehce rozpačitě) ve zlínské hale Novesta i za mé účasti. Představování nových členů sóly po několika přehráních nudí - a to především z toho důvodu, že je mixovávo snad ze všech kontinentů a tím pádem je velmi dlouhé - což je také moje největší vítka k tomuto počinu. Z druhého DVD jsem zatím zvládl jen muziku (sice obsahuje jen dvě písně, ale zato dlouhé - Halloween, Occasion Avenue), na plkání si moc nepotrpím:) Čtyři hvězdičky. ()

Danulinda

Hodnotím pouze o hvězdičku více, než High Live, protože zvuk nástrojů a vokalisty je stále slabý, akorát zpěvák Deris se zde aspoň trochu snaží neudělat si ostudu jako obvykle a jakžtakž to hlasově zvládá, zejména u ne keeperovských skladeb. Jinak platí to, co už jsem řekl, že Andy Deris je hlasovým rozsahem o dvě třídy horším zpěvákem, než byl Michael Kiske a to se výrazně negativně projevilo i na tomto koncertním dvd, které navíc zvukově velmi zaostává, jak už je u Helloween bohužel zvykem. A ani zpěvák to nezachránil svým šoumenstvím, protože skladby typu Eagle Fly Free, A Tale That Wasn´t Right, Future World, I Want Out či Halloween vyžadují pro svou vysokou náročnost (místo pouhého showmanství) opravdu kvalitního zpěváka, kterým však Deris není. ()