Záznam koncertu z iniciativy Václava Havla k dvacátému výročí politických změn v Československu a pádu železné opony z prostor Pražské křižovatky.  Co je smyslem akce? Připomenout či zpřítomnit si ducha a étos listopadové nenásilné vzpoury proti totalitnímu režimu v Československu a zařadit je do kontextu podobných změn v celém východním bloku, které nakonec vedly k pádu železné opony a konci bipolárního rozdělení světa. Vsadit dění u nás do širších souvislostí politických, historických i duchovních. Připomenout si solidaritu lidí ze Západu s domácími opozicemi, která přispěla k jejich úspěchu. Připomenout si zvláštní a významnou roli, kterou hráli umělci v době, kdy v našich zemích neexistovaly a nemohly existovat garnitury profesionálních demokratických politiků. Speciálně připomenout roli hudby, která k tehdejším dějům neodmyslitelně patřila a provázela je - a to zdaleka ne jenom v Československu. Poděkovat za solidaritu. Položit si otázku, co z tehdejších ideálů se proměnilo ve skutečnost a co nikoliv, i jak se tehdejší změny jeví dnes a k jaké reflexi současnosti vede připomínka toho, co se dělo před dvaceti lety.
Nemělo by jít o obvyklou megashow s ohni, kouři, světelným čarováním, gymnastikou atd. Spíš by mělo jít o přátelské, neokázalé a vřelé setkání, které by svou netradičností, nekonvenčností a prvky improvizace připomínalo unikátní atmosféru, kterou se listopadové dění u nás i jinde vyznačovalo. Zkrátka by celá věc měla mít spíš undergroundový než komerční přídech. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Velklepé divadlo ale já hodnotím jen výstup Loua Reeda velkého kamaráda Venci Havla a známou americkou písničkářku z šedesátých let Joaen Baezovou (ano to je ta která vystupovala veřejně proti válce ve Vietnamu společně třeba s Lennonem a dalšími uměci). Aniž by oba tušili v jaké společnosti se to nacházejí, tak na nich bylo vidět že si to snad aspoň užívali. K jednotlivým českým hostům z horní-dolní se netřeba vyjadřovat...Venca Klausů tu evidentně nebyl ve svý kůži, jasně nebyl to totiž on kdo je středem veškerého zájmu:-) ()

cybill

Tak z tohto som mala vážne dobrý pocit - od odkazov politikov a´la Merkel, Gorbačov, Obama - až po hudobné poslanie. Celý koncert sa niesol v sentimentálnom duchu, atmosféra bola krásna , Suzanne Vega ako pohladenie na duši, no a keď Joan Baez zaspievala "We Shall Overcome", to už som slzy neudržala ani ja.... Keď zmyslom akcie bolo "priateľské, neokázalé a vrelé stretnutie, v ktorom sa pripomenula solidarita ľudí zo Západu", tak sa to, myslím, naplnilo. ()

triatlet

Václav Havel dokázal řídit stát, proč by nezvládl uspořádat koncert. Atmosféra navodila nostalgii, zážitkem bylo vystoupení Joan Baez, která proložila "We Shall Overcome" i českou slokou. Jednou budem dál.. ()

igi B.

Ano, umělci všech zemí v rolích lokajů za nic nemůžou... - - - - - (Nahlédnuto a nikdy nedohleděno dvakráte na >jedničce< , hodnocení 58., nekomentář zde jako nešťastně sedmý - 18.12.2011) ()