Huan huan ai

všetky plagáty
Taiwan, 2007, 18 h (Minutáž: 72 min)

Tong Jia Di nepotřebuje k životu kromě práce nic víc. Práci potřebuje, aby splatila dluh, co má její rodina. Kamarádka Jiang Xiao Nan se na to už nemůže dívat, doufá, že Tong Jia Di potká Popelčin osud, a tak neváhá, a na charitativní akci vyrobí do tomboly kupóny, které výherci zaručí, že pro něj Tong Jia Di něco udělá; počínaje koupením balónku, konče ďábelským kupónem Pán/Anděl, který slibuje, že Tong Jia Di bude týden jeho majiteli sloužit. Jiang Xiao Nan doufá, že tento kupón získá Huo Yan, manažer firmy, u které jsou obě dvě zaměstnané, do kterého je Tong Jia Di tajně zamilovaná. Náhoda tomu nechtěla a tento kupón získává Huo Yanův mladší bratr, Huo Da. Pro Tong Jia Di tak začíná lekce nevolnictví, protože Huo Da není takovým zlatíčkem, jako jeho bratr… (Zíza)

Zíza

Ze začátku jsem si říkala: "Ach, jak sprosté kopírování Devil Beside You. Vykradli herce, zlého hocha a jeho přezdívku 'Devil'. To není hezké!". Ale změnilo se to. Začalo to být jiné, "originální". I Mike hrál jinak, žádný ďábelský pohled. Jsem tak ráda, že se neopakovali (teda až na Rainie, která utrousila známý ksicht, ale promineme jí to). Navíc ke konci se to začíná dost měnit, tady se nám to velmi odkloní, od již zmiňovaného dorama. Protože tady to začíná být smutné. Zbytečně. Copak neví, že každá nemoc bude objevena, že se nic takového nemůže schovat? Copak se nedívají na filmy? :-) Týrání v podobě skoku do bazénu (až tu chvíli uvidíte, jestli se podíváte, pochopíte), je vážně dvojsečné - týrání hlavních protagonistů a týrání diváka; romantické duše budou utýrány žalem, ta další, cynické, úšklebky, že už toho bylo dost. Vážně stačí konverzace! Každopádně scénárista dokáže potrápit diváka; někdo ho může obvinit z citového vydírání (viz bázen + poslední díl), ale já to neudělám, protože jsem asi něco takového chtěla vidět. Naštěstí mimo tyto "drásající" okamžiky, seriál vlastní i velmi veselé a podařené momenty, které zahřejí, takže jim to pozdější týrání jsem schopná odpustit, navíc jsem se týrat nechala zaměrně :-D Vytáhlo to ze mě spousty emocí. Já vím, že nemá cenu křičet na obrazovku, jací jsou to hlupáci, ale nemohla jsem si pomoct. Prostě jsem se moc vcítila do děje... Byla to paráda. Má to patnáct dílů, každý má něco přes hodinku, a když máte štěstí, chytnete ty díly, které mají na konci ještě speciál o tom, jak se točily některé scény z daného dílu. Doporučuji, protože to často bývalo velmi vtipné. A navíc se trochu podíváte do tajů filmařů. Přeloženo. ()

Zoey90

Tohle je jeden z prvních taiwanských seriálů, který jsem viděla a naštěstí jsem to viděla ještě před Devil Beside You, takže jsem nemusela řešit jejich podobnost. Nejsem teda nějak moc romantická duše, ale je to Rainie a Mike He a ti se navzájem pošťuchují a je to prostě rozkošné. Samozřejmě ke konci přichází naše oblíbená část - pojďme všichni něco řešit, ať si divá užije trošku hledání rodičů, nemocí a vztahů vedlejších postav. Proboha, vemte si tu ledvinu (či co to bylo) a už s ní neotravujte. Nejsem si jistá, jestli se najde člověk, kterého by věčné přetahování o ledvinu rozesmutnilo. ()

vett

Až na šílenou délku jednotlivých epizod a pro mě velmi nesympatického Kingone Wanga se na tohle dorama opravdu dobře dívá. Mezi Rainie a Mikem to funguje pořád hezky a já se těšila na každou jejich společnou scénu a některé jsou skutečně dokonalé (třeba jejich "první" rande, kdy jdou každý na opačnou stranu). Poslední dvě epizody mě rozladily (poněkud zbytečné typicky asijsky vyhrocené finále), ale vzhledem ke skvělým 13 předchozím promíjím. A taky nejkrásnější polibek ever (ve 4. epizodě, protože z něj nedělají žádnou vědu ani žádnou drámu a tak vyznívá velmi opravdově). Pro fanoušky Mikeho a Rainie povinnost. ()