Vánoční koncert Karla Gotta

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Československo, 1980, 41 min

Nekorunovaný král českého popu zpíval v roce 1980 na Vánočním koncertu v pražské Lucerně mj. písně "Žádám víc", "To jsou fámy", "Kéž to jsem já", "Be My Love", "Mattinatu", "Bílé vánoce", "Sen o Vánocích", "Když jsem já byl tenkrát kluk", "Je, jaká je"", Ptačí zpěv" a "Tonight" z Bernsteinova newyorského muzikálu West Side Story. Spolu s ním některé známé melodie zpívala Jitka Zelenková. (Česká televize)

otík

Tradiční, ničím výjimečný vánoční koncert z Lucerny. Nejdříve Kája dá pár méně známých písní, pak si trochu zaimprovizuje a imituje Louise Armstronga či jakého frantíka, pak ale rozjede své hity a pohodové vánoční písně. Nic víc než to, co od Karla očekáváme, přesto ve srovnání s především pozdějšími koncerty takový chudobný bratříček, show od toho určitě nečekejte. ()

Robopes

Měli bychom si uvědomit, že tak úžasný texty, co psali naši textaři pro jeho domácí i zahraniční písničky, je jedinečnej a nadčasovej unikát. Když mi bylo dvacet, tak sem to měl u pr... a Karla fakt nemusel, pochopil sem to až po padesátce. Jojo děcka, tohle prostě přijde s věkem. Taky uzrajete. ()

slunicko2

Běžná dobová produkce. Kromě obvyklého balastu a několika dobrých původních písní nabízí Gott jedno skutečné překvapení (alespoň tedy pro mne). Imituje totiž v krátkých ukázkách R. A. Dvorského, Gilberta Bécauda a Louise Amstronga a přišlo mi, že fakt dobře. ()