Bývalý armádní pilot Steven Kenet (Robert Taylor), který ve válce utrpěl vážné poškození mozku, je obviněn z vraždy své nevěrné manželky Helen (Dorothy Patrick). Protože si na události spojené s osudnou nocí nemůže vzpomenout – a protože se chce vyhnout hrozícímu trestu smrti – nechá se zavřít do psychiatrické léčebny za „vysokou zdí“. Tam se s pomocí lékařky Ann Lorrison (Audrey Totter) snaží celé záležitosti přijít na kloub. Snímek režiséra Curtise Bernhardta je koncipován jako psychologická studie emocionálně a mentálně narušeného protagonisty. Jeho velkým trumfem je propracovaná obrazová stránka, která je dílem kameramana Paula Vogela (mj. Dáma v jezeře /1947/ a A Lady Without Passport /1950/) a architektů studia MGM. Filmu dominují propracované záběrové kompozice, které vizualizují pocity uvěznění a bezvýchodnosti, jež prožívá hlavní hrdina. (Noir Film Festival)

Atron

Pěkná noirová kamera - dlouhé stíny atd. Ale dějově slabota, film jsem viděl na dvakrát a po dvou dnech jsem si nemohl vzpomenout, o čem byl začátek. SPOILER: Vtipný bylo píchnout padouchovi pentotal, ten všechno vykecá, pak mu řeknou, už se vzbuďte, on vstane, lehce konverzuje a odchází bručet. ()

liquido26

(!!!Obsahuje SPOILERY!!!): Hlavními problémy tohoto filmu jsou jeho počáteční rozvleklost, délka a také to, že rozuzlení bylo prozrazeno příliš brzy a díky tomu už to potom nemá příliš velký náboj. Osobně mě nejvíce asi bavila ta představa, že Taylor je prostě vyšinutej psychopat, co jen tak bezdůvodně oddělal svojí manželku. V momentě, kdy se v půlce filmu vyjasnilo, jak to bylo doopravdy, tak už to přestalo být zajímavé, neboť šlo už jen o to to dokázat. (!!!KONEC SPOILERU!!!). Jinak to mělo ale hodně slušnou noirovou atmosféru a Taylor byl opět skvělý. ()

elizabeth_ba

Plně se ztotožňuji s komentářem kolegy liquido26, jak ohledně toho, že k rozuzlení mohlo dojít daleko později, tak ohledně toho, že Robert Taylor byl skvělý... Hm, jako vždy a protože se na něj opravdu moc hezky kouká, a tím i na celý film, ta atmosféra tam fakt byla, což jsem pocítila i na svých studených nohou ;-), a tak přidávám oproti hodnocení kolegy ještě jednu hvězdičku. ()

vitekpe

Film, kde hraji skoro sami moji oblibenci. Audrey, Dorothy, Taylor atd... pribeh je trosku natahovany, kdyby to zkratili klidne o 20 minut, bylo by to mnohem lepsi. Zas takova slozita story to totiz neni. Obrazky pekne, spokojenost. ()