Vězněm v cizině

• Veľká Británia Banged Up Abroad (viac)
všetky plagáty
TV spot
Veľká Británia, 2007, 50 min

Adrian Rawlins, Emma Cunniffe, Tom Cullen, Rose Leslie, Mark Wingett, Dwight Worker, Paris Jefferson, Dimitri Leonidas, Todd Boyce, Sean Cameron Michael (viac)

Série jednotlivých příběhů pojednávající o tom, jak strašně je jednoduché dostat se do vězení. Jeden z dílů je například o mladičkém automechanikovi, který si oblíbí partu Mexičanů. Je zaskočen penězi a pohodou, kterou oplývají, a nechá se zatáhnout do pašování marihuany přes mexicko-americké hranice. Jenže každého jednou štěstí na chvíli opustí, a pro něj tato chvilka bude znamenat objevení a ztrátu životní lásky, zklamání matky, roky života v mexickém vězení a to, že nikdy nespatří svoji dceru… Vysvobození přichází až s příkazem převézt vězně do Texasu, kde si místo následujících sedmi let odsedí jen několik měsíců. (ČSFD)

TV spot

oje

Někdy je to o hrozném vězení, do kterého se dostanou, jindy zase o situaci, která je tam dovedla. Tak jako tak jsou to vždy zajímavé příběhy obyčejně tupých lidí, líčeny vždy do nejmenších detailů. Vedle vyprávění toho, co se stalo, se pořad snaží vykreslovat a předat i pocity dopadených osob. A i když je to jen tv pořad, jednoduché záběry a kompars, daří se to vcelku dobře. To pašování drog přes kontroly si vždycky vytrpím s nimi. Udivuje mě taky, jak lehce a nevinně se slušní lidé do těhle drogových kejklí dostanou. Podobným pořadem je pak Na útěku. Alternativa: Breakout. ()

Fallen_One

Pokud je toto pořad vysílaný na Discovery Channelu o lidech co je zabásnou na letištích za jejich blbost (a snadnou vyhlídku peněz) tak mu musím jednoznačně dát 4 hvězdy (s pátou váhám), protože něco takovéhleho se mi opravdu líbí. Nejen sledovat ty naivky vyprávět jejich životní příběh jak byli hloupí atd., ale celkově - pořad je skvěle udělán. ()

Ant

Rozhodla jsem se podívat na jeden díl s mou oblíbenou Rose Leslie a musím říct, že u jednoho dílu nezůstanu. Měla jsem srdce až v krku ve chvílích, kdy ti chudáci prochází letištní kontrolou s hroumadou drog na těle. Dramaticky skvěle fungující krátké příběhy, které dokážou dojmout a napnout víc, něž většina dnešních seriálů. ()

janesX

Netuším, koľko to má epizód, ale všetky ktoré som videl, boli dobré. Nie je to len o malých pašerákoch, ktorým na letisku nájdu kilo heráku alebo koksu a mrknutím oka majú po dovolenke. Hlavnými - autentickými postavami (a zároveň rozprávačmi) sú tu aj rôzni zajatci niekde v džungli, alebo tiež mafiáni a dokonca aj agenti a iní "dobrodruhovia", ktorí sa ocitli (alebo sa stále nachádzajú) vo väzení. Každý príbeh je jedinečný. A vďaka dobrej dramaturgii aj napínavý, takže pri sledovaní mu určite aj vy budete venovať plnú pozornosť. Jednotlivé príbehy rozprávajú neraz so slzami v očiach sami skutoční aktéri z pohľadu toho, čo si sami prežili. Odporúčam. 70 - 80%. ()

rockwoman

Ze zvědavosti jsem se podívala na dva příběhy. / Jackie Nichols - Zátah v Tokiu - "Cítila jsem že mě zlomili a to v pozitivním duchu. Přizpůsobivost,pravidla a stabilita bylo to,co jsem v životě potřebovala. V dětství mi to chybělo a je zvláštní, že jsem tohle všechno poznala až ve vězení..." Osobní zpověď 21-leté dívky,která se nechala přemluvit k pašování drog. Vidina velkých peněz občas dokáže zatemnit mozek. A přitom možná kdyby Jackie měla jiné dětství,nemusela si tímhle nikdy projít. Možná...Tohle je jen můj pocit z jejich vzpomínek na rodiče. ... / Susan Haglof - Bez dítěte ani ránu - "Je lepší milovat a ztratit než nikdy nemilovat. I když jsem se dopustila zločinu, musím říct, že stálo za to být těch 9 měsíců mámou." Tenhle příběh na mě silně zapůsobil a Susan mi bylo upřímně líto, protože jen toužila po dítěti a naletěla špatným lidem. / Zajímavý seriál už jen tím, že příběhy se skutečně staly. ()