Angličtina pro nejmenší

Réžia:

Alan Lederer

Scenár:

Ivana Sovišová

Základ každého dílu kombinovaného kurzu Angličtina pro nejmenší, který je určen především dětem, ale také jejich učitelům, rodičům i dospělým začátečníkům, tvoří kreslený seriál z produkce BBC English „Muzzy in Gondoland”. V pohádkové zemi se děti setkají nejen s postavičkou Velkého Muzzyho, ale i s králem, královnou, princeznou, zahradníkem a dalšími hrdiny, kteří nás budou příběhem provázet.
Pro děti-začátečníky je však obtížné orientovat se v anglických dialozích stylizovaných postaviček, nemají totiž český překlad. Proto budou naše děti provázet do anglické pohádky prostředníci. Přiblíží jim v různých situacích předměty, symboly a činnosti, které znají z české reality, tak, aby děti pochopily jejich význam i v angličtině. Jsou to Derek (anglický herec a spíkr BBC Hugh Kernode) a jeho papoušek Ringo. Derek odlétá do Gondolandu a papoušek, který mluví jen česky, stejně jako naše děti, se musí začít učit anglicky, aby „Gondolanským” rozuměl. (oficiálny text distribútora)

RipperJosh

Dneska jsem to zahlíd po x letech a sejmula mě nostalgie:)) Když jsem viděl Big Muzzyho (alias toho velkýho zelenýho) krájet budík příborem a žrát ho, skoro jsem zamáčkl slzu, protože ten výjev jsem měl uloženej někdo hluboko v paměti, okamžitě jsem si to vybavil:))) Jen by mě zajímalo, kolik malejch dětí zkoušelo podobný "dobroty" ochutnávat po něm... ()

NinadeL

Ano, několik let už rozumím všemu, čemu nás chtěl papoušek Ringo naučit už na prvním stupni ZŠ. Ale slast z tohoto procesu se dostavila až po letech určité frustrace, která vždycky provázela epizody z Gondolandu. Jak náročné bývaly ty sci-fi historky z toho království. "Hau do ju dů? Ajm e King. Ajm e King ov Gondoulend." "Hau do ju dů? Ajm e kvín." "Helou. Vííí! Ajm e princes Silvija." ()

hirnlego

Ringo byl debil, ale ten pán se maličkaté B líbil, přestože se bavil podivným jazykem (to neuměla skoro ani česky) s tím debilem. Teletubbies se ještě nenarodili, svět je krásné místo. ()

majo25

Ako chlapcovi sa mi páčila tá animácia a postavičky, preto som to aj sledoval. Ale po príbehovej stránke mi to už vtedy pripadalo príliš jednoduché a jednotvárne. No a čo sa týka angličtiny, rozumel som vtedy viacmenej iba menám. Čo si rozprávali Derek a Ringo medzi sebou, som nemal páru a preto ma tie hrané sekvencie nudili. ()

• Brzy po vydaní seriálů Muzzy in Gondoland (od r. 1986) a Muzzy Comes Back (od r. 1989) se na BBC snesla vlna kritiky od naštvaných rodičů za urážlivá či jinak nevhodná slova. A tak BBC jejich stížnosti vyhovělo a sjednalo v seriálu nápravu. Královna tak například o sobě neřekne: 'I'm fat'. A nikdo nikomu neřekne 'stupid'. Angličtina pro nejmenší je tak jediným seriálem, kde se můžeme setkat s původní nezměněnou verzí, protože je zkompilovaná z původního znění. (CANNIBAL)