Bohem zapomenuté město

• Španielsko Intrusos en Manasés (viac)

Časopisy jako Paranormal lze jen těžko brát vážně. Z jejich stránek co chvíli vyskakují nejnesmyslnější spiknutí a zpoza každé fotografie vykukuje mimozemšťan, se seriózní novinařinou zkrátka nemají podobné plátky společného zhola nic. A lidé, co píší do těchto periodik, jsou cokoli jen ne žurnalisté. Něčím se ale člověk živit musí, a to si myslí i reportérka Julia (Belén Lópezová), která sice na nadpřirozeno příliš nevěří, ale i tak přináší čtenářům Paranormalu stále nové a nové, na hlavu postavené senzace. Jednoho dne ale spatří cosi, co její pohled na nepochopitelné, logice se vzpírající jevy nadobro změní. Coby svědkyně sebevraždy nahlédne do světa mrtvých a uvidí zde zjevení, jejichž vinou je nyní pravděpodobně schopna myšlenkově se navracet do desítky let vzdálené minulosti. A není to náhoda. V roce 1945 se totiž během jedné mrazivé zimní noci v malém městečku Manases odehrál incident, který nikdo nikdy nebyl schopen vysvětlit. A právě Julia je možná tou, jež do zmizení všech tamějších obyvatel dokáže konečně vnést světlo. (oficiálny text distribútora)

kagemush

Kdyby kluci a holky udrželi ve filmu napětí ,kdy jsem se radostně tetelil strachy(nojo fakt jsem se bál,inu horror),po většinu času, byla by to pro mě duchařina roku,-jenže některé pasáže filmu jako by režíroval někdo jiný a scénář taky asi psali dva.Nebo že by produkce? V každém případě to místama někdo pěkně pokakal.Škoda.-Jasně,asi nejde udržet rovnoměrně napětí po celý film,jenže když místo odlehčených chvilek nastane nudné až trapné nic,případně polopatické vysvětlovánky jakože vo co vlastně jde a pak zase bububu,není to už prostě ono.Amen.(hlavně konec byl naprostej debil) ()

cariada

Opět Španělsko, poměrně komorní horor, s pár lidma, ale celkem solidní, jen škoda, že hned všichni vidí všechno, né jako jinde, kdy to vidí jen jedna postava a nikdo jí nevěří. Je zarážející, že do oné vesnice nikdo 50 let nevkročil. Dost zavádějící je název, proč město? když šlo o malou vesnici. Příběh poměrně rychle kráčel dopředu, což je jen dobře, postavy celkem v pohodě, tak že solidní průměr. ()

Adramelech

Na to, že šlo o španělský film, to byla slabota. Historka o nacistech, runových rituálech a všemocné indiánské holi, kolem níž se točí zápletka, mi přišla dost ubohá. Mohli tam zamontovat ještě archu úmluvy, když už guláš, tak pořádný! Dávám jednu hvězdičku za zrzavou kameramanku Siru. Moc pěkný odstín barvy vlasů. A veskrze mnohem hezčí holka než celá Chuje, totiž Chulie. ()

Thomassi

Po tom, co jsem viděl REC, jsem se rozhodl, že horory ze Španělska by mohly stát za shlédnutí. Bohem zapomenuté město je jedním z těch, o kterém jsem si myslel, že s tématikou o nacistickém ovládnutí světa pomocí hole by mohl u mě uspět. A on uspěl, bohužel ale ne na plno. Prvních 60 minut to vypadalo na další výtečnou duchařinu, ovšem posledních 30 minut to kleslo rapidně dolů. Když skupina reportérů dojede do opuštěného města a když se kolem dějí skutečně strašidelné věci (párkrát jsem se i lekl), vypadalo to na jasné 4*, bohužel za ten konec musím klesnout na konečných 60%. ()

Morholt

To mohlo bejt táááák dobrý. Stačilo by, kdyby se přes kameru hodilo pár filtrů a režisér dokázal alespoň trošičku pracovat s napětím, ale to se bohužel nekonalo. Vyniklo tak neherectví všech zúčastněných, ačkoliv hlavní představitelka byl přitažlivá bytost. Přesto na mě tenhle, spíše televizní, horor docela zapůsobil, takže i přes převažující kritiku to vidím jako čistý průměr. 50% ()