Mary se svým synem Fergalem jsou celý život na útěku, přesouvají se z města do města a nemají žádné přátele. Ovšem jak Fergal stále dospívá, začíná si uvědomovat, že mu život proplouvá mezi prsty. U dalšího z mnoha jeho domovů se setkává s překrásnou dívkou, do které se ihned zamiluje. Má Fergal šanci na lásku před jeho matkou, která se svými přehnanými pravidly snaží ochránit jeho život před hrozbou jejich pronásledovatele? (PetriK12)

lennyd

Dospívající Fergal se svojí matkou Mary je celý život na útěku před svým otcem. Nyní ale jeho matka rozhodla, že je čas přestat utíkat a usadit se. I přesto nelibě nese, že se Fergal začne sbližovat se stejně starými obyvateli sousedství, a hlavně s mladou Petronellou. Jen Mary totiž ví, jaké prokletí si Fergal s sebou celý život nese, a proč se jej snaží jeho otec zabít ... Tak nevím - film jsem sice dokoukal, ale že bych z něj byl nějak unešený, tak to teda vopravdu ne. Nejlíp to asi vystihuje verbalův komentář, protože při jeho čtení jsem neustále pokyvoval, páč přesně tak to je. Sice se sem tam ve filmu objevují zajímavé scény, ale ty jsou vzápětí naprosto setřeny debilitou scén ostatních - a vrchol tomu nandá opravdu originální (heh) a nepředvídatelný (heh2) konec. Dvě hvězdičky za délku sukýnky představitelky Petronelly, a kromě jejích nohou není na filmu nic, proč bych se na něj měl kdokoliv dívat.. ()

ghatos

Zvláštní, pochmurný, syrový, mysteriózní...nevšední to zážitek v současné hororové tvorbě. Je z toho cítit ten jiný evropský duch a to je velmi pozitivní! Herci jsou taky fajn, zejména matka je super. Těžko hledám větší chybu. Perlička na dně, která zaslouží velkou pochvalu. 71%. Výborný komentář: Šakalík ()

*CARNIFEX*

Fergal je neustále so svojou matkou na úteku, nakoľko sa ho snaží ochrániť pred jeho otcom. Potom ako spozná mladú, krásnu susedku, túži po normálnom živote. To však v jeho prípade nie je úplne možné. Skutočnosť Fergalovho života je omnoho temnejšia ako sa na prvý pohľad zdá. Hm, Rómeo a Júlia tak trošku z iného súdka. Nápadité dielo, ktoré ma zaujalo viac ako som si zrejme na prvý pohľad pripúšťal - 60 %. ()

Morholt

Lysa Arryn bydlí v rozpadlym pavlačovym bytě, je divná a čaruje. A má syna, kterej by nechtěl bejt divnej, ale nějak mu to nejde. A pak je tu chlap, kupodivu divnej, a ten se snaží za pomocí kérky a vykuchanejch holubů oba dva najít a zlikvidovat. A po sídláku se plazí něcodlak a živí se vším, co mu padne pod tlapu. Narazíte tu i na prokletou pani ze sociálky. Vypadá to jako strašná hovadina a taky to hovadina je, ale mě to docela bavilo. Snad je to tou atmosférou zanedbanýho skotskýho sídliště, snahou, kterou nezabrzdil ani nízkej rozpočet nebo i přítomností docela známejch tváří. Vlastně je jen škoda, že za kamerou neseděl někdo šikovnější, ale i tak jsem příjemně překvapenej.60% ()

verbal odpad!

Po edinburghském Chánově se nocí plíží nějaký obří latexový gadžo a žere romské krasavice, vracející se z celonoční dřiny (doslovný úzus). Matka Čonková a její syn Milan se skrývají ve svém holobytě před horlivou sociální pracovnicí. Ta je ale jejich nejmenší problém! Dá se totiž v pohodě poslat do piče nějakou peprnou kletbou. Daleko horší je, že jim je v patách starý Čonka, který má fungl novou bomba kerku a nikdo ho jen tak neprokleje! Aby je našel, sem tam vytáhne ptáka, píchne do něj nožem a hned ví, kde jsou! Mezitím Milan začne šukat Eržiku. Eržika není žádná kurva, Milana opravdu miluje. Sice i Deža, Fera a bráchu Romana, ale Milanovi to nevadí! Matka Čonková má strach, sem tam si proto pořeže kozy a kreslí na zeď ufony, aby je starý Čonka nevyslídil. Ten má ale ptáka, a tak se blíží. A gumový Hulk pořád žere romské krasavice. *** Tvůrci děkují supermarketu SONY za dobrovolné vydání kamerové techniky a British Railways, jejichž zbůhdarma na dešti rezivějící kolejnice zdvojnásobily obrat majitele místní sběrny a zaplatily ty dokonalé speciální efekty! Jen díky nim mohl vzniknout první, scénaristicky dokonalý římský horor na světě, který se kupodivu netýká odpírání sociálních dávek rasistickým establishmentem. Škoda, že už Anglie nepřijímá, věděl bych o vynikajícím, talentovaném komparzu pro dvojku! ()