Horskí záchranári

• Česko Záchranáři z hor (viac)
Rodinný / Dráma / Dobrodružný
Nemecko / Rakúsko, (2009–2023), 130 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Martin Gruber, Stefanie von Poser, Markus Brandl, Robert Lohr, Heinz Marecek, Michael König, Gundula Niemeyer, Michael Pascher, Luise Bähr, Martin Klempnow (viac)

Kto by nechcel zažiť jedinečný pocit nespútanej slobody na majestátnom vrcholku hory Dachstein v Rakúskych Alpách? Na horu, ktorá je 3 tisíc metrov vysoká, si muži a ženy prichádzajú splniť svoje sny. Každý z nich má príbeh, ktorý by nám o svojej ceste nahor mohol porozprávať, niekto úsmevný, iný dobrodružný, no niektorý žiaľ aj tragický. Extrémny horolezec Andreas sa pridal so svojím kamarátom Stefanom do tímu Alpských horských záchranárov, ktorí obetavo zachraňujú ľudské životy. (STV)

meda2016

Takzvaně "vypínací" seriál. Klade důraz na nádherné scenerie, občas známé herecké tváře a slaboučký scénář. Ani Odpad by nebyl od věci - ale za tu přírodu... ()

slunicko2

Německá romantika. 1)  Do uší udeří hloupoučké dialogy, do očí pak seriálová kvalita (ve špatném smyslu) hereckých výkonů._____ 2)  Ovšem bod přihazuji za kýčovitě nádherné alpské lokace. Snad ani Zdeněk Troška by nedokázal najít lepší. Filmovací místa: Ramsau am Dachstein, horní Ennstal (Štýrsko), Dachsteingebirge, zámek Pichlarn (Hotel Herbrechter), částečně v Horním Rakousku, Salcbursku a v Kaunertal (Ötztaler Alpen - Tyrolsko). ()

laik_60

Seriál plný typicky nemeckej romantiky a sentimentality. Herecké výkony nič moc, často mi pripadali až amatérsky ochotnícke. Všetky tieto nedostatky prekrývaju kamerové zábery na krásne bavorské, rakúske Alpy a čistú prírodu. Človek má dojem, že seriál vznikol ako reklama lákajúca na horskú turistiku do Rakúska či Nemecka. Aj preto sa občas oplatí jednoducho "vypnúť" dať si dobrú kávu sadnúť k televízoru a kuknúť si niektorý diel (dva aj s pokračovaním). ()

Skuby47

Tento dobrodružný serál se snaží získat si diváky krásnými přírodními lokacemi v nichž se odehrává. Herecké výkony nelze hodnotit, protože při lezení po skalách na laně se těžko ještě něco jiného předvádí. Zaujalo mne, že jsou jako Werichův učitel samozásobitel, když se v polovině příběhů hledají a zachraňují mezi sebou navzájem. ()

luciasce

Je to akční a případy jsou napínavý, bez ohledu na to, jak banální je to nehoda, v horách se to stát může, už jen proto, že lidská hloupost je nekonečná. Našla jsem si v tom oblibu toho prostředí hor a záběry s helikopterou.  Co se týče toho provedení a realnost zásahu, tam už to asi bude trochu otázka peněz v produkci, protože i já, naprostý laik, poznám, že ty kousky, co tam prováděj, by záchranář v životě neudělal potažmo styl záchrany by zachranovaného pravděpodobně zcela ochromil nebo zabil. Ta část, kde se řeší vztahy a rodinné drama, to se snažím ignorovat, z toho pohledu je to patos. ()