Hyperion

všetky plagáty
? %
USA, 2021

Film, natočený podle knižní předlohy Dana Simmonse, se odehrává ve dvacátém osmém století, kdy lidstvo žije na stovkách planet propojených teleportačními branami a občanské spory jsou prakticky na denním pořádku. Meziplanetární organizace jménem Hegemonie bojuje proti Vyvržencům, kteří žijí na asteroidech v umělých městech, kde se dějí divné věci. Nachází se zde totiž takzvané Hrobky času, které si z nevysvětlitelných důvodů pohrávají s časem. Skupina lidí se je proto vydá na vlastní pěst prozkoumat. (lekr)

Diskusia

PRIDAŤ PRÍSPEVOK

PKD (hodnotenie, recenzie)

Prostě, dnes by to už nemohlo vzniknouti tak, aby to nebyla soudobá, společenská sračka, kde dílo bude sloužiti jen jako zástěrka k růz. exhibicím, tak jak to ukazuje spousta věcí od Netflusu či samoz. Jabka+ a jejich neuvěřitelně fascinujícím způsobem zprzněné série od I.A. Děkuji. Nechci. Udělejte raději robustní a plnotučnou comicsovou adaptaci a já budu 1., který si ji koupí. Tak.

Khanos

Khanos (hodnotenie, recenzie)

PKD

V tomto ohledu bych možná ještě doplnil, že pokud by někdy Hyperion opravdu vzniknul, v té či oné podobě, bylo by pro mně klíčové, jestli si Simmons udrží tvůrčí slovo nad celým dílem. Podobně jako u Expanse, kde původní autoři byli velmi důležitou částí štábu a změny, které v seriálu provedli, byly z naprosté většiny k dobru (podle mého názoru aspoň).

Khanos

Khanos (hodnotenie, recenzie)

PKD

Jestli jsem to pochopil dobře, tak já ho zcela chápu. Také bych slintal to vidět.

Jenže stejně jako ty nevěřím, že by se toto mega-dílo dalo kvalitně převést do filmové podoby. Příliš mnoho informací, u kterých si nedovedu představit, že by ve filmu chyběly. A pokud tam bude vše, čekal by nás přinejmenším 20 hodinový film. A to jsme jen u obou Hyperionů, což teprve Endymion.

Čert vem dnešní protlačování LQBFH nebo co, klidně bych to zkousnul, kdyby se jim to povedlo obsáhnout dějově a charakterově, jako knihy.

Když si zmínil Terror, který se povedl opravdu skvěle (v mnoha ohledech), asi bych si dovedl představit, natočit to spíš jako seriál. Teda pokud by se tvůrci opravdu zaměřili na esenci knihy a ne na soudobé společenské problémy, což je bohužel v dnešní tvorbě vidět příliš často (tímto také pozdravuji Ne-Daci od Applu).

PKD (hodnotenie, recenzie)

V dnesni dobe... Nenatocitelne. Mozna tak, jeste v 90tkach. Modleme se, at to NIKDY nevznikne. Je totiz velmi realna sance, ze to dopadne jako "Nadace". Mozna jako tv serie. Ale to by museli delati sami lide, co vytvorili dosud jedinou Simmonsovu adaptaci.

na príspevok reagoval Slartibarkfast, Khanos

RavenSpector (hodnotenie, recenzie)

Slartibarkfast

Tak Jméno růže je bez debat. Mě se dokonce film líbil víc než knížka. Velká výjimka. Expanzi mám v plánu shlédnout, většinou mě odradí u seriálů nekonečnost a mraky sezón. Většinou je to na škodu. Viz Stranger Things, nebo Dark, nebo La casa de papel. První sada a něco potom bývá super a dál už jen nadstavovaná kaše a nuda. Dark se ještě dal i když to byla totální časodivočina, ovšem papírák byl dobrý opravdu je první loupež - dvě sezony a ty další byla totální katastrofa. ST mě taky vlastně bavila jen první serie. Pak už slabé. Proto se furt té Expanzi bráním a odkládám ji

RavenSpector

Občas člověk zkrátka bude zklamaný a při srovnání kniha/film(seriál) si myslím, že je to skoro stoprocentní, že tam nikdy není vše tak, jak bychom chtěli. Přesto jsou i kvalitní snímky, se kterými jsem se postupem času smířil a musím uznat, že knižní předlohu nijak neshazují.. např. Jméno růže. Tady především třeba ta The Expanse, která se tohoto seriálu dost týká..

RavenSpector (hodnotenie, recenzie)

Slartibarkfast

Nebo Kingovo Pod Kupolí. Katastrofa. A knížka je přitom geniální psycho-sonda do života městečka. Seriál to dokonale rozjebal. Naopak se zase dost slušně povedl 11.22.63. Knížka pecka a seriál i když toho dost vypustili tak přesto dokonale zobrazil atmosféru předlohy

gonga

Bude to vůbec náročné, dostat to na plátno, aby to nepodtrhlo kvalitu knihy.. znám spoustu takových propadáků.. teď mne z hlavy napadá třeba Malevil..

gonga (hodnotenie, recenzie)

Podle mě to bude náročná scénáristická práce, spočívající ve vyvažování co vypustit a co nechat a při tom všem zajistit, aby se neztratil duch předlohy a seriál měl dostatečný spád. Asi někomu sáhnu na ikonu, ale ona předloha je přece jen, přes její nesporné kvality, dost užvaněná, čili bych řekl, že vypouštět bude třeba.

na príspevok reagoval Slartibarkfast

Uživateľ gonga zmazal svoj príspevok.

gonga

Doteď, a to bez výjimky, co jsem kde četl a bylo to následně zfilmováno (resp. srovnání film/kniha) nedopadlo nikdy tak dobře, jako v knize.. fakt mne nic nenapadá. Nejblíž předloze, co do kopírování knihy, byl Pán prstenů, ale tam toho zase dost vynechali.. nedokážu si představit, jak by mohl dopadnout tenhle kolos, který se odvažuji, co do obsahu, s Pánem prstenu hravě srovnat. Zase velká výhoda je, že dost času tam jde jen o dialogy a vyprávění..

na príspevok reagoval gonga

gonga (hodnotenie, recenzie)

Ještě by někdo mohl začít filmovat něco od Neala Ashera a budu spokojen.

Slartibarkfast

Na druhou stranu si myslím, že je v Hyperionu tolik myšlenek a nápadů, že když se ho chopí kvalitní scénárista, tak by tom opravdu mohl být neskutečný kult, temná hard sci-fi , chci vidět Štíra a cestování rychlostí světla s destrukcí těla a jeho následnou rekonstrukcí krucinormem! :-)

gonga

To je fakt.. navíc to není žádná homixová kokotina bez širší myšlenky. Předpokládá se, že čtenář, respektive divák, má i mozek. Ale i tak bych byl moc rád, kdybych to mohl někde vidět.. Z nejednoho filmu, který byl určen úzké skupině diváků, nakonec vznikl kult. Nicméně, nevím, zda lze knižní atmosféru zhmotnit.

na príspevok reagoval gonga

RavenSpector

Četl jsem samozřejmě všechno a stále si nejsem jist, zda má Hyperion velký komerční potenciál. Potenciál to jistě má obrovský, ale jestli to bude úspěšné komerčně, tím bych si úplně jist nebyl. Navíc by zcela jistě museli krátit a zjednodušovat, v současné podobě je to kniha poue a jen pro fanoušky sci-fi.

RavenSpector

Jediné, co jsem moc nevstřebal, byly Hladové hry.. jinak jsem od něj přečetl skoro vše a jen chvála.. Terror je druhý neskutečný počin. Tak všestranného autora aby člověk pohledal..

r6AndrEw

r6AndrEw (hodnotenie, recenzie)

Nejsem si jistej, jestli Syfy je ten nejlepsi tvurce, ale aspon nekdo. Syfy mam rad, ale jejich produkty se podobaji jeden druhemu jako vejce vejci.

Slartibarkfast

Nemá, i když by to z hlediska převyprávění celého příběhu bylo to nejlepší, co by mohli udělat.  Nebo ještě lépe tak čtyři filmy podobně jako byl Pán prstenů natočené dle jednotlivých knih. To ovšem nepovažuji za pravděpodobné, nejsem si jist, že to má takový komerční potenciál.

gonga (hodnotenie, recenzie)

Je to samozřejmě blud, který oprávněně pobouřil všechny, kdo mají Hyperion rádi. Ovšem je také fakt co píše Slartibarkfast. Obsahy na csfd jsou často úplné bludy.

na príspevok reagoval Ainy

Slartibarkfast (hodnotenie, recenzie)

Tohle je třeba blbost.. Hegemonie sice bojuje proti Vyvržencům, ale v jejich městech se nic zvláštního neděje. Oním místem je planeta Hyperion, na okraji zmapovaného vesmíru. Na ní leží hrobky času a v těch se dějí divné věci.

Ainy

Ainy (hodnotenie, recenzie)

jzvc

pravděpodobně jen přeložil nějakou informaci o filmu na netu a nechal ji vložit jako obsah.

na príspevok reagoval Wysch