V sídle sira Blakeneye se mladý úředník francouzské ambasády Phillipe Lispard schází s krásnou Annettou de Martignac a je jí uchvácen. Dívka si uvědomuje, že by jí mladík mohl pomoci osvobodit její vězněné rodiče, a je proto ochotná prozradit pravou identitu Červeného bedrníka. Za tuto tajemnou postavu však označí sira Williama Wetherbyho. Percy, který celý rozhovor vyslechl, chce svého přítele varovat, ale události již dostaly prudký spád. (oficiálny text distribútora)

Thommie

Je pravda, že absence některých postav na atmosféře nepřidala, ale je to trochu z jiného soudku a stále dobré. Ovšem představitelka Annette de Martignac mě teda přinejmenším do vytržení nepřivedla... ()

filmmovier

Nejslabší epizoda Bedrníka. Předem musím říct, že Chauvelin a žena lorda Percyho tam zoufale chybí, bez nich to prostě není ono a já si uvědomil, že oni byli skutečným kořením seriálu. Na druhou stranu Richard E. Grant je opět naprosto famózní a elegantní, hudba Michala Pavlíčka se neomrzí snad nikdy (vskutku fantastická!) a i když příběh poprvé značně pokulhává, je to pořád parádní zábava, i když s už trošku pomalejším tempem než v první sérii. Anette nic moc, ale občan Robespierre tentokrát neměl konkurenci! Skvělých 80% to dohromady dá a Bedrník mě zase nenudil. ()

Yardak

Čtvrtý díl Bedrníka je o něco slabší než většina dílů této série a má i dost smutný příběh z pohledu hlavní postavy. Ale i tak se Červený Bedrník znovu vydá do Francie, aby tam osvobodil "nevinné" Francouze, hlavně teda jednu mladou slečnu:o)). Sice málo akce, ale i tak slabší 4. ()

Subjektiv

Čtvrtý díl Červeného bedrníka je brak jako všechny předchozí, jen se navrch k bitkám, šermovačkám, přestřelkám, záchranám na poslední chvíli, nepravděpodobným útěkům, cti i proradnosti, vybavil ještě orientálcem, hadem a ponorkou. Aha, takže chyba, je vlastně ještě šestákovější. Slabé **. ()

• Natáčanie prebiehalo na zámku Dobříš, v kláštore Doksany, v Ploskoviciach, Žatci, Českom Krumlove i v Tvrzi Býšov. (dyfur)