Hypochondrie a samoléčitelství je oblíbeným koníčkem určité části našich občanů. Kam až vede tato amatérská snaha domácích mediků, o tom hovoří komedie M. Kratochvíla... Nádražák Jedlička (P. Zedníček) běhá po doktorech, protože se chce „ulít“ z práce. Předstíráním nemoci chce přelstít lékaře (M. Klásek), což se mu nepodaří. Kolega (M. Kolár) mu slíbí starou knihu Domácí lékař, podle níž se dá nemoc nasimulovat, a on se do ní ponoří. S nastudovanými vědomostmi pak dává rady kolegům a hlavně kolegyním. Právě kolegyně Váchová (V. Bublíková) i Lidunka (V. Freimanová) jeho nemoci uvěří a začnou o něj pečovat… (Česká televize)

tranquill

"Hele, Franto, já ti něco řeknu, na takový bolení je nejlepší fernet, kudy chodí, tudy léčí!" Pohodová vtipní televizní komedie. ()

Pitryx

23.10.2020 jsem na to koukal na YT a když jsem pak chtěl napsat recenzi, už to tam nebylo. A zmizelo spousta dalších filmečků. Komupak to asi zase vadilo? No nic, jdeme na hodnocení. Mne nejvíce pobavil pan Kratina věčně něco dlabající z papíru. Komedie to není zrovna k uřechtání, ale pobaví to. ()

Cibulka_C

Příjemná televizní inscenace, která se ukázala i jako celkem vtipný snímek. Příběh byl celkem primitivní, ale originální. 👍🏻 Rozhodně ideální k obědu nebo nudnému odpoledni. Chvíli jsem kroutila hlavou nad vodní lázní ve skříni, kde se kupodivu nikdo neudusil a jedna z nejlepších scén, pokud pominu existenci Vladimíra Kratiny, bylo měření tepu a následné vynásobení ho čtyřma. 🔥 Za mě osobně můžu říct, že je to velmi milý film, který neurazí ani nenadchne. Pavel Zedníček se na svoji roli hodil naprosto geniálně, očividně umí hrát hypochondry, opět ale byla nejlepší role Vládi Kratiny, který perlil vším, co řekl: „Já do něj vidím, jak do hubený kozy.“ a neustále se u toho cpal tlačenkou. 🥩🐐Velmi průměrná komedie, kterou můžu doporučit. ()

Kovaja

Čmaňa jakožto pořádný hypochondr nejenže o svých nemocech přesvědčí své blízké a spolupracovníky ale také je pěkně nakazí a následně jim od neduhů pomáha.:-))) ()