Červený Bedrník - Série 2 (2000) (séria)

Přátelé a nepřátelé (S02E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Friends & Enemies
všetky plagáty

Vynálezce Pickard objevil do té doby neznámý chemický prvek - kyslík. Robespierre nechá Pickarda zatknout a dá mu za úkol sestrojit pro něj bombu. Když yvnálezce nebude spolupracovat, skončí pod gilotinou. Sir Percy se o Pickardově stiuaci dovídá a rozhodne se zakročit. Jeho družinu však ani tentokrát nečeká lehký úkol. (oficiálny text distribútora)

Subjektiv

Už je to únavné, psát, že pátý díl Červeného bedrníka je brak jako všechny předchozí, jen se navrch k bitkám, šermovačkám, přestřelkám, záchranám na poslední chvíli, nepravděpodobným útěkům, cti i proradnosti, vybavil ještě vynálezcem, vynálezkyní a jejich pekelným strojkem. Nojo, únavné, ale on to ten brak vážně je. Slabé **. ()

Yardak

Pátý díl spadá motivem do takového lehce akademického ražení, ale jinak děj obsahuje mnoho zvratů a dobrodružných scén. Dokonce se bude hledat zrádce v řadách francouzského odboje! Bedrník alespoň většinu akcí opepří anglickým humorem, jak jsme u něho zvyklí. Vtípek ohledně malíře Turnera je brilantní!:o)) ()

filmmovier

Celkem zajímavý díl s ještě zajímavějším námětem, ale myslím,, že potenciál této epizody zůstal z větší části nevyužit. Hudba, Grant a občan Robespierre - prvky, které jsou prostě bezchybné. Příběh je ale slabší a jen pokračuje ve znatelně slabší celkové kvalitě druhé série. Pořád ale silný nadprůměr, výprava a bitky opět parádní, a tu historickou Anglii/Francii/Česko tomu prostě věříte. Tentokrát 85%, protože Nuda byla o něco větší "nuda" za osmdesát. ()