Elek Mekk je postavička, ktorá si myslí, že sa vo všetkom vyzná a vie a robí to lepšie než ktokoľvek iný. Avšak zväčša vyjde najavo, že opak je pravdou. S jeho kamarátom papagájom si tak neustále hľadá nové a nové ciele, remeslá a predmety, ktoré treba opraviť.
Tento animovaný seriál je neobvyklý, pretože hlavná postava väčšinou používa jazyk Eszperente (nie Esperanto). Eszperente je jazyková hra, ktorá pri ktorej sa používajú také maďarské slová a vety, ktoré obsahujú len samohlásku e. Použitie jazyka pritom zostáva gramaticky správne a každá veta dáva zmysel. (linkingabo)

strougy

Uživatel teltri má zjevně na mysli jiný seriál, v Mekk Elek az erermester se vše točí okolo kozla "všeuměla", co se díl co díl za pomoci propagace svého věrného papouška snaží prorazit v určitém řemeslném oboru. Jednou jako zedník, jindy jako holič, tu jako mlynář, tuhle jako kuchař. A vždy se stejným výsledkem, což je dáno jak jeho nešikovností, tak jeho ohromující arogantností. Ovšem nejedná se o seriál čistě epizodický, jeho konání má své následky a jeho reputace ho čím dál více předchází, což je i hlavní dvojicí vydařeně reflektováno. A ač by to jeden nečekal, i morální ponaučení se tu v závěru nalezne. Velmi povedená záležitost, která mě osobně bavila mnohem více než naši slavní Pat a Mat, na něž to občas upomíná. Prostě Mekk-mekk-mekk! ()

teltri

Pokial je to ten serial, v ktorom majster capko spolu s ostatnymi zvieratkami isli raketou na mesiac, tak to je jeden z najsilnejsich momentov mojho detstva. Oni si mysleli ze pristali na mesiaci, a ze sa im rozbila lod a nemozu sa vratit. Pane boze, ta bezradnost sa dala krajat. Islo mi srdce puknut... nastastie ostali stale na tej zahrade. ()