Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

Tobias_Sin

Příjemná návštěva Divokého západu s drsnými rangery, psanci v sedlech koní a cestou 14tileté odvážné dívky za pomstou za vraždu jejího otce.. ()

VarGi13

Ja som sa bavil, dokonca som sa pár krát zasmial. Akurát toho rozprávania je tam až príliš. Myslím, že to Hailee Steinfeld raz dotiahne na dáku cenu. A ak nie, kludne nech príde na kávu. ()

danny79

Jeff Bridges a Matt Damon pod vedenim bratri Coenu. Kvalitne zahrane, po technicke strance slusne, hudba prijemna. Presto me to nezaujalo a chvilemi docela nudilo. Bylo to pomale, pozvolne, s prilis dlouhymi dialogy, nic se tam nedelo a udalosti byly davkovany tak tak, ze me to udrzelo od vypnuti. Ve scenari chybi vice akce, vyvoje a skutecnost, ze se mala holka vyda s marshallem po stopach vraha sveho otce a cestou udelaji 3 zastavky na vyplneni temer dvou hodin nestaci. Jeji primocara, tvrdohlava, kurazna a chytra postava je to, na cem je snimek postaven. ()

lineker

Až netypický coens film. To co dělá coeny coeny je zde předváděno ve velmi omezené míře. Co z filmu vystupuje do popředí a co člověku zůstane v mysli je soundtrack a herecké výkony.Hailee jsem viděl v prvním filmu a je pro mne příjemným překvapením. ()

neo_ap

Tenhle western se mi opravdu líbil. Nápad, obsazení, i vizuální ztvárnění. Bohužel, se nemůžu zbavit pocitu, že to šlo udělat lépe. Trochu tomu chybí hloubka. Napětí. Ten konec (po 25letech) mohly vynechat úplně. Po grafické stránce krásný, jinak docela průměrný – 60/100. ()

len.tilka

"ZEM JE ZMRZLÁ. JESTLI CHTĚL POHŘBÍT, MĚL SE NECHAT ZABÍT V LÉTĚ." Ta holka je prostě skvělá! Přijde mi, že v některých situacích fakt zastínila i takový dva velikány jako je Jeff a Matt. Příběh příjemně odsýpal, nebyly tam žádné zbytečné natahovačky. Možná tam mohlo být i občas víc naznačeno, jak dokázali Chaneyho vystopovat, silně pochybuju, že by ho tímto způsobem v reálu taky našli. Byla jsem docela překvapená, že nechali Cogburna takle užvaněnýho, spíš jsem čekala pěkně zachmuřenýho a nepřátelskýho. Nicméně příjemná změna. U LaBoeufa sem se nemohla přestat smát tomu jeho knírečku, nevim, kdo to vymyslel, ale myslim, že by se obešel i bez něj. Scéna a kulisy jedna báseň, docela věrohodný. Až na toho visícího týpka, u něj bylo z dálky trochu poznat, že je to figurína, škoda, ale zase to napravili detailem. ()

fifotron

Zatiaľ najlepší film od Coenovcov. Trefná réžia ktorej skvelo sekundovali herecké výkony. Najmä mladej neostrielanej Hailee. Záživné dialógy, čo sa často nestáva, pokiaľ film nepochádza z produkcie boha Tarantina. Drňak Jeff presvedčivý ale Texaský zajko Matt už trochu menej. Na takýto vývar od Coenovcov si zase rád nejakú chviľu počkám, pretože vďaka nim atmosféra divokého západu ešte žije. ()

Harsi

Opravdová kuráž je pro mě absolutně skvělý filmový zážitek a to nejen díky mému velice oblíbenému Jeffu Bridgesovi, který zde opět předvedl parádní herecký výkon, ale samotný děj mě doslova dostal. Celý příběh doprovází skvělé vypravování Hailee Steinfeld. Asi nikdy nezapomenu scénu kdy Hailee smlouvala o prodeji poníků. Pro mě super snímek a ztvárnění kovbojů je naprosto super. Všichni se zkaženými zuby a špinaví jak horníci. A prskání při mluvě od Barryho Peppera dává filmu správný říz a westernovskej nádech. Za mě 5 hvězdiček. ()

Ekdahl

Nudný (nutno přetáčet), do značný míry studený. Hl. postava silně otravná. Nekonečné - nekonečně nudné - dialogy, čirá scenáristická onanie. Coeni nemají smysl pro humor, vcelku vzato disponují velmi průměrným talentem. Jestli jejich prestiž o něčem svědčí, tak o bídě současnýho filmu, sorry. Zbytečný, nepřesvědčivý film. ()

quido.morava

Za mne dost dobré, (druhá povedená adaptace knihy True Grit) - westerny beru jako zábavu a tohle taky tak funguje. Na western sice trošku moc ukecané, ale diváka to i tak přitáhne a nepustí. ()

PORTER44

Novodobější western a bylo to hodně vidět,režie v pohodě,prostředí docela ušlo,zajímavější přestřelka opět až na konci jinak slabota,příběh nic moc celému filmu vévodí čtrnáctiletá dívka která se vydá hledat vraha svého otce i když to nezahrála špatně jak odvaha tak prostořekost ji nechybí přecejen do westernu teenagerky moc nepatří. ()

Whiterose

Já musím dát maximální počet hvězd, čtyři za většinu filmu a pátou za úchvatný závěr - maršál jede zběsile krajinou, jede několik dní, užene koně a tak pokračuje pěšky a to vše pro záchranu statečné dívky, kterou chce včas dopravit k lékaři. To, jak letí krajina a střídá se den a noc během jeho zběsilé jízdy je neuvěřitelně působivé. Opravdová kuráž je pro mě prototyp moderního westernu (byť je to remake starší waynovky) se skvělým antihrdinou a malou svéhlavičkou jako umíněnou mstitelkou. Protikladnější dvojici ještě divoký západ neviděl. A pak se zrodí vzájemný respekt a přátelství. Tak jednoduchý příběh, stručné vyprávění a žádné akční vychytávky jako nám to nedávno předvedl trailer nového zpracování 7 statečných (ještě teď se mi z něj ježí vlasy). V jednoduchosti je krása, v případě Opravdové kuráže je to sice drsná krása, ale i tak je to zážitek. ()

Honey007

Westerny nesleduju, nemám je ráda a k tomuhle jsem se dostala čirou náhodou. Přiznávám, nechala jsem se zlákat jmény bratrů Coenových a Matta Damona a moc nevím, co o tom napsat. Tarantinovská road (horse?) movie? Artová komedie na téma western? Fakt nevím, začátek mě zaujal, ale jak furt jeli a jeli, tak jsem se začala nudit. Z nudy mě občas vytáhla nějaká ta naturalistická scénka (jako třeba useknutí těch prstů, to jsem fakt nečekala), ale konec mě třeba hodně zklamal. Takže hodnotím n 50% ()

Von Kempelen

Westernům moc nefandím, ale když jsem zjistil, kdo že to stojí za režií a scénářem, tak jsem do toho šel. A neudělal jsem chybu, True Grift je film, kterej je nadžánrovej a za shlídnutí rozhodně stojí. A Matt Damon by měl dostat zpětně sošku za vedlejší roli (Walker) Texas Rangera. ()

vampvegetar

Nebýt kritikem, tak dám i za 4, jenže. Jenže Coenovci mají laťku o hodně výš na takové hodnocení, film ujde, úvodem nudí, no potom z toho vznikne takové westernové Cargo, kde emoce divákem nelomcují, ale jsou tak realistické, že v tom je ta síla projevu režiséru. Také nápad spurné mstící se dospívající holky je trochu přitažen za vlasy, no život muže přinést i takovou možnost. Lehký, no místy chutný, polidštený a příjemný western s "u(c)hlazenýma" darebákama. ()

trawson

Tenhle remake je pro mne jeden z nejlepších westernů . Už na začátku, kdy Mattie přijede do města, tak po pár záběrech je jasné že diváka čeká velká podívaná. Jeff Bridges jako stárnoucí a neustále namazanej Rooster je prostě geniální. No a trojku doplňuje Matt Damon jako texas ranger LaBoeuf, kterého olízla kráva - je taky skvělej. Luxusní zážitek ještě doplňuje výbornej sound track. Děj je samozřejmě jednoduchej a předvídatelnej ale o to tady vůbec nejde. Celé je to hlavně o třech titulních postavách, no a hláškách, dějové zápletce ale hlavně o přírodě a poklona westernovému žánru a všem legendám a vzpomínkám na divoký západ. Mezi záporákama vyniká hlavně Brolin. ()

honza.g

Točit western v 21. stoleti je trochu divný nápad, ale tihle režiséři to udělali tak jinak, že to mělo smysl. Udělali to moderně, víc realisticky, s důrazem na ty reálie, které jsou v klasickém westernu upozaděné; třeba vystoupení obhájce zločince proti osvědčenému lovci lidí, který rozhodně není čistá duše. Líbily se mi i takové detaily, jak příbuzná dívku ubytuje, ale sáček na ukrytí revolveru jí nabídne "za niklák". Také množství nezdarů hlavních hrdinů posouvá film daleko od pohádek pro dospělé někam k dokumentu. Je tu dost konverzace, ale napětí a spád nechybí. ()

A_Shearer

Apriori neučůrávám z bratrů Cohenů, takže sem nebyl předprogramován k nadšení. Viděl jsem film, který se celou dobu nedokázal rozhodnout, co bude. Něco mezi parodií na kovboje, Vinnetuovkou, oslavou emancipace, skutečně temnym westernem, nebo tarantinovkou s nějakou tou lacinou brutální scénou bez hlubšího smyslu? Citování žánrů? Nakonec to nebylo ničim, co by stálo za zapamatování. Uzel na kapesníku je jedinej způsob, jak si zítra vzpomenout, že jsem to viděl. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)