Zelené nápady pre modrú planétu

• Česko Zelené nápady pro Modrou planetu (viac)
všetky plagáty

Dokumentární cyklus, který vysílá televizní stanice Spektrum. Pořad představuje různé vize, které by bylo do budoucna pro dobro naší planety splnit, nebo také projekty, které se již touto cestou vydaly. Jde zde hlavně o záchranu naší planety jako celku. (ČSFD)

whack

Všetky prezentované alternatívy by mohli fungovať. No je to len krátkodobé riešenie, neexistuje ekologicky udržateľná alternatíva existencie pri exponenciálne rastúcom počte ľudí. Je to len odďaľovanie problémov, ak každý nezačne najprv od seba. ()

Marze

Šetřím, sprchuji se místo vany, zhasínám po odchodu z pokoje, ale ekologická krize se stále zhoršuje. Zdá se, že tu je cosi víc. Od natočení dokumentu se nám planeta trochu ohřála a vykácela se většina světových pralesů. Každý den přibyde obyvatel o velikosti jednoho okresního města. ()

Reverger

Některé zelené nápady vypadají, že by se daly využít, opravdu jsem tento pořad bral jako poselství do budoucna, škoda jen, že to co nám často leží pod nosem, nevyužijeme anebo nechceme vidět. ()

Dogmeat

Viděl jsem pár dílů a vedle zajímavých nápadů, které by stály za řeč (a na které mnohdy není čas je ani vyzkoušet) se zde řeší spousta věcí, které mi přišly jako naprosto nedomyšlené. Hlavně tedy v případě, že se začně řešit CO2, kdy jsou některé z uvedených nápadů spíš kontraproduktivní. Tedy alespoň mě tak přišly. ()