Nejlepší kamarádky Sumika Murasame, Ushio Kazama a Kiyori Torioi chodí na střední školu. Sumika je tajně zamilována do Ushio a ráda by jí to řekla. Problém ale je, že Ushio se líbí jen krásné dívky, a to Sumika není. Časem se skamarádí s párem Tomoe Hachisuka a Miyako Taema, které by rády založily dívčí spolek pro holky jako jsou ony samy. Do života Sumiky a Ushio se také dostane modelka Akemi Yamasaki, která je vlastně kluk (Masaki Akemiya). Aniž by věděla pravdu, Ushio se do ní zamiluje. Ale Masakimu se začne líbit Sumika... (P.V)

ikilledjenny

A to je jako všechno? To jsem si řekla po skončení závěrečného dílu. Vztah hlavních hrdinek se vůbec nevyvinul. Asi si přečtu k tomuto dílku mangu, třeba se něco stane. Sumika miluje svojí nejlepší kamarádku Kazamu, ale té se líbí jen roztomilé dívky, což Sumi zrovna není. Aby toho nebylo málo do Sumi se zamiluj Akemiya, ale protože je kluk a všiml si, že Sumi má ráda dívky, stane se z něj crossdressing blbeček. OP je moc táhlé, takové písničky nemusím, ED jsem ani neposlouchala. Opět promrhaný potenciál, protože animace je pěkná, jsou vidět geniálně vyjádřené emoce a k tomu úžasný dabing. A eng titulky dělal nějaký idiot, co měl pořád potřebu komentovat chování postav. ()

Katakimiku

Další yuri anime, které mělo potenciál na dobrou romantiku, ale nakonec se místo vztahu hrdinek zaměřuje na vedlejší postavy, komedii a vlastně všechno ostatní kromě té romantiky. I když byly některé díly fajn a většina postav mě vyloženě nevytáčela, chybí mi tu ta hlavní věc, kvůli které bych to chtěla sledovat. Nemluvě o tom, že animace není žádný velký zázrak, barvy uspávají a hudba se nepovedla vůbec. Po šestém dílu drop. 5.2/10 ()

DaweForeman

Anime o dívkách pro dívky. Z větší části zaměřeno na lesbickou lásku, ale najde si tu své i ostatní. Pro mě to byla hlavně komediální stránka, u které jsem se místy opravdu hodně pobavil. Občas mě rozčiloval přemnožený estrogen, ale ženský jsou ženský. Nejvíce mě nakrkl konec, kterej tu jaksi chybí. Člověka napínají od začátku postupně a pak to neskutečně zabijou zdviženým prostředníčkem. Celkem pochybuju, že by bylo pokračování a pokud ano, tak nevím o čem by bylo. Animace je průměrná, ale hudební stránka naprosto otravná. ()

Five By Five

Príbeh je slabší, sem tam nejaké klišé lesbických vzťahov, zbytočné (nedotiahnuté) odklonenie od hlavného deju... Postavy sú však sympatické, rýchlo si na ne zvyknete, no na ich obľúbenie až toľko priestoru nie je... Trochu ma sklamal iba koniec, ktorý je taký nemastný, neslaný - ako seriál začal, tak aj skončil, žiadny výraznejší posun medzi vzťahmi hrdiniek (a transvestita)... Ide teda o ľahko zábavný seriál o dievčatách a ich prežitie jedného roku na zmiešanej (v obsahu je napísané "dívčí", ale to je chyba) strednej škole... No a áno, je to yuri ^_^ , jedno z tých lepších a preto u mňa zaslúžené 4* ()

Subjektiv

Yuri. Psychologické yuri. Mělké psychologické yuri. Plno červenání, vzdychání, zasněných pohledů, řečí o lásce a dívek v náručí dívek, jen pro zdání vyváženosti doplněno lehkým heteresexuálnem či crossdressingem. Dojem po třech dílech: silné ** a konec sledování. ()