Prvá dáma country music

• Česko První dáma country music (viac)

V pouhých třinácti letech se Loretta Webbová provdala za Doolittla Lynna a brzy měla na bedrech početnou rodinu. Zdálo se, že Lorettiným osudem bude role domácí hospodyňky, ale Doolittle rozezná její hudební nadání a jednoho dne koupí své ženě jako dárek kytaru. A tímto dárkem začíná velmi náročná a bouřlivá cesta Loretty Linnové k výšinám countryové superhvězdy. Tento silný příběh vypráví o slastech i strastech slávy a nese tak v sobě inspirativní i varovné poselství. Sissy Spaceková získala za svůj výkon v roli Loretty Oscara. V dalších rolích melodramatu plném skvělé country hudby zazářili Tommy Lee Jones a Beverly D'Angelová. (oficiálny text distribútora)

Pecival

Country není zrovna, eufemisticky řečeno, můj šálek kávy, což je pro film, kde ho není zrovna málo poněkud nevýhodná startovní pozice. O Sissy Spacek platí naštěstí pravý opak. Jinak se jedná o docela zajímavý příběh. V době vytváření "umělců a hvězd" manažery, případně různými pochybnými soutěžemi, bylo velmi příjemné sledovat mámu 4 děcek (pak 6) trmácející se po hospodách a barech. Parádní vyobrazení manželské podpory, kdy jeden tlačí druhého nahoru a přestože to občas skřípe, vždycky se to dá nějak vyřešit. Tommy Lee Jones s blond přelivem, na mě ze začátku působil trochu nepatřičně, ale zvykl jsem si na něj, což bylo dobře protože sehrál stejně důležitou roli jako hlavní představitelka. A souhlasím s ním, že Sissy vypadala mnohem lépe bez make-upu :) ()

Bivoy

Na to, že country moc nemusím, se mi to docela líbilo :-) Spaceková hraje ráznou a poněkud naivní zpěvačku naprosto skvěle a přesvědčivě. Jen ten rozjezd filmu byl trošku zdlouhavý a konec poměrně předvídatelný - klišé s odchodem z branže spojeným s prášky nebo alkoholem je už trošku moc časté - jako ve WALK THE LINE, ale asi se tomu lze jen těžko vyhnout. Nejlepší scéna je rozhodně ta, kde Lorettini rodiče svolí k jejímu sňatku s Doolittlem a pootevřenými dveřmi ložnice rodičů je vidět na terasu, kde se oba mladí šťastně objímají. ()

nascendi

Country music mám rád, aj keď ju nevyhľadávam. Lorettu Lynn mám rád a v rámci country music ju vyhľadávam. O jej živote som doposiaľ nič nevedel, a tak ako u iných spevákov, ani v tomto prípade to neberiem ako nedostatok. Film je celkom podarený, príjemne ma prekvapilo, že Sissy Spacek i Beverly D' Angelo naspievali všetky pesničky, ktoré vo filme odzneli. Sympatické bolo ťahanie Loretty Doolitlom v prvej časti filmu a to isté v opačnom garde v jeho druhej časti. Americká dravosť pri obchádzaní rozhlasových staníc, zavŕšená dobytím Grand Ole Opry, môže poslúžiť ako príklad našincom, ktorí obvykle volia cestu fňukania a vtierania sa do Smotánky. ()

Hruzi

Začátek byl velmi slibný, až poté došlo na scény, které bych nejradši neviděl. Ovšem zbytek filmu je skvělí. Sissy předvedla tak přesvědčivý výkon, že vedle sebe naprosto zastínila i tak výborného Tommy Lee Jonese. Perfektní scénář, přesvědčivé skvělé výkony a super hudba, to vše je ''První dáma country music'' ()

freddy

Perfektní snímek, na kterém jsem nenašel ani jedinou chybu. Nic mi zde nechybělo, herecké výkony byly velmi přesvědčivé, příběh byl snadno uvěřitelný, a k tomu skvělá country hudba. Celému snímku vévodí naprosto vnyikající a bezchybná Sissy Spacek, které jsem její roli snadno uvěřil a která si Oscara beze sporu zasloužila, protože předvedla výjimečný herecký výkon v roli country zpěvačky Loretty Lynn. Ale blýskl se i Tommy Lee Jones, jehož výkon taktéž velmi přesvědčivý. Velmi se mi líbil i děj, celý příběh byl prostě vynikající. A samozřejmě musím zmínit skvělou country hudbu, která v tomto snímku neměla chybu. A ten konec, ten závěrečný song, to byla úžasná tečka celého filmu. Já jsem nadšený a dávám maximální hodnocení. ()

• Všechny písničky Loretty Lynn a Patsy Cline použité ve filmu byly nazpívány jejich představitelkami. (VMa)
  • Obdivuhodný výkon podal Levon Helm v úlohe Lorettinho otca. Spevák skupiny The Band vraj dokonca šokoval samotnú Lorettu Lynn svojou takmer dokonalou podobou s jej otcom. „Postava sa mu dostala pod kožu a stvárnil ju s takou dôstojnosťou a pôvabom, že dodáva celému filmu patričný dôraz,” znie opäť svedectvo Sissy. (classic)
  • Malou perličkou je vek zúčastnených. Helm ako filmový otec Sissy je iba o deväť rokov starší, Phyllis Boyens-Liptak v úlohe matky Claire dokonca iba o dva roky. (classic)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)