Katharina se konečně dočkala! Její syn Hans se bude ženit. Když přijíždí svou lásku Nicki představit rodině, dočkají se všichni nečekaného překvapení... Katharině přijde dopis od syna. Hans v něm píše, že přijede na pár dnů domů a má ještě jednu novinku, bude se ženit. Katharina jako pyšná matka tuhle krásnou zprávu řekne každému koho potká. Hans dorazí s Nicki. Katharina je ale opravdu zaskočená, Nicki je totiž muž. Dá se to nějak ututlat? No nedá, protože už dvojici v obětí pár lidí vidělo. Dokonce nabídne Hansovi návštěvu vykřičeného domu v domění, že se třeba něco změní. Obyvatelé malebného horského městečka ale tohle nechtějí přijmout. Nestojí o jejich přítomnost, natož o veselku. Nicki se na svého přítele zlobí. Myslí si, že kdyby řekl dřív, že je gay, nemusela být situace tak vyhrocená a odjede domů. Za pár dnů za ním odjede i Hans. Katharin má tak čas si utřídit myšlenky a se vším se srovnat. Někteří lidé z vesnice také postupně změní názor. Chlapci zjistili, že není důležitý nějaký papír, ten jim štěstí nezajistí. Ale nakonec svatba byla, nebo alespoň něco podobného... (TV Barrandov)

HaiWithLove

Já jsem docela mile překvapena. Bavorská vesnice plná předsudků, kde jeden s druhým je nejlepší přítel, ale když se mu do ruky dostane nějaký drb, neváhá to přeposlat dál. Vtipný film je navíc plný skvělých písniček. I když zpěv písničky, podle které je film pojmenován, mi trhala uši. No, pořád lepší než nudná letní olympiáda. ()

Stanislaus

Na první i na druhý pohled TV film se všeříkajícím názvem, který některými záběry občas připomínal (úděsného) Doktora z hor, avšak naštěstí jen připomínal. Jinak jde o průměrný, v rámci možností svižně a vtipně natočený snímek, jehož děj se odehrává v jedné bavorské vesničce, která je z velké části plná úzkoprsých buranů s předpotopními názory. Herecké obsazení bylo vesměs sympatické a soundtrack byl vybrán opravdu skvěle, zejména poslední dvě písně. Zkrátka vcelku sympaticky natočený snímek, který neurazí a místy pobaví. ()

Arietem93

Co se týká gay tématiky tak svatební zvony patří k tomu lepšímu co nám v tomto žánru může současná kinematografie nabídnout. Původně jsem film viděl v němčině s titulky, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že se film vysílal už i v Česku s novým názvem a dabingem. V tomto případě bych řekl, že dabing kvalitu filmu nekazí, ale spíše naopak. Ještě bych chtěl upozornit, že kdo čeká vážné drama, které se bude zabývat coming outem, tak se nedočká, tady půjde spíše o vtipnou německou televizní komedie. Až na pár detailů nemám co vytknout, proto dávám čtyři hvězdy. ()

easaque

-2* této televizní komedii dokážu dát dvě hvězdičky jen z toho důvodu, že by mohla být vhodná pro rodiče gay synka, který jim chce nenuceně a veselou formou vysvětlit, proč si vybral za partnera kluka místo holky. Není to špatný film, ale jeho zpracování je levné a obyčejné. Příběh a humor naivní a v různých drobných proměnách už mnohokrát natočený, takže klišé se taktéž nevyhne. Někomu to stačí a já ho neodsuzuju, ale ani nechválím ... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

l.enik.c

Dávám vysoké hodnocení za to, že na německé poměry se jedná o poměrně dobrý snímek v daném žánru. Problematika coming outu v zapadákově jménem Bavorsko natočená celkem vtipně, ale vkusně. Závěrečný happyend hodně klišovitý, nepřekvapil, ale ruku na srdce, kdo by si přál od romantického oddechového filmu něco jiného. ()