Pohádka o tom, co se stane, když princezna, která zná jen slůvko ano, potká chlapce, který na všechno říká ne. Ale taky o rodičovské lásce, o odpuštění a překročení svého vlastního stínu (oficiálny text distribútora)

Radek99 odpad!

Moderní autorská pohádka...v tom nejhorším slova smyslu. Princezna, která si v rámci pubertální vzpoury nechá narůst dredy a začne jezdit na skateboardu, nechá se potetovat, uteče z domova a začne žít ve squattu s mladým bezdomovcem... Taky se tu čas od času rapuje a je s podivem, že se nehackuje a nefuckuje, aby byla pohádka ještě blíž dětem. ()

Jezinka.Jezinka

Klasický pohádkový začátek, kdy se narodí princezna (ano, věta "dnes čekají děťátko" mi cukla koutky, překotný porod z medicíny známe, tohle by však bylo překotné těhotenství, ale ano, čekali narození dítěte) zemře královna a od toho se odvíjí králova dobře myšlená idea, ze které se vyklube zcela fatální výchovná chyba. Služky mezi tím naleznou pachole, které se s vrozenou laskavostí rozhodnou přijmout za své a vychovat. Děti vyrostou, stanou se z nich puberťáci, to jsme na patnácté minutě pohádky, a já měla pocit, že to je přesně chvíle, kdy se tvůrci zbláznili. Chlapec jezdí na skateboardu, princezna pobíhá v šatech s baletní sukýnkou ve vysokých šněrovacích teniskách na podpatku (takové boty vážně existují, poprvé jsem v tom viděla někoho chodit a nepřeji si vidět to znovu). Prolínání současných prvků a klasické pohádky nepůsobí úplně harmonicky, triky jsou spíš jako z kulisovky z poloviny osmdesátých let, rap není hudbou mého srdce. Přes to - myšlenka, i když sdělovaná možná až příliš po lopatě, je dost zásadní, herecké výkony všech, včetně představitelů ústředního mladého páru, jsou dobré a hvězdu si zaslouží i ty krásné exteriéry (Valjdštejnská zahrada?) edit o den později Houby Valdštejnská zahrada, Děčínský zámek. Ne, že bych to našla sama, na to mám lidi. Čímž děkuji uživateli flanker.27 ()

Elenor

*spoiler warning* Taková pohádka-nepohádka :) ANO - dobří herci (překvapili mě dva mladí představitelé hlavních rolí!), originální nápad, (pro mě) příjemná stylizace (princezna s dredy na skateu se mi líbila, ale chápu, že pro někoho znamená "modernizace" ztrátu pohádkovosti), dost dobrá hudba a celkově výprava a prostředí; NE - Nejvíc mi to připomínalo jakousi studii na téma věčného boje mezi ANO a NE, vztahu rodičů a dětí i předurčení role ve společnosti (šašek se nehlásí ke svému synovi, aby ho uchránil povolání šaška, které by po něm musel převzít) - to vše zasazené do pohádkových kulis a obohacené o prvek kouzel, který tu představuje "Stín" Jiří Schmitzer (stín Jiřího Schmitzera :). Ale za čistou pohádku se Princezna Ano označit rozhodně nedá a malé děti si v ní asi moc nenajdou. Scénář by také mohl být místy daleko lepší. Normálně bych dala ***, ale vzhledem ke zdejšímu, podle mě nespravedlivému a zbytečně předpojatému hodnocení, dávám ****. ()

Drtic

Niečo s toho asi mohlo byť, ale kde nič tu nič. V skutočnosti je to celé zle nemá to hlavu ani pätu. Miešať do pohádky veci ktoré tam vôbec nepatria je zločin za ktorý treba trestať. Jednu za Lucku pretože je to fajn holka a s tými dredami a v tych hadrách jej to seklo aj keď všetci dobre vieme, že takto princezna vyzerať nemá, ale tak aspoň niečo pozitívne. ()

Fantasy odpad!

Proč? Proboha proč se něco takového vůbec natočilo? Film pro děti? Ale kdeže! Spíš paskvil, který má k pohádce asi tak daleko, jako já k tomu, abych prorazila v Holywoodu. Obrovským zklamáním pro mě navíc bylo, že zde hraje Jirka Dvořák, kterého mám jinak moc ráda. Tady mi přišel, jako moula, který se na natáčecí plac dostavil náhodou. ()