Dcera nedávno zesnulého slavného archeologa Ann Barclay přijíždí do Egypta, aby tu hledala stopu muže, jenž se mohl podílet na vykradení dosud oficiálně neobjevené hrobky faraona Rahotepa. Zatímco ostatní archeologové odmítají samotnou existenci Rehotepovy posmrtné komory, Ann přesvědčí k pomoci dobrodruha Marka Brandona. Více než profit materiální ji totiž zajímá důkaz potvrzující pravdivost otcovy teorie o příchodu biblického Josefa do Egypta. Pátrání ale nebude snadné, ve hře je příliš mnoho. (dopitak)

curunir

,,NESMIETE ZABUDNÚŤ, ŽE VIERA ZAČÍNA TAM, KDE KONČÍ REALITA." __ Zo všetkého najviac oceňujem, že v dobách silného štúdiového systému bol tento film nakrútený na reálnych miestach v Egypte a dostal tak punc dobrodružnej exkurzie na známe miesta, kde sa predsa len každý nedostane. Aj tak sa však tvorcovia miestami nevyhli okatým a často až nezmyselným zadným projekciám. Rózsova hudba tiež nijako neohúri, nájde sa v nej však zopár pekných miest. Vo výsledku čistokrvný priemer disponujúci všetkým, čo už sme tu alebo tam nespočetne krát videli, ktorý neurazí, no ani nenadchne. (5. hodnotenie, 2. komentár k filmu) ()

majo25

Nejedná sa o nič svetoborné, ale hľadanie staroegyptských pokladov v zlatej dobe egyptologickej archeológie je celkom atraktívna téma. Trošku sa to síce mixuje s populizmom ohľadne stretu kultúr Starovekého Egypta a Biblie, ale nie je to nijako prehnané. Film obsahuje množstvo klasických hollywoodských stereotypov - napr. vždy, keď sa karavána presúva púšťou, musí ich zastihnúť púštna búrka alebo že žena, ktorá si vyžiada služby hlavnej postavy, sa do neho zamiluje...v tomto prípade bezohľadu na to, či je práve vydatá. Exterérové scény sa striedajú so štúdiovými, pričom ten kontrast je nepriehľadnuteľný. Robert Taylor je viac uveriteľný ako dobrodruh než archeológ, ale inak nesklame. Ak sa divák sústredí iba na dej, ten je poctivo napísaný, ku koncu nechýba akcia a aj na atmosféru sa dá spoľahnúť. ()

dopitak

Ano, hodně záběrů vypadá autenticky, ale dost jich je taky zprasených a je hrozně vidět, jak se produkce snažila ušetřit. Zadní projekce by nevadila, spíš mě dráždily ty odfláklé interiéry. Příběh není moc dramatický, souběh hlavní dvojice je vytušený od první samého začátku. Stejnojmenný film pro děti natočený o deset let později je o dost zábavnější, i když nepatří do hollywoodské produkce. Robert Taylor cajk, ale Eleanor Parker tu vypadá staře. ()

KarKulA

Pro mě jednoznačně jeden z nejslabších filmů které jsem kdy s Taylorem viděla. Napínavých je prvních 15 minut, nicméně pak se dějová linie tak nějak vytrácí a celé se to mění v poznávání krás a historických památek Egypta - v 50l. kdy si obyčejný člověk na prázdniny do Afriky jen tak nevyrazil to muselo být pro diváka asi terno, což se z dnešního pohledu opravdu říci nedá. V závěru se to tvůrci snažili dohnat několika nepovedenými akcemi - které to celé snad ještě zhoršily. Z Taylora, ze kterého jindy na plátně sálá alespoň nějaké to charisma, tady nesálalo zhola nic a celé mi to připomělo o 4 roky starší počin od konkurenčních Foxů s názvem The Black Rose, jehož obětí se stal Tyron Power - oba snímky, laděné v cizokrajném a exotickém hávu, lze totiž shodně označit jako pomstu domovských studií svým zlatým hochům. ()