Kriminální drama odehrávající se na pozadí skutečných událostí, které se staly na přelomu 19. a 20. století, v hlavních rolích s Robertem Taylorem a Barbarou Stanwyck. Poručík Richard L. Perry (Robert Taylor) je samotným prezidentem Spojených států Wiliamem McKinleym (Frank Conroy) pověřen tajným posláním, které má za cíl zastavit nebezpečné bankovní lupiče působící na Středozápadě. Perrymu se povede pod falešnou identitou gang infiltrovat. Jeden z jeho šéfů, Batiste Duryea, vlastní kasino v Saint Paulu v Minnesotě, kde vystupuje jako zpěvačka i jeho nevlastní sestra Lil (Barbara Stanwyck), do níž se Perry zamiluje. Tato skutečnost mu posléze, spolu s přílišným utajením jeho poslání a jednou zásadní politickou událostí, značně zkomplikuje život. (elizabeth_ba)

elizabeth_ba

Film, který mě (kromě Dámy s kaméliemi) z těch, které Robert Taylor tou dobou natočil, zaujal asi nejvíce. Zajímavá zápletka, vycházející ze skutečných událostí z přelomu minulého a předminulého století, točící se kolem prezidentů spojených států, jednoho tajného poslání a gangu bankovních lupičů, se slušným hereckým obsazením ve vedlejších rolích i se solidním napětím až do konce, kdyby teda člověk velice zdařile nepředvídal, jak to všechno dopadne... :-)) Barbaru Stanwyck jsem, narozdíl od jejího manžela Roberta Taylora, viděla ve filmu poprvé a musím říci, že byla nejen krásná, ale uměla i hrát. Celkově film hodnotím velmi těsně pod 70%. Jako zajímavost lze připojit, že z těchto událostí čerpal i western z roku 1939 s Johnem Waynem - The Night Riders, takže se film vlastně již záhy dočkal jakéhosi „remaku“. ()

Martin741

Jo, na prelome 19. a 20. storoicia sa toto v USA realne odohralo. Mam rad film o vykradackach bank, tu sa jeden chlapik musi votret do priazne bankovych zlodejov. Barbara Stanwyck tam patri k tymto bankovymm zlodejom. William A. Seiter ako reziser mi toho moc nehovori, a film je to len takyznesitelny priemer. Staci 1 projekcia, Stanwyck ma daleko lepsie filmy : 65 % ()

KarKulA

Dnes už ohraná pohádka, ale na tu dobu myslím docela ještě originální příběh - mladý schopný poručík Richard L. Perry (Robert Taylor) je samotným prezidentem McKinleym pověřen k tajné misi, jejímž cílem je zastavit nebezpečnou bandu bankovních lupičů, kteří mají napojení na někoho "hodně vysoko". Mise je samozřejmě tak děsně tajná, že o ní nikdo kromě prezidenta neví - což sebou nese svá rizika (hlavně když si člověk zjistí, jak tento předchůdce prezidenta Roosevelta dopadl). Film se chvilkama vleče a je z něj spíš konverzačka, ale jinak moc příjemná a zajímavá oddychovka s hodně napínavým a dramatickým koncem. Taylor si tu zahrál po boku své nastávající první manželky Barbary Stanwyck, která se tu objevuje v hlavní ženské roli jako barová zpěvačku Lil, sestra šéfa gangu. Za zmínku stojí, že se jedná o jeden z mála filmů, který Taylor nenatočil se svým domovským MGM, ale s Foxi. 3,5* ()