Veselé príbehy, v ktorých mím vovedie deti do sveta nápadov, vtipu a fantázie. Kombinácia hraného a animovaného filmu. (RTVS)

LeoH

Na špinavém dvorku brněnského(?) činžáku žije mladý klaun-bezdomovec, uhýbá před zkoumavými pohledy babizny správcové, pokukuje po hezké slečně z pavlače a to hlavní, co má na práci, je rozněcovat fantazii dvou malých dětí, které ho sem chodí navštěvovat. Stačí pár kousků harampádí ze dvora, líska s padankami nebo přivezená koloběžka, a milý chlapík (proměněný ve vlastní animované alter ego) se vznáší v oblacích, bojuje s chobotnicí na dně mořském nebo se řítí po závodním okruhu… Nezní to špatně, ale výsledek bohužel pokulhává za očekáváním – nápady ve světě živého klauna se brzy začnou opakovat, ten animovaný si je zase půjčuje od slavnějších kolegů a navíc je animovaný jen tak nahrubo; postavy dětí se klaunových dobrodružství skoro neúčastní, jsou tu jen kvůli obdivným pohledům; muzika točí jeden motiv dokola nebo se utíká k citacím z nejprovařenějších kousků hudební historie… Ve výsledku žádné veledílo, i když citlivému dítěti v tom správném (spíše mrněcím) věku to mohlo představit svět v docela zajímavém světle. ()

antragus

Upřímně? Jako dítě bych na tohle házel zcela s přehledem bobek. Já tyhle věci a tenhle styl opravdu nemusel. Jsem proto trochu rád, že jsem se s Klaunem Amem dostal poprvé do kontaktu až v dospělosti. Je pro mně potěšující sledovat, jak moc zvládne dětská/režisérská fantazie (animované pasáže kde nic není nemožné proti těm hraným, kde vám jako rekvizity musí postačit trocha harampádí ze dvora) ale taky co zvládal Bolek (a že opravdu dobře), než se z něj stal jenom ochlastaný Bohuš. ()

Vron

Když jsem byl ještě prtě, vysílali v televizi tenhle večerníček o dětský představivosti a fantazii, od tý doby jsem o něm neslyšel a vlastně i málokdo si na něj vůbec vzpomíná. Je to škoda, protože jako malýho mě to bavilo a nápad to má pěknej a nenucenej... a co víc – není tu třeba slov, pro což mám trochu slabost. Samozřejmě tu hraje trochu roli nostalgie, protože vidět to prvně teď, hodnocení by bylo... asi o hvězdu nižší.... nebo taky ne. ()